Martı Scooter Nedir? Elektrikli Bisiklet Martı Nasıl Kullanılır?

  • 172
  • 0 Yorum
Martı Scooter Nedir? Elektrikli Bisiklet Martı Nasıl Kullanılır?>

Martı Scooter, yerli ve milli olup Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş elektrikli araç proje sistemidir. Size hem güvenli hem de eğlenceli bir yolculuk hizmeti sunar.

 

Özellikle gençler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Martı bir scooter telefon üzerinden bir uygulama ile kontrol ediliyor. Yerli ve milli olan bu proje şimdilik Türkiye'nin belirli illerinde hizmet veriyor. Telefonunuzda ücretsiz indirdiğiniz uygulaması üzerindeki harita sayesinde size yakın olan martıyı kolayca bulabilirsiniz ve aracınız olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamasını indirip kayıt olduktan sonra, Scooter üzerindeki Karekodu uygulamanızda eşleştirip, her dakika üzerinden ücretlendirme yapılır. Yol kenarlarında ve kaldırımlarda rastlayabileceğiniz bu scooterlarla yolculuklarınızı eğlenceli bir maceraya dönüştürebilirsiniz.

Uygulamadaki harita üzerinden yolculuğumuz kaydedilmektedir ve böylece dilerseniz navigasyon işlemi de görebilir.

Nasıl kullanılacağım?

Yanıtı oldukça basittir. Kolay bir şekilde kontrolünü yaptıktan sonra martı harekete geçmenizi sağlıyor. Elektrikli aracınızı 2-3 kez iterek sürmeye başlayabilirsiniz. Ardından sağ taraftaki gaz butonuna basarak hızlanalabilir, sol taraftaki fren kolunu sıkarak yavaşlayabilirsiniz. Martınızın şarj durumunu kontrol ettikten sonra dilediğiniz yere gidebilirsiniz. Yolculuğunuzu sonlandırmak istediğinizde aracınızı yol kenarı olmayan, güvenli ve sabit bir yerde kilitledikten sonra mutlaka fotoğrafınızı çekmelisiniz. Böylelikle yolculuğunuz güvenli bir şekilde bitmiş olur.

Hangi şehirlerde kullanabilirim?

Geliştirilmekte olan bu milli proje İstanbul Ankara İzmir Bursa Yalova Antalya Eskişehir ve Gaziantep şehirlerinde kullanılıyor. Kullanımı çok basit olan bu araçları sürmek için 18 yaşından büyük olmak gerekiyor. Üniversiteli gençler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan bu proje, kısa yolculukları hem daha hesaplı hem de daha hızlı hale getiriyor.

Ödemeyi nasıl yaparım?

Uygulama üzerinden kredi kartınızı kayıt ettirmeniz gerekiyor. Bu güvenli sistemle birlikte siz de maceraya atılmaya başlayabilirsiniz. Bu hesaplı sistemle, yolculuklarınızı eğlenceli aktivitelere dönüştürebilirsiniz.

Kullanırken bir sorunla karşılaştım, ne yapmalıyım?

Hemen uygulama üzerinden "Bize Ulaşın" bölümüne tıklamanız gerekmektedir. En kısa süre içerisinde sizi arayarak geri dönüş sağlayacaklardır. Endişelenmeden, güvenle ve keyifle bu yolculuğun tadını çıkarın.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP