Netflix Kullanımınızı Kolaylaştıracak Bilgiler

  • 145
  • 0 Yorum
Netflix Kullanımınızı Kolaylaştıracak Bilgiler>

Netflix'in bir çok özelliği artık biliniyor diyebiliriz. Bu detayların son 3 yıl içerisinde birçok farklı platformda yazılmış olması ‘birçok kişi tarafından bilinen özellikler’ olarak görülebilir. Fakat hala bilmeyen, okumayan veya duymayan arkadaşlarımız varsa bu içerik kesinlikle işe yarar bir içerik olacak. Çünkü içerisindeki bilgiler oldukça işe yarar. Peki bu başlıkta bahsettiğimiz 9 muhteşem özellik nedir? Hadi birlikte inceleyelim.

1) Kategorilere Hızlıca Erişmek

Bu tablo size biraz karışık gelebilir fakat yukarıda gördüğünüz kodları kullanmak aslında oldukça basit. Bu kodları, URL’nin sonuna eklediğin zaman o kategoriye ait dizi/filmleri oldukça hızlı bir şekilde bulabiliyor ve izleyebiliyorsun.

2) Videoların Otomatik Oynatmasını Durdurma 

Bir bölüm bitirdikten sonra saniyeler sonra başlayan yeni bölümü durduramamak oldukça can sıkıcı bir durum. Netflix Tweaked adlı eklentiyi indirip kurduğunuzda bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde izlediğiniz dizi ya da filmlerin otomatik oynamasını durdurabiliyorsunuz hem de internet kotanızı birazcık rahatlatıyorsunuz.

3) Altyazıları Düzenleme

Altyazı seçeneği olmadan dizi izleyemem diyenlerden olabilirsiniz. Netflix’in bu özelliği sayesinde altyazı seçeneklerine erişebilir ve farklı renklerde farklı yazı boyutlarıyla dizi – film izlemeye devam edebilirsiniz. Profilinize giriş yapın, hesabınız kısmına gelin. Buradan da altyazı görünümleri sekmesini açın. Buradan dilediğiniz gibi bir ayarlama yapabilirsiniz. Ve bu ayarlar bütün cihazlarınızda senkronize çalışan bir özellik.

4) Tüm Ülkelerdeki İçeriklere Erişme

190’dan fazla ülkede yayın yapan Netflix’in bütün içeriklerine erişmek oldukça zor bir durum. Örneğin ABD’deki içeriklerin birçoğu Türkiye’de gösterilmiyor. Bunu çözmek aslında oldukça basit. Bunu iyi bir VPN hizmeti ile çözebilirsiniz. Bu VPN hizmetinin oldukça iyi olması gerekiyor. Çünkü Netflix, bu konuda çok hassas davranıyor. Eğer sadece Netflix için ücretli bir VPN alıp bunu Netflix için kullanamazsanız hem üzülebilir hem de paranızı boşa harcamış olabilirsiniz. (Netflix birçok VPN hizmetini yakalayabiliyor, bu da sorun çıkmasına neden oluyor. Fakat hala yakalayamadığı bir çok sunucuya sahip VPN hizmetleri mevcut)

5) Yapımların IMDB Puanlarını Erişme

Chrome’dan indirebileceğiniz “IMDb Ratings for Netflix” uzantısı ile artık IMDB puanlarını görebilmeniz mümkün olacak. Bu sayede dizi ya da film tercih ederken zorlanmayacaksınız.

6) İnternetiniz Olmadan İçeriklere Erişebilme

İşte en önemli özelliklerden birisi de kesinlikle bu. İnternet bağlantınızın olmadığı zamanlarda bile dizi veya film izlemeniz mümkün, tüm içerikleri desteklemiyor olsa da çoğu içeriği önceden indirerek, ileri ki zamanlarda çevrimdışı olarak izlemeniz mümkün. Uzun bir yolculukta uçakta ya da otobüste kesinlikle zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

Ve son olarak ekleyebileceğimiz bir not var. uNoGS adlı bir site var. Dünyadaki bütün Netflix içeriklerini barındıran bir site. Tür, puan, isim, oyuncu ve ülkelere göre aramalar yapabiliyorsunuz. İçerikler hakkında da detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. Bir nevi Netflix’e özel IMDB diyebiliriz.

 

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP