Siyah Noktalar İçin Kesin Olarak Çözüm

  • 247
  • 0 Comments
Siyah Noktalar İçin Kesin Olarak Çözüm>

Siyah noktalar güzelliğin gölgelenmesine neden olan problemler arasındadır. En büyük cilt problemleri arasında bulunan siyah lekeler, cildin en dikkat çekici bölgelerinde bulunabilir ve işleri biraz daha kötü hale getirir. Neyse ki, doğal yöntemlerle siyah noktalarda etkili sonuçlar alırken, cilt yapınızı daha sağlıklı hale getirmeniz bir hayal değildir. İşte kesinlikle siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler:

Limon Suyu ve Gül Suyu

Siyah lekeleri bitirmek için doğal yöntemler arasında bulunan limon suyu yöntemi, bu sorunun cildi tahriş etmeden sona ermesini sağlar. Bir pamuğa uyguladığınız limon suyunu cildinize hafifçe sürmelisiniz. Cildiniz çok hassas bir yapıya sahipse, bu pamuğa gül suyu ekleyebilirsiniz. Cildinizde 20 dakika tutmanız gereken bu uygulama derhal ılık su ile temizlenmelidir. Uygulamadan sonra cildinizin daha açık olduğunu hissederken, tıpkı hayal ettiğiniz gibi büyük bir sorun haline gelen siyah noktalardan etkili bir şekilde korunacaksınız.

Zerdeçal ve Tarçın

Antibakteriyel özelliklere sahip zerdeçal ve tarçın, böylece en büyük cilt problemlerini bile tedavi edebilir. Uygulama yapabilmek için biraz tarçın, zerdeçal ve limon ezmesi yapmanız gerekir. İyi bir kıvama ulaştıktan sonra, cilt bölgesine uygulanacak bu yöntem yüzünüzde beş dakika kalmalıdır. Beş dakika sonra karışımı bol miktarda ılık suyla arındırmalısınız.

Yulaf

Siyah noktalardan kurtulmak için kullanabileceğiniz yulaf, cildi ölü deriden arındırmaya da yardımcı olur. Ölü deriden arındırılmış cilt daha temiz görünecek olsa da, daha parlak bir dokuya sahip olacaktır. Temiz su yardımıyla pişireceğiniz yulafı oda sıcaklığına getirin ve bir süre soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra siyah noktalara uygulayın, bu yüzden 20 dakika beklemeye başlayın. Cildi duruladıktan sonra, her hafta düzenli olarak uygulamaya devam edin. Bu şekilde siyah lekeleri çıkararak temiz bir cilt yapısına sahip olacaksınız.

Kil maskesi

Mineraller açısından son derece zengin olan kil, gözeneklerden kiri gidermede çok başarılıdır. Cilde sağlık katacak olan kil, kan dolaşımını hızlandırır ve parlak bir cilt görünümü sağlar. Kalın bir macun oluşturmak için 1 çorba kaşığı kil ve soğuk suyu bir karışıma karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze hafifçe uygulayın ve 25 dakikadan fazla beklemeyin. Uygulamadan sonra cildinizi bol miktarda kullandığınız ılık suyla durulamalısınız.

Şeker ve Jojoba Yağı

Bu uygulama sayesinde, doğal olarak siyah noktalardan kurtulmak bir rüya olmayacaktır. Karışıma 4 kaşık jojoba yağı ve bir bardak şeker yapın. Cilde dairesel hareketlerle masaj yapıyormuş gibi uygulayın. Bir süre uygulamaya devam ettikten sonra, durulayın ve nemlendirici krem ​​uygulayın. Tamamen siyah noktalardan kurtulmak için bu uygulamayı haftada iki kez uyguladığınızdan emin olun. Ölü deriden kurtulmanızı sağlayan bu karışım, cildin taze ve peeling yapmasını sağlar.

Sivilce ve Siyah Noktaları Önlemek için Sirke

Sirke, düzenli kullanımdan sonra cildin pH seviyesinin dengelenmesini sağlar. İçerdiği yüksek miktarda asit sayesinde, gözenekleri temizlemek için doğru karar olacaktır. Uygulama yapabilmek için üç çay kaşığı sirkeyi biraz su ile karıştırmanız gerekir. Bir süre ciltte tuttuğunuz sirke, günlük tonik şeklinde kolayca kullanılabilir.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP