Sonbahar & Kış Göz Makyajı 2019 & 2020

Güzellik & Moda

Sonbahar & Kış Göz Makyajı  2019 & 2020

Sonbahar Kış Göz Makyajı trendlerine her sene bir yenisi ekleniyor. 2020 Göz makyajında simli farlar, metalik göz kalemleri, altın rengi eyeliner ile artık bakışlar ışıl ışıl. Devamlı değişen ve yenilenen göz makyajı modasına bakarsak, bu sezon da oldukça farklı, radikal ve estetik tercihler ile karşı karşıyayız.


Gökkuşağı Göz Makyajı

  

Sonbaharda kalın parlak renkler güzel ya da bazı muhteşem metalik tonlar gözler için bir başka olacaktır. Gözleri gökkuşağının yedi rengine benzeyen bu makyaj trendi bir başka olacaktır. Gözler bir renk cümbüşünde çok etkileyici olacaktır.

  

Işıltılı Göz Makyajı

 

Göz makyajında simli farlar, metalik göz kalemleri, altın rengi eyliner ile artık bakışlar ışıl ışıl. Bu trendi uygularken dikkat etmeniz gereken iki tane nokta var. Öncelikle parıltılı makyaj ürünlerini uygularken ellerinizden yardım alarak, kalıp halinde oluşacak parlak lekelerin önüne geçebilirsiniz. İkinci olarak da ışıltılı göz makyajınızın sofistike görünmesini istiyorsanız, yüzünüzün geri kalanında makyajınızı olabildiğince minimal tutmanızda fayda var. 

Kırmızı Göz Makyajı

 

Kahverengi ve toprak tonlarını sevenler için biraz daha cesur bir alternatif olan kırmızı tonları ise hızlı bir yükselişte. Diğer göz makyajı trendlerine göre uygulaması biraz daha zor ve riskli olmasının yanı sıra kırmızı göz makyajını doğru uygulandığınızda çok etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.

 

Alt Kirpikler İçin Göz Makyaj

 

Bu modayı uygulamanın en belirgin püf noktası ise, tercihinizi alt kirpiklerinizi ayrık ve belirgin gösterecek rimelleri tercih edip onları kullanmanız. Diğer yandan şeftali tonlarındaki blush‘lardan yardım alabilir ve makyajınızı romantik bir dokunuşla bitirebilirsiniz.

 

Işıltılı Göz Pınarı Makyajı

 

Son dönemlerde bir hayli moda olan aydınlatıcılar elmacık kemiklerinden uzaklaşıp, göz çevresine yaklaşmaya başladı. Burnun gözlere yakınlaştığı iç taraflarıyla, göz pınarlarının birleştiği noktaya uygulanan şampanya tonlarındaki aydınlatıcılar basit, şık ve romantik bakışlar için mükemmel bir seçenek.

 

Bakır Rengi Göz Makyajı

 

Bakır tonu göz kapakları trendler arasında saç renginizle uyumu yakalayabilirseniz çok hoş duracaktır. Aşırıya kaçmadan uygulayacağınız bakır tonu gölgelemesi ile çok yönlülüğü sağlayarak güzel bir eğilimden yana olacaksınız.

 

Büyük Gözler İçin Göz Makyajı

Sonbahar kış Göz makyajı nın birçok kadın tarafından tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi de gözlerin daha iri ve dikkat çekici görünmesini sağlaması. Bu sebepden kimi zaman tüm gözü çevreleyen smokey eye (dumanlı gözler), kimi zaman da kalın ve kuyruklu eyeliner’lara tercih ettik. Fakat bu kez daha iri gözler için kullanacağımız yöntem oldukça ilginç, trendi uygulamanın yoluysa çok basit; ince fırçalı bir eyeliner alın ve gözünüzün hem üst hem de alt bölümüne yer yer boşluklar bırakarak ince çizgiler halinde sürün. Bu formülle çok kısa sürede iri gözlere ve etkileyici bakışlara sahip olacaksınız!

 

Simetrik Göz Makyajı

Göz makyajınızın tamamını uyguladıktan sonra, inceliği size kalmış asimetrik ya da simetrik çizgilerle makyajınıza kolaylıkla karizmatik bir hava katabilirsiniz. Bizim önerimiz özgür ve cesur davranmanız yönünde!

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap