Yerleşme Kanaması (Üstüne Görme): Hamilelik Başlıyor!

Yaşam

Yerleşme Kanaması (Üstüne Görme): Hamilelik Başlıyor!

İmplantasyon veya daha yaygın olarak kanama yeri olarak kullanılan hamilelik ilk belirtileri arasındadır. Görme olarak da bilinen siteyle ilgili kanama hakkında her şeyi öğrenmek için makalemizi okumaya başlayın!


Yerleşme kanaması nedir?

Embriyo döllenme gerçekleştikçe hayati ihtiyaçlarını geliştirmek ve karşılamak için rahme bağlanır. Bu aşamada, kılcal damarların intrauterin astarının yerleştirilmesi sırasında yapılan hareketler patlamaya ve hafif kanamaya neden olur. Buna site kanaması / implantasyon kanaması / aşırı görme denir. Böylece bu kanamayı döllenme belirtisi olarak alabilirsiniz.

Bu kanama normalde herhangi bir müdahale gerektirmez ve embriyoya ve anneye zarar vermez.

Döllenmeden sonra 10-14 implant kanaması. günler arasında gerçekleşir. Adet tarihinden önce gerçekleşir.

Yerleşme kanaması ne zaman olur?

Aşırı görme genellikle akıntı şeklindedir. Çok yoğun bir formda ortaya çıkmaz. Yerleşim kanaması açık ve koyu renklidir. Genellikle bu özelliklerde görülür, ancak bazı kadınlarda daha yoğun olabilir.

Üstüne görme adet kanaması gibi olur mu?

Bu işlem sırasında kanama yaşarsanız, adet kanaması veya implantasyon olup olmadığını bilemeyebilirsiniz. Görmeyi merak ediyorsanız Menstruasyon ve menstruasyon arasında nasıl ayrım yapılır? Ve kaç kaç gün sürüyor?

Yerleşme kanamasıAdet kanaması
Soluk pembe veya soluk kahverengindedir.Çok canlı kırmızı renktedir.
Akıntı şeklinde ve koyu yapılıdır.Akışkan yapıdadır.
Minimum 3 saat, maksimum 3 gün sürer.Süresi 5-7 gün arası değişir.
Adet tarihinden önce gerçekleşir.Her ay belli bir zamanda gerçekleşir.

Yerleşme kanaması ağrılı mı?

Normalde, implantasyon kanamasının ağrılı olması beklenmez. Ancak bazı kadınların adet ağrısına benzer hafif ağrıları olabilir. Bu ağrılar uzun sürmez. Anormal bir ağrı varsa, bir doktora danışmalısınız.

Ayrıca, bağlılık kanamasından önce memelerde ve karında dolgunluk hissi olabilir. Bununla birlikte, ağrıya genellikle memelerde dolgunluk eşlik etmez.

 

İmplantasyon kanamasından kaç gün sonra hamilelik belirginleşecek?

 

Yerleşik bir kanama gördüğünüzden 3 gün sonra hamilelik testi yaparsanız, muhtemelen çift çizgiyi görürsünüz. Çünkü kanama geçirenler yaklaşık 5-7 gün hamile kalırlar. Merak ediyorsanız, test Site kanıyorken yapılacak bir test var mı? Cevap Bu süreçte olumlu olabilirsiniz, ancak daha gerçekçi bilgiler için kanamanın bitmesini beklemelisiniz.

 

Yerleşme kanaması ne zaman olur?

Spontan bir hamilelikte pembe veya kahverengi bir leke, beklenen süreden birkaç gün önce gelir, birkaç gün sonra durur ve menstruasyon gecikir. Menstrüel gecikmeden sonra yapılan kan testinde gebelik testi tespit edilir. Bununla birlikte, bu gebelikler gebelik kesesi görülene kadar ultrasonografi ile takip edilmelidir, nadiren kimyasal gebelik veya ektopik gebelik ile karşılaşılabilir. Öte yandan, idrar hamilelik testi erken dönemde hamileliği tespit edemeyebilir, bu nedenle kanda hamilelik testi yapılmalıdır.

Tüp bebek tedavisi gören kadınların gebelik testi gününden birkaç gün önce kahverengi kırmızı kanaması olabilir. Bu durum hamile kalmamaktan yorulabilir ve hasta tedavi sonucunun negatif olduğunu düşünerek üzülebilir. Bu gibi durumlarda, önce kullanılan ilaçları gözden geçirir ve mümkünse progesteron desteğini arttırırız. Kanama 1-2 gün içinde durmazsa veya kırmızı, yoğun, ped kirletici kanamaya dönüşürse, derhal kanda bir gebelik testi yaparız. Öte yandan, leke kesilirse, hamilelik testi gününü bekleriz ve gün geldiğinde kanda bir hamilelik testi yaparız.

Yerleşme kanaması, bizim için olumlu ya da olumsuz bir tahmin yaratmaz. Yerleşim kanaması, düşükle sonuçlanacağı gibi olumsuz bir duruma işaret etmez. Özellikle IVF tedavilerinde uterusa transfer edildikten sonra gebelik testine kadar bekleme süresi olan kanama durumunda embriyoya danışılmalı, ilaçlar duruma göre değiştirilmeli, ilaçlar hakkında düşünülmeden asla durdurulmamalıdır. hamileliği düşünmeden bir doktor. Çünkü bu kanama hamileliğe, hatta ikiz hamileliğe işaret edebilir.

 

Yerleşim Kanaması, Herkeste Olurmu?

Hayır, implantasyon kanaması her kadının yaşadığı bir hamilelik belirtisi değildir. Bu genellikle 3 kadından birinde görülür. Ama bu kanamanın olmaması önemli değil, endişelenme.

Gelecekte bunu yaşayabilirsiniz, hazırlıklı olun: Hamilelik sırasında kanama

Özetle; Yerleşim kanaması, uterusun uterusa yapışması sırasında uterusun astarının salgılanması, 'endometriyum' dediğimizde kanla karıştığında ortaya çıkar. Bununla birlikte, bu kanama 1-3 gün içinde durdurulmalı ve arttırılmamalı veya ağrılı olmamalıdır. Aksi takdirde, ektopik veya kimyasal gebelik gibi anormal, patolojik gebelikler de düşünülmeli ve tanıda gecikmeyi önlemek için bir doktora danışılmalıdır.

Yorumlar

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap