Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

  • 345
  • 0 Comments
Muz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?>

Muz kabuğu, muz meyvesini saran ve doğal olarak organik bir yapıya sahip olan bir kabuktur. Muz meyvesi tükendikten sonra neredeyse tüm insanlar onu çöpe atar. Bununla birlikte, kabuğunun yanı sıra çok iyileştirici olan bu meyve, içindeki vitaminleri aldıktan sonra kabuğu da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde kullanılabilir. Ayakkabı temizliğinden yüz maskelerine kadar, muz kabuğu farklı amaçlar için kullanılabilir.

Muz Kabuğunun Genel Faydaları

- Muz kabuğu masaj cihazı gibi de kullanılabilir. Diz ve bacaklar muz kabuğundan ovulabilir. Özellikle kemik ağrısı çeken insanlar bu şekilde başvurabilir.

- İlginç bir özellik olarak, muz kabuğu mükemmel bir ayakkabı temizleyicisidir. Ayakkabının üzerine uygulanan muz kabuğu ayakkabıyı temizlerken, ayakkabının canlılığını ve parlaklığını da verir.

- Muz ve kabuğu da dişleri temizlemeye ve beyazlatmaya yardımcı olur.

- Sineklerin ve benzeri canlıların ısırıkları nedeniyle insan derisinde kaşıntı muz kabuğu ile giderilebilir. Uzmanların kaşıntı konusuna uzaklığı, doğrudan ilaçların fazla faydası yoktur, insanları alternatif ve doğal yöntemlere iter. Sinek ısırığının bulunduğu kaşıntılı bölgeye muz kabuğu uygulamak kaşıntıyı giderebilir.

- Birçok losyon veya krem ​​kullanılmasına rağmen, ayakların altında ve özellikle topuklarda oluşan nasırlar tamamen kaybolmaz. Muz kabuğu topuk bölgesine uygulanarak uygulandığında topuk bölgesini rahatlatır ve uzun vadede nasırlar açısından faydalıdır.

Muz Kabuğunun Cilde Faydaları

- Muz kabuğunu uygulayarak vücudun farklı bölgelerindeki şişmiş siğilleri temizlemek muz kabuğunun bir başka faydasıdır. Düzenli aralıklarla uygulanan bu yöntemle uzun zaman önce gelişmeler görülebilir.

- Sivilceli yüzler için muz kabuğu yararlı ve zahmetsiz bir yardımcıdır. Günün sonunda, yatmadan önce iyi temizlenmiş yüz bölgesine muz kabuğu uygulanır. Bu şekilde, kalan yüz yıkanmaz ve uyku gider. Muz kabuğu ve sabaha kadar uygulanırken ortaya çıkan maddeler sabahları ılık su ile temizlenir. Bu yöntem düzenli olarak uygulandığında, akne gelişmeleri yakında gözlemlenebilir.

5670_rus-peel'in faydaları- Yaş ilerledikçe görülen cilt kırışıklıklarının hem düzeltilmesi hem de muz kabuğunun kırışık cilde düzenli olarak uygulanmasıyla kırışıklık ilerlemesi yavaşlar.

- Muz kabuğunun iç kısmının tarih boyunca bazı yaralara uygulanması çeşitli kaynaklar tarafından doğrulanmıştır. Bu yöntemin sedef hastalığında da kullanıldığı bilinen bir başka uygulamadır.

Muzdan Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi daha güzel ve taze hale getirmek için uygulanan cilt maskesi, sadece muzun iyileşmesinden faydalanmak için hazırlanır. İlk olarak, bir muz tamamen ezilir. Ezilmiş muzun bulunduğu kaseye bir yumurta kırılır ve iyice karıştırılır. Elde edilen karışım yüze uygulanır ve yaklaşık 15-20 dakika sonra yüz tamamen yıkanır. Bu yöntemin düzenli aralıklarla uygulanması, yüzdeki çeşitli noktaları da azaltacaktır.

Muz Kabuğu Cilde İyi Gelebilir mi?

A, B, C ve E vitaminleri sayesinde cilde muz kabuğu uygulamak, sivilce ve lekelerin zamanla kaybolmasını sağlar. Yüze muz kabuğu uygulamak, aynı zamanda cildin yağları çıkararak siyah noktalardan arındırılmasını sağlar.

Yüze Muz Kabuğu Nasıl Uygulanır

Muz kabuğunu temiz yüzünüze uygulamanız gerekir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, m Uz kabuğunun içini yüzünüze 10 dakika boyunca nazikçe uygulamak yeterlidir. Muz kabuğu, peeling etkisi göstererek cildi peeling yapar.

Muz kabuğunu yüzünüze en az yarım saat uyguladıktan sonra, cilt tarafından emilir ve daha fazla görülür. Muz kabuğunu sivilcelere baskı yapmadan doğrudan akne ve siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulayabilirsiniz.

Muz Soyma Egzamaya İyi Gelir mi?

Muz kabuğu kullanan insanlar egzamaya iyi olduklarını söylese de, egzamaya iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmamıştır.

Muz Kabuğu Göz Altında Uygulanır mı?

Alerjik sorunlara neden olmazsa, ince ve hassas gözün altına ve göz çevresine muz kabuğu uygulamak uygulanabilir. Gözlerin altında kızarıklık veya döküntü yoksa, baskı yapmadan uygulayabilirsiniz.

Muz Lekeleri İyileştirir mi?

Yüzdeki lekelerden kurtulmak için, lekelerin 10 dakika olduğu alana muz kabuğunu uygulamanız gerekir. Lekeleri temizleyen muz kabuğu, lekelerin görünümünü azaltır ve yok eder.

Muz Kabuğunun Cilt Hasarları

Muz kabuğu cilde doğru şekilde uygulandığında, herhangi bir yan etkisi yoktur. Cilde aşırı kullanım ve uygulama nadiren cilt tahrişine, yanmaya ve kızarıklığa neden olabilir.

NOT:

B12, B16, magnezyum ve potasyum açısından zengin olan muz kabuğu sayesinde akne, siğiller ve diğer cilt problemlerinden kurtulabilir, dişlerinizi beyazlatabilir ve manşete veda edebilirsiniz.

  • AKNE VE SİVİLCEYİ GEÇİRİR.
  • Dişleri beyazlatır. 
  • Cilt lekelerini azaltır.
  • Et beni yok ediyor. 
  • Sedef hastalığını tedavi eder.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP