NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet

 • 158
 • 0 Comments
NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet>

Endikasyon Bilgileri: İlacın aktif bileşeni Naproksen sodyumdur. NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltır.

Endikasyon Bilgileri:

İlacın aktif bileşeni Naproksen sodyumdur. NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak anti-inflamatuar ve ağrı giderici etkiler gösterir. Ayrıca ateş düşürücü bir etkiye sahiptir. NEXPRO FORTE, osteoartrit (kalsifikasyon), romatoid artrit, juvenil romatoid artrit ve ankilozan spondilit, bel ağrısı, sırt ağrısı, boyun ağrısı, tendon ve bursların iltihabı. bağlı ağrılar; siyatik ağrı, kas ağrısı, akut migren ağrısı, baş ağrısı, diş ağrısı, diş çekimi veya intraoperatif operasyonlardan sonra ağrı ve enflamatuar durumlar, kazara veya spor yaralanmalarından dolayı burkulma, yaralanma ve ezilme , kürtaj sonrası, sezaryen sonrası ve doğum sonrası ağrı ve adet dönemi (dismenore) ağrısı. Kullanım 16 yaşın üzerindeki gençler ve yetişkinler içindir.

 

Osteoartrit (Kalsifikasyon): Eklemlerde kıkırdak dokusunun kötüleştiği, kıkırdağın incelmesi, yıpranması ve tahribatı olan eklem hastalığıdır.

Romatoid artrit: Enflamatuar romatizma olarak bilinen enflamatuar, kronik inflamatuar eklem hastalığıdır, eklemlerde ağrı, şişme, sertlik ve fonksiyon kaybına yol açar, ancak vücuttaki diğer organları da etkileyebilir.

Juvenil romatoid artrit: Çocuklarda görülen eklemlerde iltihap, ağrı ve deformite

Ankilozan spondilit: Vertebralar ve kaburgalar arasındaki eklemlerin sertliği ve hareketliliğin azalması veya kaybı ile karakterize, ağrılı, ilerleyici, inflamatuar bir romatizmal hastalıktır.

Gut artriti: Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, dizlerde, dirseklerde, ellerde ve ayak bileklerinde ani ağrı nöbetleri ile kendini gösterir. En yaygın olarak ayak başparmağını etkileyen bir tür eklem iltihabı olan akut gut artriti, kandaki ürik asit oranının artması nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

 

NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet Hakkında Bilmeniz Gerekenler:

İlacın aktif bileşenine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

NEXPRO FORTE, vücutta iltihap ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak anti-inflamatuar ve ağrı giderici etkiler gösterir. Ayrıca ateş düşürücü bir etkiye sahiptir.

Daha önce aspirin ve türevlerinden herhangi bir ilaç kullandıysanız, astım krizi, burun polipi, soğuk algınlığı veya cildinizdeki alerjik reaksiyonlar; Bu ilacı kullanmayın. Bu semptomlardan herhangi biri tedaviniz sırasında ortaya çıkarsa, ilacı derhal kullanmayı bırakın.

By-pass ameliyatından önce ve sonra ağrı içinde kullanmayın.

Şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz veya kalp yetmezliğiniz, kalıcı inflamatuar bağırsak hastalığınız, aktif veya tekrarlayan mide ve bağırsak ülserleriniz varsa veya kanamanız varsa; Bu ilacı kullanmayın.

İlacın kullanımı nadirdir, ancak bazı hastalarda peptik ülser (mide veya duodenum ülseri) ve mide veya bağırsaklarda kanama. Siyah, kanlı veya katranlı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi gibi kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri göründüğünde, ilacı kullanmayı bırakın ve derhal doktorunuza danışın.

Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsak yan etkilerine maruz kalma riski daha yüksektir. Bu nedenle, en düşük doz kullanılmalıdır.

Tedaviniz sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes darlığı, konuşma kaybı, görme ve denge bozuklukları gibi herhangi bir kalp ve dolaşım problemiyle karşılaşırsanız, tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurun.

Bazı durumlarda, NEXPRO FORTE Film Tablet kullanımı özel dikkat gerektirir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, özellikle kalp hastalığı, kalp yetmezliği veya önceki kalp krizi veya inme öyküsü, kontrol edilemeyen yüksek tansiyon, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, anemi (anemi), astım, saman nezlesi, polipler ve burunda akıntı karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu, mide ülseri veya gastrik kanama öyküsü, kolit, crohn hastalığı veya mevcut sindirim, mide ekşimesi gibi veya 65 yaşın üzerindeyseniz, sindirim sistemi problemleriniz varsa; Bu ilacı doktorunuza bildirmeden kullanmayın.

16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması tavsiye edilmez. Bununla birlikte, sadece 5 yaşından büyük çocuklarda 10 mg / kg / gün, 12 saat arayla bir dozda genç romatoid artrit (eklem iltihabı), Günde 2 kez.

İlacın kullanımı bazı hastalarda baş dönmesi ve baş dönmesi gibi yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler ortaya çıkarsa, araba kullanmak veya makine kullanmak gibi güçlü ve dikkatli şeyler gerektiren aktivitelere dikkat edin.

Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçının. İlacın alkolle kullanılması mide kanaması riskini artırabilir.

Hamilelik sırasında çok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. Doktorunuza danışmadan kullanmayın.

 

NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet kullanımı:

 1. Doktorunuz bu ilacı reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyun. Uygunsuz kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak su ile alın. Ağrının daha hızlı giderilmesi için emilmesi daha kolay olacağı için tableti aç karnına almanız önerilir. Mide rahatsızlığınız varsa, yedikten sonra dolgun karnına alın.
 3. 16 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler için günlük önerilen doz: Genel olarak, başlangıç ​​dozu 1 tablet (550 mg), daha sonra 12 saat arayla 1 tablet (550 mg) veya 6 aralıkla 275 mg'dır. 8 saat.
 4. Günde başlangıç ​​dozu olarak 2.5 tabletten (1375 mg) fazla kullanılmamalıdır ve bir sonraki idame dozu 2 tabletten (1100 mg) fazla olmamalıdır.
 5. 16 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez. Bununla birlikte, çocuk romatoid artritli (eklem iltihabı) 5 yaşından büyük çocuklarda günde 12 mg günde iki kez 10 mg / kg / gün doz kullanılabilir. saat aralıkları.
 6. Akut migren krizinde günlük önerilen doz: İlk doz 1.5 tablet, gerekirse yarım saatte 1/2 (yarım) tablettir;
 7. Migrenin önlenmesi için önerilen günlük doz: Başlangıç ​​dozu 12 saatte bir 1 tablet, 1 tablet;
 8. Tüm ağrı, adet ağrısı (dismenore), akut tendinit ve bursit günlük önerilen doz: başlangıçta 1 tablet, daha sonra 6-8 saatlik aralıklarla 1/2 (yarım) tablet;
 9. Akut gut ataklarında günlük önerilen doz: Başlangıç ​​dozu 1.5 tablet, daha sonra 1/2 (yarım) tablet 8 saatlik aralıklarla (nöbetler geçene kadar).
 10. Gut tedavisi için önerilen günlük doz: Başlangıç ​​dozu 1.5 tablet, 8 saat sonra 1 tablet, daha sonra 8 saatlik aralıklarla 1/2 (yarım) tablettir (2-3 gün)
 11. Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit tedavisinde önerilen günlük doz: Başlangıç ​​dozu 12 saatte 1 tablet, 1 tablettir.

 

İlacın Olası Yan Etkileri:

Karın ağrısı, nefes darlığı, kurdeşen, yüzün şişmesi, dudaklar, dil ve boğaz gibi bir durumda derhal doktorunuzu bilgilendirin.

Anemi, baş dönmesi, baş dönmesi, yorgunluk, ışığa duyarlılık, sanrılar, nefes darlığı, çarpıntı, bulanık görme, böbrek bozuklukları, ödem, susuzluk hissi, midede ülser, mide ekşimesi ve mide ekşimesi, kusma, ishal veya kabızlık, döküntü, kaşıntı, cilt, lekelenme ve hızlı morarma nadir görülen yan etkilerdir.

 

 

Farmasötik Bileşen: Naproksen sodyum

İlaç Markası: NEXPRO FORTE 550 mg Film Tablet

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

 • İlk yorumu siz yazın!

  Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP