Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren 977 TL Devlet Yardımı! e-Devlet üzerinden Anında Başvuru!

  • 118
  • 0 Yorum
Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren 977 TL Devlet Yardımı! e-Devlet üzerinden Anında Başvuru!>

İhtiyaç sahipleri farklı alan ve kurumlardan 43 ödeme alıyor. Hasta, dul, özürlü emekliliği, elektrik, konut yardımı gibi farklı alanlarda yardım ödeyen devlet, artık ihtiyaç sahiplerine maaş verecek. İşte devletin muhtaçlara vereceği 977 liralık maaşın detayları.

Her yıl belirli tarihlerde sağlık, gıda, barınma gibi alanlarda ihtiyaç sahiplerine yardım sağlanmaktadır. Yardımlar arasında en popüler yardım, halk arasında yoksulluk yardımı olarak da bilinen muhtaçlık aylığıdır.

MUHTAÇ AYLIĞI ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Annesi veya babası olmayan muhtaç çocuklar ile yüzde 40'ın üzerinde engelli muhtaç vatandaşlar, gerekli şartları sağladıkları takdirde muhtaç aylığı alabilirler. Muhtaç emekli maaşı almak için koşullar vardır. Bu şartlar;

  • Muhtaç aylığı almak isteyen kişinin emekli aylığı veya geliri olmamalıdır.
  • Muhtaç aylığı alacak kişilerin sosyal güvencesi olmamalıdır.
  • Kişi mahkeme kararı ile ilgilenilmemelidir.
  • Kişi gelir getirici, taşınır veya taşınmaz mal sahibi olmamalıdır.

Muhtaçlık Aylığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muhtaçlık aylığı, yoksulluk aylığı için başvuru; Vatandaşın yaşadığı şehre bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne şahsen yapılır. Ancak şahsen buluşacak durumda olmayan vatandaşlar; İnternet üzerinden de başvurabilirler.

MUHTAÇ AYLIĞI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru koşullarını sağlayanlardan istenen birkaç belge vardır. Başvuru formu ile birlikte engelli vatandaşların engelliliğini gösteren sağlık kurulu raporu talep edilecek. Talep edilen evrakları online olarak göndermenin yanı sıra Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne şahsen başvurabilirsiniz.

MUHTAÇ AYLIĞI NE KADAR?

İhtiyaç sahibi engelli ve yetimlerin 2020 yılı aylık maaşı 977 TL olarak belirlendi.

MUHTAÇLIK MAAŞI NEREYE YATAR?

Başvurunuz onaylanırsa ihtiyaç duyduğunuz emekli maaşınızı PTT elinden çekebilir veya mevcut kamu bankalarındaki banka hesaplarınıza yönlendirebilirsiniz. İhtiyaç aylığı başvurusunun onaylanmasının ardından ödeme gününde vatandaşların TC kimlik numaralarının son hanesine göre ödeme yapılacaktır.

MUHTAÇ AYLIĞINA İNTERNETTEN NASIL BAŞVURULUR?

İhtiyaç sahibi aylığa başvurmak için e-devlet sitesine girmeniz gerekmektedir. TC Kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlete giriş yaptıktan sonra İçişleri Bakanlığı menüsüne giriniz. Daha sonra İhtiyaç (Survivors 'Maaş) uygulamasına tıklayın. Bağlantıyı girdikten sonra yönlendirildiğiniz sayfada sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra başvurunuz incelenecektir. İncelemeler olumlu sonuçlandıktan sonra e-Devlet üzerinden sosyal hizmetler banka hesap kimlik adresini girerek maaşınızın hangi hesaba yatırılacağını seçebilirsiniz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP