Twitter’a Ücretli Üyelik mi Geliyor? Detaylar Burada!

  • 37
  • 0 Yorum
Twitter’a Ücretli Üyelik mi Geliyor? Detaylar Burada!>

SputnikTR’nin haberine göre popüler sosyal medya mecralarından olan Twitter’ın reklam gelirleri düştüğü için Twitter’ın yeni bir üyelik tipi olarak ücretli abonelik  üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte haberin detayları:

 

Bir mikroblog sitesi Twitter‘ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, ücretli bir model üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı. Jack Dorsey, henüz çalışma aşamasında olan bu projeyi, yıl sonuna kadar farklı bir kaç üyelik tipi şeklinde deneyeceklerini açıkladı.

Yatırımcılarla yapılan toplantının ardından konuşan Dorsey, “Birinin Twitter’a ücret ödemesini istemek çıtayı çok yükseğe koymak demek. Şu an çok erken keşif aşamasındayız” dedi. Ücretli üyelik projesinin adı Gryphon olarak açıklandı ve Twitter şuan için bu proje kapsamında yazılım mühendisleri aradığına dair ilan verdi. Twitter’ın reklam gelirlerinin pandemi döneminde yüzde 23 oranında gerilediği de bilinen bilgiler arasında yer alıyor. Şuanki reklam gelirleri de 562 milyon dolar olarak açıklandı. Fakat bu ücretli abonelik fikri sadece reklam gelirlerinde düşüş olduğu için ortaya çıkan bir fikir olmadığını söyleyebiliriz. Şirket 2017 yılında da bu projeye benzer bir abonelik projesini test etmişti. 

Bu, Twitter’ın platforma ücretli abonelik opsiyonunu eklemek için başlattığı ilk çalışma değil. Şirket, 2017 yılında da ücretli bir abonelik projesini test etmişti. Fakat o dönem için yapılan bir kullanıcı anketi sonrası bu proje iptal edilmişti. Günümüzde çalışılan projenin ne yönde şekilleneceğini önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak öğreneceğimizi düşünüyoruz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP