RX 5950 XT 80 İşlem Birimi ile Gelebilir

  • 183
  • 0 Comments
RX 5950 XT 80 İşlem Birimi ile Gelebilir>

AMD Big Navi’ye ait olduğu belirtilen bir GPU’nun 80 işlem birimi ve rDNA 2 mimarisine sahip olduğu öne sürüldü.

Geçtiğimiz haftalarda AMD'nin Big Navi adlı GPU'lar üzerinde çalıştığını bildirdik. Bu haberlerden sonra AMD CEO'su Lisa Su CES 2020 ve katıldığı bir program bu söylentileri doğruladı. Bu bilgilerden sonra oyun severler heyecan verici bir bekleyişe sahipler. NVIDIA Killer olarak da adlandırılan GPU'ların ayrıntıları her geçen gün artmaya devam ediyor.

En son bilgilere göre, üst düzey bir Big Navi GPU'nun 80 işlem birimi olacak ve rDNA 2 mimarisine güvenecek. Bu bilgi, çok yüksek bir başarı oranına sahip olan Chiphell forumundan geldi. AMD 64 SP-1 CU oranını korumaya devam ederse ve mimarinin rDNA2'ye dayalı olduğu düşünülürse, 80 CU 5120 akış işlemcisi olarak görünecektir. Ek olarak, minimum 1700 MHz frekans oranı olduğunu düşündüğümüzde, 80 CU ile 17.5 TFLOP işlem gücü ortaya çıkabilir.

AMD tarafından yapılan ek veriler ve açıklamalar dikkate alındığında, Ray Takip Teknolojisi yeni GPU'larda görülecektir. Ayrıca, görünen rakamlar göz önüne alındığında, bu çip RX 5700 XT'nin iki katı büyüklüğünde olacak ve performans onunla orantılı olacaktır. AMD'nin güç tüketimini nasıl kontrol edeceği merak konusudur.

AET listelerinde yeni Big Navi GPU'ların dört farklı modeli ortaya çıktı. Söz konusu GPU için net bir bilgi verilmemiştir, ancak modelin RX 5950 XT amiral gemisi olduğu tahmin edilmektedir. AMD tarafından onaylanan serinin 2020'de çıkması bekleniyor. NVIDIA, RTX 3000 serisini tanıtmaya hazırlanıyor.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP