"Tam da Bunu Arıyordum!" Diyeceğiniz Hayat Kolaylaştıran İnternet Tavsiyeleri

  • 84
  • 0 Yorum
"Tam da Bunu Arıyordum!" Diyeceğiniz Hayat Kolaylaştıran İnternet Tavsiyeleri>

İnternet kullanımının artık her yerde olduğu günümüzde işlerinizi kolaylaştırabilecek bazı siteleri ve eklentileri sizin için derledik. Kullanımı basit ve ucuz olan bu eklentiler, siteler sayesinde daha verimli ve keyifli bir internet ortamı sizi bekliyor!

1) dictation.io

Klavyeden yazarken zorlanıyorsanız bu siteye bakmanızı kesinlikle öneriyoruz. Sesli bir şekilde okuduğunuz metni kolaylıkla yazıya döküyor. Bir mikrofona sahip olmanız yeterli.

2) whatismymovie.com

Aklınızda bir film var; fakat adını bir türlü hatırlayamıyorsanız, bu siteye girip film hakkında bildiklerinizi yazdığınız takdirde sizin için o filmi bulup getiriyor. 

3) wichbook.net

Okuyacak bir kitap arıyorsanız ve bu konuda seçici iseniz bu siteye bir göz atmanızı öneririz. Bu sitede seçtiğiniz özelliklere göre yazılmış kitapları bulabilirsiniz. Mesela II. Dünya Savaşı zamanlarında geçen bir dram romanı şeklinde bilgiler girdiğinizde bu konuda yazılmış kitapların listesini size vermekte.

4) grammarly.com

İngilizce yazışmalarda veya pratiklerde kullanabileceğiniz harika bir uygulama ve site. Buradan Google Chrome eklentisi olarak veya direkt çalışma sayfası oluşturarak kullanabileceğiniz bu site size ingilizce bir yazı yazarken yaptığınız yanlışları bulup düzeltme imkanı veriyor.

5) midomi.com

Belki de listedeki en kullanışlı sitelerden bir tanesi olan bu sayfa bir şarkının adını hatırlayamadığını durumda şarkıyı mırıldayarak o şarkının ismini bulmanıza yardım ediyor.

6) colourise.sg

Siyah beyaz fotoğraflar hepimiz evinde, albümlerinde mevcut. Bu fotoğrafları renklendirmeyi düşünüyorsanız ve nasıl yapılacağını merak ediyorsanız mutlaka bu siteyi deneyin. Fotoğrafları kolaylıkla gayet kaliteli şekilde renklendirebilirsiniz.

7) themacindex.com

Apple ürünlerini incelemek ve fiyat karşılaştırması yapmak için birebir site. Ülkelerdeki apple ürünlerinin fiyatlarını kıyaslamak için hemen tıklayabilirsiniz.

8) influencermarketinghub.com

Hepimizin yoğun kullandığı instagram hesabımızın değerini merak ettiğiniz oldu mu? Bu site tam olarak bu işe yarıyor. Siteye girip kullanıcı adınızı verdiğinizde 24 saat içinde hesabınızı analiz edip paylaşımlarınızın kaç dolar ettiğini hesaplıyor.

9) remotedesktop.google.com

Uzaktaki bir bilgisayara ihtiyacınız oldu ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu site tam size göre! Eklenti ile istediğiniz kişinin bilgisayarını kontrol edebilir veya sizin bilgisayarınıza bağlanmasını ve onu kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle hızlı çözüm gerektiren sorunlar konusunda yardımınıza koşar.

10) 10minutemail.com

Günümüzde her sitenin üyelik için mail adresi istediğini biliyorsunuz. Kendi özel mail adresinizi vermek istemiyorsanız bu siteye bir göz atmanızı öneririz. Bu siteden tek kullanımlık bir mail adresi alıp kolaylıkla her siteye üye olabilirsiniz.

11) nek.istanbul.edu.tr

Kendi doğum gününüzde veya geçmişteki özel bir gün de çıkmış bir gazeteyi merak ediyorsanız bu site tam sizin için. Ülkemizde çıkmış gazetelerin istediğiniz tarihteki bir kopyanızı almanızı sağlayan bu site tamamen ücretsiz!

12) idphoto4you.com

Bu saydığımız sitelerin arasında sizi, fotoğrafçıya gitmekten, biyometrik fotoğraftan kurtaracak bir site bile mevcut. Bu site sayesinde artık biyometrik fotoğraflarda çirkin çıkmaya son! Telefonunuz ile kolaylıkla çektiğiniz bir selfie bu sitede biyometrik fotoğraf haline getirilebiliyor.

13) spik.ai

Yazdığınız herhangi bir metni istediğiniz dilde ve aksanda seslendirilen bu site aynı zamanda seslendirdiğiniz bu dosyayı indirmenize de olanak sağlıyor.

14) remove-vocals.com

Bir şarkının müziğini çok beğenip sözlerini beğenmediğiniz hiç oldu mu? Bu site sayesinde şarkıların sözlerini çıkarıp sadece müzikle başbaşa kalabilirsiniz.

15) numbeo.com

İki şehri birçok konuda karşılaştırmak isterseniz bu siteye bir göz atmanızı öneririz. Herhangi iki şehri yaşam kalitesinden hayat pahalılığına ve başka konularda değerlendirme yapabileceğiniz bu site özellikle tatil planı yaptığınızda çok işinize yarayacak.

16) Adblocker

Sitelerde zoraki dayatılan reklamlardan baktınız mı? Tamamen ücretsiz bu uygulamayı Google tarayıcınıza ekleyerek reklamlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

17) logolab.app

Bir logo yaptınız ve bunun benzeri olup olmadığını bilmiyor musunuz? Bu siteye girip logoyu yüklediğinizde sizin için tasarladığınız logonun benzeri olup olmadığını veya kullanacağınız yerde nasıl duracağını sizin için detaylı olarak açıklıyor.

18) Dalton for Chrome

Renk körlüğü hayatımızın bir parçası ve birçok insan bu hastalıkla yaşıyor. Eğer renk körüyseniz bu eklenti internetteki tüm görselleri sizin için düzenliyor.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP