SGK’dan Emekli Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat Geldi! Denizbank Flaş Açıklama!

  • 264
  • 0 Yorum
SGK’dan Emekli Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat Geldi! Denizbank Flaş Açıklama!>

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla emeklilik hakkını elde etmek isteyen milyonlarca vatadanş (SGK), prim borcu sıkıntısı çekiyor ve bu borçlarını ödemek zorunda kalıyor. Ancak maalesef vatandaşlar prim borçlarını tek seferde ödemekte zorlanıyor. SGK ile yapılanma veya taksitlendirme gibi bir protokol imzalanmazsa vatandaşlar mağdur olabiliyor. Bu durumdaki vatandaşlar SGK prim borcunun nasıl ödenebileceğini araştırıyor. Bu konuda en sık sorulan sorulardan biri de "SGK prim borcu kredi ile mi ödeniyor?" bir soru vardı. Bu soruların cevaplarını sizin için aradık. İşte tüm detaylar ...

Emeklilik hakkı almak isteyen vatandaşlar prim borcunu Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) ödemek zorundadır. Maalesef vatandaşlar prim borçlarını tek seferde ödemekte zorlanıyor. SGK ile yapılanma veya taksitlendirme gibi bir protokol imzalanmazsa vatandaşlar mağdur olabiliyor. Bu durumdaki vatandaşlar SGK prim borcunun nasıl ödenebileceğini araştırıyor. Bu konuda en sık sorulan sorulardan biri de "SGK prim borcu kredi ile mi ödeniyor?" bir soru vardı. Bu soruların cevaplarını sizin için aradık. İşte tüm detaylar ...

Hizmet süresini, emeklilik yaşını ve prim gün sayısını tamamlayan vatandaşlar, prim borcu olduğu için emekli olamazlar. Bankalar prim borcunu karşılayamadığı için emekli olamayan binlerce vatandaşa yardım ediyor. Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası ve Denizbank gibi bankalar da borç primi nedeniyle vatandaşların sosyal haklardan yararlanmamasına destek oluyor. Bu bankalar, avantajlı faiz oranları ve cazip taksit ödemeleri ile vatandaşlara kredi seçenekleri sunuyor. Kredi sayesinde prim borcu ödenebilir ve emekli olabilir. İki bankanın prim borcu olan vatandaşlar için sunduğu kredi olanaklarını inceledik.

DENİZBANK TARAFINDAN EMEKLİLİK İSTEYENLERE FIRSAT VERDİ!

DenizBank, emekli olmak isteyen vatandaşlara 36 aya kadar kefilsiz kredi imkanı sunuyor. Bu kredi kampanyasında vatandaşların ilk 3 ay ödeme yapması gerekmiyor. Denizbank'ın sunduğu krediye başvurmak için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:

  • -Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • –SGK prim borcu yazısı

ZİRAAT BANKASI BAĞ-KUR KREDİSİ İLE EMEKLİLİK FIRSATI

Ziraat Bankası, belirli dönemlerde emekli olmak isteyen vatandaşlara kampanya imkanları sunuyor. BAĞ-KUR prim borçlarınızı ödemek için Ziraat Bankası'ndan uygun faiz oranlı kredi kullanabilirsiniz. Bu fırsatlar belirli dönemlerde geçerlidir.

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma sayesinde vatandaşlar prim borçlarını banka aracılığıyla ödeyebiliyor. Vatandaşlara 60 aya varan vade ve uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunar. Bu kredi imkanından yararlanmak için bazı şartlar aranmaktadır;

4A veya 4B altında hizmet alan ve hizmet borçlanma yoluyla yaşlılık aylığı almaya hak kazanacak vatandaşlar,

4B altında hizmet alan ve prim borcu olan vatandaşlar,

4B altında sigorta prim borcu olan ve 4A altında aylık almak için prim borcunu ödemek isteyen vatandaşlar bu krediyi kullanabilirler.

PRİM BORCUNU ÖDEMEK İÇİN İHTİYAÇ KREDİSİ DE ÇEKEBİLİRSİNİZ

SGK prim borcunu kapatmak için oluşturulan kredi kampanyalarının sona ermesi durumunda, ihtiyaç kredisi çekerek prim borçlarınızı da ödeyebilirsiniz.

Örneğin; Sosyal Güvenlik Kurumu'na 10 bin lira prim borcunuz varsa bankaların sunduğu tüketici kredisi fırsatlarını araştırıp en uygun faiz oranını sunan banka ile anlaşıp bu borcu kapatabilirsiniz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP