Koridor Avize Modelleri

  • 3828
  • 0 Comments
Koridor Avize Modelleri>

Evinizde yaşam alanlarını bir birine bağlayan geçiş bölgeleriniz koridor. Dolayısıyla koridorlar evinizin gösterişini belirlemekte oldukça etkilidir. Sizler için oluşturduğumuz gösterişli koridor avize modellerine göz atalım.

Evimizdeki odaları birbirine bağlayan koridorlarda güzel bir ışıklandırma yapmak gerekiyor. Giriş holü ya da antre ile birleşen koridorlar, evimizde doğal olarak ışığı en az oranda alan yerlerdir.Bu sebepledirki suni aydınlatma ihtiyacının en fazla gerektiği alan koridorlardır. Koridor kısmında oluşturulan güzel bir aydınlatma sistemi evinizdeki atmosferi ilk girişte değiştirmektedir.

Evinize açılan ilk kısım olan koridor kısmındaki atmosferini tamamen değiştirmek güzel ve zengin bir gösteriş istiyorsanız, çok fazla masraf etmeye ya da eşya satın almaya gerek yok. Koridora yerleştireceğiniz güzel bir avize modeli ile bunu rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Gösterişli ve davetkar bir koridor için muntazam ışıklandırma unsurları ile çarpıcı bir değişim elde edebilirsiniz. Muazzam bir adınlatma için ışığın yoğunluğu, açısı ve tonları hakkında fikir sahibi olmanız gerekir. Modern sarkıt lambalar, klasik ya da minimalist çizgilerle şık avizeler ve görkemli bir giriş dizayn etmek tamamen sizin elinizde. Profesyoneller tarafından dekore edilen koridor modellerini, tavan dekorları ve ışıklandırma unsurlarını ön plana alarak gözden geçirmeye başlayalım. 

Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Avize seçerken ilk olarak odanın genişliği ve konumu, kullanılacak yerde hakim olan renk ve elde edilmek istenen ışık yoğunluğu gibi üzerinde durulması gereken birçok konu vardır. Mutfak, salon, oturma odası, ve çocuk odası gibi günün büyük çoğunluğunda kullanılan odalarda doğal renklerdeki ampullere yer verilen, odanın boyutuna uygun seçilmiş avizeler kullanılabilir. Koridor gibi doğal olarak fazla ışık almayan bir alanda, dekorasyonunuzu tamamlayan aksesuarları sağlıklı bir çerçevede gösterebilecek sarı tonlarda bir ışıklandırma kullanabilirsiniz.

Avize seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli husus metal bölümünün kaplamasında kullanılan maddenin çelik ve paslanmaz özellikte olmasıdır. Uzun yıllar boyunca evinizin dekorunda kullanacağınız bir avizenin bu süre içerisinde paslanması kötü bir görüntüye sebep olacaktır. Nem ve rutubete bağlı olarak kaplamasında ortaya çıkan döküntüler avizeyi kullanılmaz hale getirebilir.

Gösterişli ve zengin bir görüntü elde edebilmek için koridor bölümünde nasıl bir aydınlatma seçimi yapılmalıdır. Öncelikle genel yapısı itibari ile fazla eşyası bulunmayan giriş kısımlarına gösterişli bir avize takılmalıdır.

koridor modelleri

 

 

 

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP