Samsung 980 Pro Ön İnceleme

  • 236
  • 0 Comments
Samsung 980 Pro Ön İnceleme>

SSD'ler söz konusu olduğunda, hem içerisindeki NAND çiplerinin üretimi hem de kendi marka SSD satıcısı olan Samsung, PCIe 4.0'a geçiyor. Beklenen SSD modeli 980 Pro lensinin altında.

SSD üretiminde dünya devi olan Samsung nihayet PCIe 4.0 desteğine geçiyor. AMD'nin Zen 2 mimarisi ve Ryzen 3000 ailesi ile kullanılmaya başlanan bu teknoloji, Samsung tarafından 980 Pro SSD ile de kullanılıyor. Videodaki ayrıntıları açıkladık.

CES 2020 turumuz tüm hızıyla devam ediyor. Bu kez PCIe 4.0 SSD olan Samsung 980 Pro'nun özelliklerine daha yakından bakıyoruz.

Samsung, 980 Pro adı verilen ilk PCIe 4.0 SSD'leri piyasaya sürüyor. Bir PCIe Gen 4.0 bağlantısına sahip olan SSD, 6,5 GB / s'ye kadar okuma hızlarına ulaşacak ve üç farklı modelden oluşacaktır. Ürünlerle ilgili ince ayrıntılar girilmedi ve NAND Flash çipinin detayları henüz netleştirilmedi.

Samsung'un en yeni 3D NAND modeli olan 6. nesil V-NAND, NAND flash bellek için kullanılacak. Buna ek olarak, yeni modeldeki katman sayısı 128'e çıkarıldı. Sadece kapasite ve erişim hızı açısından değil, aynı zamanda önceki nesil V-NAND'a kıyasla güç verimliliğinde de iyileştirmeler yapıldı.

Ayrıca, 980 PRO'yu PCIe 3.0 ile kullanırken, güç tüketimi büyük ölçüde azalır ve 970 EVO Plus'a göre daha düşük güç tüketiminde çalışır. 6,5 GB / s okuma ve 5,0 GB / s yazma hızlarına erişebilen SSD'ler üç modelde piyasaya sürülecek: 250 GB, 500 GB ve 1 TB. Yeni ürünlerin bu yılın ikinci çeyreğinde satışa çıkması bekleniyor.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP