Yağlı Saçlardan Kurtaracak Harika Çözümler

  • 156
  • 0 Yorum
Yağlı Saçlardan Kurtaracak Harika Çözümler>

Yağlı saçlar için mükemmel çözümler arasında yer alan elma sirkesi, limon suyu, siyah çay ve karbonat karışımları ile aşırı yağlı saç sorunundan kurtulmanız mümkün! Yağlı saçlar için evde kolayca hazırlayabileceğiniz etkili karışımlarla saç derisinin ph değerini düzenleyerek aşırı yağlanma sorununa veda edebilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Elma Sirkesi Karışımı

Yağlar için etkili elma sirkesi karışımı hakkında bilgiler şu şekildedir:

Yağlı saçlar için kullanılan elma sirkesi karışımı elit cildin pH seviyesini dengeler ve aşırı yağ salınımı sorununu önlemeye yardımcı olur.

Saçlı deride aşırı yağ oluşumunu azaltan elma sirkesi karışımı, bir bardak ılık suya üç yemek kaşığı elma sirkesi ilave edilerek elde edilir.

 Saç pH değeri 5.5'i geçmeyen şampuan ile yıkanır ve durulama suyu olarak elma sirkesi karışımı kullanılır. Duruladıktan sonra 10 dakika bekleyin ve saçları tekrar soğuk suyla yıkayın.

Haftada iki kez uygulanan elma sirkesi karışımı ile durulama işlemi saçtaki aşırı yağlılığı önlemenin yanı sıra parlak ve güçlü bir saç görünümü sağlar.

Yağlı Saçlar İçin Limon Suyu Karışımı

Yağlı saçlar için etkili limon suyu karışımı ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir:

Yağlı saçlar için kullanılan limon suyu karışımı, iki limonun sıkılmış suyunun iki bardak içme suyu ve üç çay kaşığı bal ile karıştırılmasıyla elde edilir.

Bu karışım kafa derisine sürülür ve masaj yapılır.

Beş dakikalık masajla kafa derisine uygulanan karışım, aşırı yağlı saç probleminin giderilmesine yardımcı olur. 5 dakika sonra saçlar ılık suyla yıkanır.

Limon suyu karışımı haftada iki kez uygulandığında asidik yapısı sayesinde kafa derisinin ph değeri dengelenir ve yağ salınımı kontrol edilir.

Yağlı Saçlar İçin Siyah Çay

Yağlı saçlar için etkili siyah çay hakkında bilgiler şu şekildedir:

Demlenmiş siyah çay, kafa derisindeki aşırı yağlılıktan sıyrılıyor.

Saçlar süzülmüş ve soğutulmuş siyah çay yapraklarından bir bardak su ilave edilerek 10 dakika kaynatılıp 10 dakika bekletilerek yıkanır. Bu işlemi haftada iki kez yaparak siyah çay saçtaki aşırı yağlanma sorununu ortadan kaldırır.

Demlenmiş siyah çay ile saçların durulanması işlemi düzenli olarak tekrarlanarak saçların parlak bir görünüme kavuşması sağlanır. Öte yandan siyah çayı saçta 10 dakika beklettikten sonra pH değeri 5.5'in üzerinde olmayan bir şampuanla saçlar yıkanmalıdır.

Yağlı Saçlar İçin Karbonat ve Soda

Yağlı saçlarda etkili olan karbonatla ilgili bilgiler şu şekilde sıralanmıştır:

Kabartma tozu, su ile karıştırılarak saç köklerine sürülen ve düzenli kullanımda yağın neden olduğu aşırı yağlı ve kötü kokuyu gideren doğal bir solüsyondur.

3 yemek kaşığı karbonat 1 litre su ile karıştırılır ve bu su ile kafa derisine masaj yapılır. Masaj işleminden sonra kabartma tozu saç derisinde 20 dakika bekletilerek yağ salınımını kontrol etmeye yardımcı olur.

İşlemden sonra saçlar durulanır ve karbonattan arındırılır. Haftada iki kez saç derisine karbonat sürüldüğünde saçtaki yağlılığı azaltır ve saçları güçlendirerek kırılma sorunlarını önler.

Karbonat ve su dahil tüm karışımları uygun tarif şekilleri ile hazırladıktan sonra saçları durulayıp belli bir süre nemli tutarak aşırı saçların yağlanmasını önlemek için karışımlar uygulanır. İşlemler ile saçları her gün yıkama ihtiyacının ortadan kalkması sağlanmaktadır. Yağlı saçlarla her gün uğraşmak ve sık yıkama alışkanlığını ortadan kaldırmak saçın daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP