Pandemi Sebebiyle Vizyon Tarihi Ertelenen Filmler ve Festivaller

  • 104
  • 0 Yorum
Pandemi Sebebiyle Vizyon Tarihi Ertelenen Filmler ve Festivaller>

Spor, eğitim, ulaşım gibi hayatın her alanını etkileyen corona virüs salgını sinema alanını da derinden etkiledi. Bu yazımızda sizlerle pandemi döneminde vizyon tarihi ertelenen bazı filmleri ve festivalleri paylaşacağız.

Spor, eğitim, ulaşım gibi hayatın her alanını etkileyen corona virüs salgını sinema alanını da derinden etkiledi. Dünyanın bir çok yerinde kapanan sinema salonları ve sinema salonları açık olsa dahi gitmekten korkan insanlar gişe sayılarının düşük olmasına neden oldu. Böyle olunca da birçok gişe beklentisi yüksek film gişe tarihini ertelemek zorunda kaldı. Bununla beraber sinema festivalleri de kalabalık ortamdaki risk faktörlerinden dolayı festivalleri online olarak gerçekleştirmek veya şimdilik süresiz olarak erteleme kararı aldılar. Coronavirüs sebebiyle ertelenen başlıca festivalleri ve filmleri aşağıda bulabilirsiniz.

73. Cannes Film Festivali 

Avrupa’nın en prestijli festivallerinden olan ve bu yıl 73.’sü gerçekleşecek Cannes Film Festivali, ilk olarak online şekilde düzenlenecek şeklinde açıklanmıştı. Fakat daha sonra festival kurulu tarafından yapılan açıklamada 12-23 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi planlanan festival şuan için belirsiz bir tarihe ertelendi.

44. Hong Kong Uluslararası Film Festivali

Çin pazarının önemli festivallerinden olan ve 6 Nisan-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Hong Kong Uluslararası Film Festivali, belirsiz bir tarihe kadar ertelendi.

2020 Tribeca Film Festivali

15-26 Nisan tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Tribeca Film Festivali, tarihi belirsiz olarak ertelendi.

39. İstanbul Film Festivali 

10-21 Nisan tarihlerinde düzenlenmesi beklenen İstanbul Film Festivali, yıl içinde olacak şekilde ileri bir tarihe ertelendi.

No Time To Die 

Daniel Craig’in son kez James Bond karakterini canlandıracağı No Time To Die filminin 3 Nisan’da vizyona girmesi planan yapım, mayıs ayının başında alınan kararla vizyon tarihi kasım ayı olarak açıklandı.

A Quiet Place Part II

Ses çıkarmanın yasak olduğu bir gerilim filmi olan A Quıet Place’in devam filmi olan bu yapım 2020’de oldukça merakla beklenen yapımların başında geliyordu. 20 Mart’ta vizyona girmesi planlanan filmin vizyon tarihi 4 Eylül olarak belirlendi.

Fast & Furious 9

Hızlı arabalar ve sinirli insanların filmi olan Fast&Furious serisinin son filmi macera filmlerini sevenlerin merakla beklediği bir yapımdı. 22 Mayıs’ta vizyona girmesi beklenen Fast & Furious 9, 2 Nisan 2021’e ertelendi.

Tenet

Christopher Nolan’ın son filmi ve en yüksek bütçeli filmlerden olan Tenet filmi de yapım şirketiyle başı belada olan yapımlardan birisi. Christopher Nolan’ın merakla beklenen son filmi Tenet çok fazla erteleme aldı.  17 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen Tenet ilk olarak 31 Temmuz’a daha sonra 12 Ağustos’a ve son olarak tarihi belirsiz olarak ertelendi.

John Wick 4

Keanu Reeves’in en sevilen karakterlerinden olan John Wick serisinin son filmi olan John Wick 4 de vizyon tarihi ertelemelerinden nasibini aldı. 21 Mayıs 2021 tarihinde vizyona girmesi planlanan John Wick 4, 27 Mayıs 2022 tarihe ertelendiği açıklandı.

Yapımı bitmiş ve vizyon tarihi ertelenen yapımlar dışında henüz yapım aşamasında olan filmler ve diziler de pandemiden etkilendiler. The Matrix 4, The Lord of the Rings dizisi, Peaky Blinders, The Batman, Stranger Things, Dc filmleri, Avatar devam filmleri gibi yapımlar da ya çekimlerine belli bir süre ara verdiler ya da süresiz olarak prodüksiyonlarını durdurma kararı aldılar. Umarız bu süreçten en kısa sürede kurtuluruz ve tekrardan sinemaya kavuşabiliriz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP