Yeşil Çayın Mucizeleri! Yeşil Çay ile Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme

  • 214
  • 0 Yorum
Yeşil Çayın Mucizeleri! Yeşil Çay ile Hızlı ve Sağlıklı Kilo Verme>

Evlerimizde, kafelerde içtiğimiz siyah çay ile aynı olan yeşil çay tam bir diyet ve sağlık dostudur. Diyetisyenlerden de onaylı olan yeşil çay ile kolaylıkla kalori yakmanızı artırıp kilo verebilirsiniz. Kilo verme amacıyla yeşil çay kullanımını anlattığımız bu yazı herkesin işine yarayabilir!

Kilosundan memnun olmayan insanların uyguladığı diyet listelerinin yanı sıra bitkisel çayların yararı çok büyüktür. Sağlık açısından yararlı olmadığını bildiğimiz siyah çaya göre yeşil çay çok büyük faydalar barındırmaktadır. Bu faydaların en büyüğü ise metabolizmayı hızlandırıp kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Burada bir uyarı olarak şunu belirtmeliyiz ki ancak şekersiz içildiğinde bu etkiye ulaşılabilecektir. Araştırmalar gösteriyor ki kuvvetli antioksidan ve kafein miktarı sayesinde metabolizma hızlandırması içildikten çok kısa sürede başlamaktadır. Egzersizlere ve diyete düzenli devam edildiği takdirde eklenen yeşil çay ile birlikte kilo vermek çok daha kolay olacaktır. Vücuttaki ödemi dışarı atan yeşil çay, aynı zamanda gece gelen açlık hissini bastırmakta üstüne yoktur. Kısa sürede zayıflamayı vaat eden diyetler yerine beslenme alışkanlıklarında küçük değişimler ile kilo vermeniz mümkündür. Gece uyumadan önce ya da ara öğünlerde bir bardağı aşmamak şartıyla içebileceğiniz yeşil çay sayesinde istediğiniz görünüme ulaşabilirsiniz. Sadece diyet sırasında değil, her zaman içmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gerekenleri bu yazıdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

YEŞİL ÇAY NEDİR?

Yeşil çay bugün en popüler çaylardan biridir. Erken hasat ve hasattan önce yetiştirme şekli ile koyu yeşil ve taze yaprakları vardır. Uzak Doğu'nun geleneksel çayı olarak bilinen bu bitki, fitoterapi ve geleneksel tıp alanında kullanılmaktadır. Antioksidan etkileri araştırılmaya devam edilen yeşil çay genellikle demleme ile tüketilir. Kozmetik ürünler de yeşil çay bitkisinden üretilmektedir.

YEŞİL ÇAY İLE KİLO VERMEK, YEŞİL ÇAYIN ZAYIFLAMAYA ETKİSİ

Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran yegane ürünlerden biridir. Metabolizmayı hızlandırma özelliğinin yanı sıra yağ yakıcı özelliği de bulunmaktadır. Egzersizlerini düzenli uygulayan insanlar için egzersizlerin hızlı sonuç vermesini sağlamaktadır; fakat tabii ki doğru kullanıldığında! Geceleri çok acıkmanızı engeller ve geç vakitte bir şeyler yememeniz için iştah kapatır.

YEŞİL ÇAYIN DEMLEME YÖNTEMİ

İçindeki "Kateşin" maddesinin özelliğini yitirmemesi demleme için en büyük şarttır. Yeşil çay demlenirken kesinlikle kaynatılmamalı veya kaynar su kullanılmamalı. Su kaynatılmalı ve sonrasında 2-3 dakika kadar dinlendirilmeli. Ardından yeşil çayları suyun içine atın. Demlenmesi için 5 dakika daha dinlendirin. Çayınız hazır! En önemli noktası yeşil çayı şekersiz için. 

YEŞİL ÇAYI GÜNDE NE KADAR İÇEBİLİRİZ?

Yeşil çay ile kombine edilmiş diyet ve egzersiz kilo vermede çok etkilidir. Sağlığa faydaları bilinen yeşil çay doğru demlenmeli ve doğru miktarda tüketilmelidir. Aksi takdirde yarardan çok zararı olmaktadır. Doğru demlenen yeşil çay içindeki sağlığa yararlı maddelerle kişide etkisini göstermesi için her gün 2 ya da 3 bardak kadar tüketilmelidir. Maksimum miktarın üstüne çıkılmamalıdır. 

Yeşil çayın faydaları nelerdir?

YEŞİL ÇAYI HERKES İÇEBİLİR Mİ?

Hipertansiyon problemi yani yüksek kan basıncına sahip kişiler için yeşil çay uygun bir seçenek olmayabilir. İçeriğindeki maddeler çarpıntıya ve tansiyonun daha da yukarı çıkmasına neden olabilir. Dolayısıyla tansiyon problemi olan insanlar yeşil çaydan uzak durmalıdır. Bilinen bir hastalığı olmayan insanlar içinse yeşil çay maksimum 3 bardak tüketilmelidir. Araştırmalara göre bu miktarın üstünde tüketim, ciddi yan etkilere sahiptir.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP