Saç dökülmesi için ev yapımı sarımsak maskesi!

Güzellik & Moda

Saç dökülmesi için ev yapımı sarımsak maskesi!

Saç dökülmesini önlemek ve saç köklerini güçlendirmek için ev yapımı sarmısak maskesi tarifini sizlerle paylaşacağız.Saç dökülmesini önlemek ve saç köklerini güçlendirmek için ev yapımı sarmısak maskesi tarifini sizlerle paylaşacağız.

Saç dökülmesi için ev yapımı sarımsak maskesi

Sarımsak saçları beslemek için kullanılan çok eski yöntemdir. Saçınızın parlaması, daha sağlıklı bir görünümü kavuşması için devamlı olarak sarımsak şampuanlarını kullanabilirsiniz. Daha fazla etki görebilmek için ise düzenli olarak sarımsak maskesi uygulayabilirsiniz. Sarımsak saç derisindeki enfeksiyonlar ile savaşmanıza yardımcı olacaktır.

Saç dökülmesi için ev yapımı sarımsak maskesi malzemeleri

Saç dökülmesini engellemek ve saç diplerinizi güçlendirmek için yapılan sarmısak maskesinin malzemeleri aşağıdaki gibidir.

3 diş soyulmuş sarımsak,

2 tatlı kaşığı badem yağı,

2 tatlı kaşığı saf zeytinyağı,

Saç dökülmesi için ev yapımı sarımsak maskesi yapılışı

Sarımsakları havanda tamamen ezin. İyice ezilmiş olan sarımsakları badem yağı ve zeytinyağı ile karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınıza bone takın. 1 saat bekletin.

Saçınızdan sarımsak kokusunun çıkmasına yardımcı olabilmek için şampuanladıktan sonra kokulu saç kremi kullanabilirsiniz.

Duş sonrası kullanılan saç spreyleri de işe yarayacaktır.

 

Yorumlar

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap