Tarım Makinesi Almak İsteyenlere Hibe Desteği 2020

  • 62
  • 0 Yorum
Tarım Makinesi Almak İsteyenlere Hibe Desteği 2020>

Traktöre ek olarak, tarımsal faaliyetler için gerekli birçok tarımsal alet bulunmaktadır. Vatandaşlarımız, balya makinesi gibi tarım ekipmanları alımında devletin sağladığı destekten yararlanabilecek. Makine ve teçhizat alımlarınızda hibelerden yararlanmak istiyorsanız İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir.

Tarımsal Mekanizasyonda Modern Cihaz Alımı Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında tarımda kullanılan 41 tarım makine ve ekipmanına yüzde 50 hibe desteği sağlıyor. Hibenin baz alım miktarının yüzde 50'si hibe yoluyla desteklenecek. Hibe esas tutarı gerçek kişiler için mülk başına 50 bin TL'yi, tüzel kişiler için mülk başına 100 bin TL'yi geçemez.

Basınçlı sulama sistemi uygulamaları gerçek kişiler için 100 bin TL'yi, tüzel kişiler için 200 bin TL'yi geçemez.

Devlet destekli tarım araçları; Çayır biçme makinesi, doğrudan malç ekme makinesi, Disk tırmığı, Daldırma kazan, El traktörü, Fındık toplayıcı, Arıcılık makine ve ekipmanları, Canlı balık taşıma tankı, Hasat makinelerinde kullanılan verim ölçer kiti, Mibzer, Mini yükleyici, Motorlu tırpan, bahçe traktörü, Dal parçalayıcı , Hasatçı bağları, Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutucuları, ağ sistemi kurulması, Güneş kollektörü, Kimyasal gübre serpme makinası, Pancar hasat makinesi, Patates hasat makinesi, Balya makinesi, Pülverizatör, Sap Parçalama, Saman toplama makinası.

Bu cihazlara ek olarak Çiftlik gübre serpme makinası, Çeltik fide dikim makinası, Balıkçı gemilerinde soğuk hava deposu, Pamuk hasat makinası, Silaj makinası, Sıra çapalama makinası, Deniz ürünleri için buzlanma makinası, Deniz ürünleri için kuluçka makinası, Sağım ünitesi ve soğutma tankı, Süt analizörü , Tamburlu filtre, Taş toplayıcı, Zirai römorklar, Toprak freze makinesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesi.

Kırsal Kalkınma Destekli Ziraat Aletleri

Tebliğ, kırsal kesimde ekonomik ve sosyal kalkınmaya katkı sağlamak amacıyla belirlenen makine ve teçhizatın temin edilmesi ve yerinde montajının desteklenmesi için yapılması gerekenlere ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır. Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan mal alım başvuruları 45 gün içinde il müdürlüklerine ulaştırılır. Başvuruların hibe miktarının illere ayrılan bütçenin altında olması durumunda bu süre il müdürlükleri tarafından 30 günü geçmemek üzere bir kez uzatılabilir. Ödemeler bütçe özgürlüğü çerçevesinde yapılacaktır. Devlet destekli tarımsal ekipman alımı için hibe kullanacak olanlar, Tarım ve Hayvancılık Teftiş Kurulu tarafından denetlenecek.

Devlet tarım ekipmanları destek haberlerimiz için buraya tıklayın. Modern cihazların satın alınması için krediler 2020'de verilmeye devam edecek. Yeni destekler hakkında bilgi edinmek için bizi izlemeye devam edin.

Ziraat Bankası, 2020 tarım ekipmanı alımlarında da kredi imkanı sunuyor.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP