Salon Abajur ve Avize Modelleri

  • 2644
  • 0 Comments
Salon Abajur ve Avize Modelleri>

Bu yazıda salon abajur modelleri ve salon avize modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Salon abajur modeli seçimi nasıl olmalıdır? Oturma odası avize modellerinin önerileri nelerdir? Salon avize ve abajur modelleri ve fiyatları nelerdir? Vb. Soruları cevaplayacağımız bu makaleyi okuyarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Salon Abajur ve Avize Modelleri

Dekorasyon alanındaki en önemli unsurlardan biri aydınlatmadır. Odanız için seçilecek iyi bir aydınlatma, evinizi daha şık hale getirecek ve ev dekorasyonunuzu vurgulayacaktır. Salonlar evin en çok harcanan ve en göze çarpan odasıdır. İyi bir oturma odası dekorasyonu, evinizi olduğundan daha şık gösterecek ve evde daha iyi zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Salon aydınlatması için seçtiğiniz salon abajur ve salon avize modelleri, oturma odanızı daha parlak ve şık hale getirecektir.

Salon Abajur Modeli

Peki salon abajur modeli ve salon avize modeli seçimi nasıl olmalı? Bu soruyu cevaplamak için önce ev dekorasyonunuz hakkında bir inceleme yapmanız gerekir. Ev dekorasyonunuzun hangi rengi ve dekorasyonunuzun hangi dekorasyon kategorisinde olduğu, önce bunları belirlemeniz gerekir.

Yumuşak renkler için seçilecek yumuşak bir abajur modeli ev dekorasyonunu tamamlarken, karşıt renkte seçeceğiniz bir abajur modeli ile birlikte kontrast renklerin uyumunu kullanarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Oturma Odası Avize Modeli Nasıl Seçilir

Bir oturma odası avizesi seçmek için, önce bir oturma odası avize modeli belirlemeniz gerekir. Oturma odası avizesi seçimi için, önce oturma odasının boyutuna dikkat etmelisiniz. Küçük bir oturma odanız varsa, oturma odanız için seçeceğiniz büyük bir avize modeli odanızı olduğundan daha küçük hale getirecek ve aşırı dikkat çekerek görüntüyü rahatsız edecektir.

Öte yandan, büyük bir salonunuz varsa, oturma odanız için seçeceğiniz küçük bir salon avize modeli sadece odanızı aydınlatmak için yeterli olmayacak, aynı zamanda salonun dekorasyonunun yetersiz olmasına neden olacaktır. Bu nedenle, salonunuz için seçtiğiniz avize modeli salon büyüklüğü ile orantılı olmalıdır.

Oturma Odası Avize Modeli

Salon avize modellerini seçerken dikkat etmemiz gereken bir diğer faktör, salon dekorasyonumuz ve tasarım modelimizin genel olarak nasıl olduğudur.

Oturma odası dekorasyonumuz rustik, bohem, barak veya modern tarzda bir dekorasyona sahipse, bu stile uygun bir avize seçmeliyiz. Genel ev dekorasyonumuza göre seçilmeyen bir avize modeli, oturma odamızın ve evimizin dekorasyonunu bozabilir.

Salon Abajur Modeli Nasıl Seçilir

Salon abajur modelleri ile evinize hoş bir renk katabilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken eviniz için uygun bir abajur modeli seçmek. Ev dekorasyon modelinize ve boyutunuza uyan bir abajur modeli seçmek, oturma odanızın daha şık görünmesini ve oturma odanızın aydınlatılmasına yardımcı olacaktır.

Salon abajur modellerini seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör, ev dekorasyon modelinizin genel durumunu bozmamaktır. Oturma odanız için hafif tonlarda daha hafif bir abajur modeli seçebilirsiniz. Ya da taşlarla süslenmiş oturma odanız için bir taş abajur modeli ekleyebilirsiniz.

Salon Avizesi ve Abajur Modeli ile Mobilyaların Uyumu

Abajur ve avize modeli ile mobilya modeli arasındaki uyum oturma odanız için son derece önemlidir. Mobilyaların genel durumu ile abajur modeliniz arasındaki uyum, evinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Mermer işlemeli bir ev için mermer abajur modeli seçmek mantıklı olsa da, barak tarzı bir oturma odası dekorasyonu için bir abajur deseni seçmek önemlidir.

Led Avize Modelleri

Dekorasyonunuza led avize modelleri ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda led aydınlatma çok tercih edildi. Avize seçiminize led avize modellerini ekleyerek aydınlatma işlemini led avize modeli ile de sağlayabilirsiniz. Led, yüksek dümen değeri ve daha parlak rengiyle dekorasyonunuza yardımcı olur.

Sarkıt Avize Modelleri

Avize seçimi için başka bir model kolye avize modelleri. Sarkıt avize modelleri ile oturma odanıza şık bir tasarım sağlayabilirsiniz. İdeal tavan yüksekliğine sahip odalar için seçtiğiniz kolye avize modeli, oturma odanızı daha zarif ve daha zarif hale getirecektir.

Avize Avize Modelleri

Şapka avize modellerini seçerek büyük salonlarınızda daha iyi aydınlatma bulabilirsiniz. Bar tarzı salonlarda şapka avize modelleri daha fazla tercih edilebilir. Aşağıda şapka avize modeli örneğine bakabilirsiniz.

Spor Avize Modelleri

Spor avize modelleri ile spor salonlarınızı ve spor salonlarınızı aydınlatabilirsiniz. Spor avize modelleri spor salonlarınıza şıklık ve modern bir görünüm kazandırır. Spor avize modelleri hakkındaki görüntüyü aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

Taş Avize Modelleri

Taş tasarımlı salonunuz için taş avize modelini seçebilirsiniz. Taş avize modelleri daha yakın zamanda tercih edilmeye başlanmıştır. Evinize hem şık bir görüntü hem de modern bir dokunuş avantajı sağlayan taş bir avize modeli yerleştirebilirsiniz.

Pervane Avize Modelleri

Pervane avize modelleri, görüntüdeki zarafet ve konfor açısından müşterilerin memnuniyetini karşılar. Pervane avize modeli özellikle camilerde ve kalabalık grupların bulunduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Klasik Avize Modelleri

Her şey teknoloji ile değişse de, bazı sorunlar var. Teknoloji ve trendlerin sürekli değiştiği ve geliştiği dekorasyon alanında, evinize klasik zarafet ve klasik aydınlatma ekleyebilir ve güzel bir ambiyans yaratabilirsiniz.

Ahşap Abajur Modelleri

Ahşap ağırlıklı oturma odası dekorasyon modellerinizde, üzüm bağlarında ve dağ evlerinde ahşap abajur modelleri seçebilirsiniz. Ahşap abajur modelleri ile, çevre için daha uygun ve mobilyalarınız için uygun bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Pembe Abajur Modelleri

Pembe renk, eve canlılık katmak için çok önemli bir yere sahiptir. Öte yandan, çocuk odaları ve genç kız odaları için pembe abajur modelleri seçebilirsiniz. Aşağıda pembe abajur modellerinin örnek bir görüntüsünü bulabilirsiniz.

Ayaklı Abajur Modelleri

Ayaklı abajur modeli, abajur seçiminde tercih edilebilecek abajur modellerinden biridir. Ayaklı abajur modelleri oturma odanızdaki mobilyalarla daha hoş bir görünüm sunar. Evinizi yeniden dekore ediyorsanız, kesinlikle ayaklı abajur modelini eklemelisiniz.

Abajur Modelleri ve Fiyatları

Abajur fiyatları 25 TL ile 2500+ TL arasında değişmektedir. Abajur fiyatlarını belirleyen önemli faktörler abajur boyutları, kaliteli malzeme ve marka değeridir. Daha küçük ve tanınmayan markalara ait abajurlar 25 TL ile 100 TL arasında değişebilirken, kaliteli abajur modelleri ebat ve malzeme kalitesine bağlı olarak 100 TL'den başlıyor.

Uzun Abajur Modelleri

Mobilya yoğunluğunun yüksek olduğu odalarda uzun abajur modelleri seçebilirsiniz. Bu şekilde, abajuru daha görünür ve daha belirgin hale getirebilirsiniz. Uzun abajur modelleri seçimi ile yoğun salonlarda daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Taşlı Abajur Modelleri

Beyaz ve gri ağırlıklı odalarınız için taşlı abajur modelini seçebilirsiniz. Taşlı abajur modelleri, oturma odanıza hem zarafet hem de yenilik sağlayacaktır. Taşlı abajur modelini seçebileceğiniz başka bir oda yatak odasıdır. Yatak odanızdaki taşlı abajur modelini seçerek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Seramik Abajur Modelleri

En çok tercih edilen abajur modellerinden biri seramik abajur modelidir. Salonlarınızda seramik abajur modelleri seçerek salonlarınıza farklı bir renk ve farklı bir atmosfer ekleyebilirsiniz. Oturma odanıza hem zarif hem de zarif bir dokunuş sağlayan seramik abajur modeli, dekorasyon için vazgeçilmezlerden biridir.

Mor renk en çok tercih edilen renklerden biridir. Oturma odanıza ayrı bir atmosfer katmak için mor abajur modellerini seçebilirsiniz.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP