Zeytinyağlı Sabun ile Cilt Bakımı

  • 283
  • 0 Yorum
Zeytinyağlı Sabun ile Cilt Bakımı>

Cildinizi kurutmaz ve cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olmaz. Yan etkisi olmayan bu sabun cilt üzerinde birçok kozmetik üründen daha olumlu sonuçlar verir. Cilt problemlerinden kurtulmak ve tam sonuç almak için bu sabunun sürekli kullanılması faydalıdır.

 

Bitkilerden gelen güzellik, binlerce yıldır insanlara büyük zevk veren bir uygulamadır. Güzellik sektöründe bitkilerin kullanımı son yıllarda daha popüler hale gelmiştir. Kozmetik ürünlerdeki hayvan deneyleri ve yüksek miktarda kimyasal madde insanların kozmetik kullanmasını engelledi. Kozmetik malzemeler yerine daha doğal ve bitkisel ürünlerden yararlanmak isteyen insanlar rotayı seçtiler.

Bitkisel yağlardan yapılan sabun ve şampuanlar cilt, saç ve vücut üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle çok tercih edilmiştir. Zeytinyağlı sabun bu ürünlerden biridir. Zeytinyağı özünden elde edilen zeytinyağı sabunu saç ve cilt için çok iyidir. Zeytinyağlı el kremleri ve şampuanlar güvenilir değildir, pek çok insan zeytinyağlı sabuna yönelir ve değeri artıyor.

Zeytinyağı sabunu saça parlaklık ve hacim kazandırır. Ayrıca dökülme ve kepeklenme gibi sorunları da önler. Saç kullanımından sonra çok olumlu etkisi olduğu görülen zeytinyağı sabununun cilt uygulaması da vardır. Zeytinyağlı sabun normal bir sabun gibi suyla ıslatılır ve köpürtülür ve cilde uygulanır. Sürüşten sonra, gözenekleri açmak ve cildinizin nefes almasını sağlamak için yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Zeytinyağlı sabunun cilde sağladığı faydalar şöyle sıralanabilir.

Zeytinyağlı sabunu, kuru cilde sahip olan ve yağ özü nedeniyle çok faydalıdır. Kuru cildin nemlenmesini sağlar ve ölçeklenmeyi önler. Cilde parlaklık verir ve mat ve soluk görünümden arındırır.

Zeytinyağı sabunu, ağrının hissedildiği alanlarda kullanılabilir. Çünkü zeytinyağı sabunu, ağrının etkisini hafifletme ve azaltma etkisine sahiptir. Özellikle dizlerinin dizini hissedenler bu sabunu kullanabilirler. Zeytinyağı sabunu romatizma ağrıları için de iyidir. Çeşitli kaynak sularından yararlanma veya romatizma için spaya girme imkanınız yoksa, evde hem ucuz hem de kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Birçok kadın bacaklarında portakal kabuğu görünümünden şikayetçidir. Bu görünüme selülit derisi denir. Selülitlerin kötü görünümünden kurtulmak için zeytinyağlı sabun kullanılabilir. Özellikle yaz sezonu için çok faydalı bir uygulamadır.

Cilt üzerindeki siyah nokta ve sivilce lekeleri birçok insan için kabus oldu. Özellikle ergenlikteki sivilce sıkıldığında, yüzdeki lekelerin oluşumuna neden olur. Bu lekeleri çıkarmak için birçok tonik, maske vb. ürünler kullanılmaktadır. Bununla birlikte, zeytinyağı sabunu leke çıkarma özelliğine sahiptir. Bitkisel bir çözelti olan zeytinyağı sabunu yüzdeki lekelerden kurtulmaya çalışılabilir.

Zeytinyağlı sabunun cilt temizleme etkileri aynı zamanda peeling etkisi içerir. Zeytinyağlı sabun, ölü cildi ciltten uzaklaştırmak için kullanılabilir. Bu şekilde gözenekler açılır ve cilt nefes alır.

Birçok insan cilt problemlerinde kozmetik ürünler kullanmak yerine bitkisel ürünleri tercih eder ve zeytinyağı sabununun cilt ve vücut problemleri üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Cildinizi yenilemek ve lekelerden kurtulmak için zeytinyağı sabunu kullanabilirsiniz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP