Telefonunuzun Şarjının Birkaç Gün Boyunca Devam Etmesini Sağlayacak 10 Püf Noktası

  • 72
  • 0 Yorum
Telefonunuzun Şarjının Birkaç Gün Boyunca Devam Etmesini Sağlayacak 10 Püf Noktası>

Günümüzde cep telefonsuz bir hayat hayal bile edilemez. Haberlerin, işlerin, kitapların, filmlerin, müziğin, oyunların ve internetin tek bir aygıtta olduğu bir iletişim cihazı. Ancak çoğu zaman pil o kadar çabuk bitiyor ki bir gün için bile yeterli değil.

Şarj bağlantı noktasını temizlemelisiniz.

Mobil cihazınızı her zaman temizlemeyi unutmayın. Sadece telefonun ekranını silmekle kalmamalı, aynı zamanda ceplerimizdeki bazı tüy ve diğer kalıntılar buraya sıkışabileceğinden şarj bağlantı noktasını da temizlemelisiniz. Temizlemek için sivri uçlu bir kulak ucu veya kürdan kullanın.

Parlak duvar kağıdı kullanmamalısınz

Saati, kısa mesajları veya cevapsız aramaları kontrol ederken, her zaman telefonunuzun ana ekranına bakarsınız. Telefonunuzun ana ekranındaki parlak ve renkli bir duvar kağıdı pili gerçekten "tüketebilir". Bu nedenle, siyah beyaz duvar kağıdı kullanmak daha iyidir. Bu, akıllı telefonunuzun pilini korumanıza yardımcı olacaktır.

Telefonunuzu her zaman elinizde taşımamalısınız.

Hava sıcakken telefonunuzu her zaman elinizde taşımamaya çalışın. Yüksek sıcaklık nedeniyle akıllı telefon da ısınır. Ek olarak, ellerinizin sıcaklığı, telefon pilinin aşırı ısınması ve sonuç olarak azalması olasılığını daha da artırır.

Otomatik döndürme ekranını açmamalısınız.

Kesinlikle gerekli olmadığı sürece Otomatik döndür işlevini kapatın. Bu işlevden özel bir sensör - ivmeölçer - sorumludur ve daha fazla enerji tüketir.

Arka plan programları çalışmamalı

Instagram'ı, habercileri veya diğer uygulamaları kontrol ettikten sonra, insanlar çoğu zaman kapatmadan onları kapatırlar. Bu nedenle programlar arka planda çalışırken pili tüketmeye devam eder. Bu nedenle, zaman zaman tüm pencereleri kapatmayı unutmayın.

Maksimum ekran parlaklığını kullanırsınız.

Bir binadayken, ekranınızın parlaklığını en az% 30-40 azaltmaya çalışın. Bu ışık miktarı genellikle ekrandaki tüm bilgileri görmek için fazlasıyla yeterlidir. Dahası, pilinizin ömrünü önemli ölçüde uzatmaya yardımcı olacaktır. Dışarıdayken, maksimum parlaklık seviyesini de kullanmayın. Telefon ekranını güneşte bile görmenize yardımcı olması için otomatik parlaklık işlevini kullanmak daha iyidir. Ayrıca, 15 dakika sonra kapanacaktır.

Titreşimi açmamalısınız.

Titreşim işlevi pili büyük ölçüde tüketir. Yalnızca gerektiğinde kullanmaya çalışın. Diğer durumlarda, ses modunu veya sessiz modunu kullanın.

Ekran için bir "zaman aşımı" ayarlamalısınız.

Ekranı, telefonunuzda mevcut en kısa süreyi kullanarak otomatik olarak zaman aşımına uğrayacak şekilde ayarlayın. Pil tüketimi kısalacak ve telefonu engellemeyi unutsanız bile telefon bunu kendisi yapacak.

GPS, Bluetooth ve Wi-Fi'yi açarsınız.

GPS, Bluetooth ve Wi-Fi'yi açmak pilin çok hızlı bitmesini sağlar. Bu nedenle, o anda mevcut konumunuzu bulma veya veri aktarımı işlevini kullanmıyorsanız, bunları kapatmalısınız.

Telefonunuzu kapatmalısınız.

Pilinizin ömrünü uzatmak için telefonunuzu bir gece kapalı tutun. Pilin soğumasına ve "aksaklıklardan" kaçınmasına yardımcı olacaktır.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP