Kışın cilt bakımı nasıl olmalı? İşte ışıl ışıl cilt için tüyolar

  • 392
  • 0 Yorum
Kışın cilt bakımı nasıl olmalı? İşte ışıl ışıl cilt için tüyolar>

Tıpkı yazın olduğu gibi, kışın cildimiz için önemini göstermeliyiz. Soğuk hava nedeniyle nemi kurutan ve kaybeden cildiniz için çok yararlı olabilecek önerileri bir araya getirdik. Bununla birlikte, bol su ve balık içmek, cildinize uygun sabun kullanmak, kışın cilt bakımınız için vazgeçilmez olmalıdır. İşte kışın 5 maddede cilt bakımı ipuçları.

Dermatoloji Uzmanı Ata Nejat Ertek, “Cilt çoğunlukla soğuk havalarda etkilenir. Soğuk olduğu için iyi bakılmazsa, cildimiz kurur, donuklaşır ve donuklaşır. Ayrıca ciltle ilgili bazı noktalara dikkat etme ihtiyacının altını çizdi. “Peki cilt bakımı kışın nasıl olmalı?

IŞIL IŞIL CİLT İÇİN TAVSİYELER

Bol su için ve nemlendirici kullanın

Cilt soğuk havaya uyum sağlamaya çalışır ve kan dolaşımını azaltır. Bu duruma bağlı olarak, ter ve yağ bezleri daha az çalışır ve cildin ihtiyaç duyduğu antioksidanları almamasına neden olur. Ayrıca, soğuk havalarda kuruluk, cildin yağ kaybetmesinin en büyük nedenidir. Bu nedenle, cildi nemlendirmek ve daha canlı görünmesini sağlamak için bol miktarda su içilmeli ve cilt tipine uygun doğru nemlendirici kullanılmalıdır.

Balık, Taze Meyve ve Sebzeleri Yiyin

İnsan sağlığı için birçok faydası olan Omega 3 yağ asitleri deride önemlidir. Omega 3 için balık tüketimi ihmal edilmemelidir. Ayrıca, taze meyve ve sebzeler sofrada eksik olmamalıdır. Cildin cilt parlaklığı için ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve doymamış yağları dengelemek gerekir.

Dudaklarda Kurutma

Dudaklar, yağ üretme özelliklerine sahip olmadıkları için kurumaya en uygun alanlardır. Kuru dudakları ıslatmaktan kaçının ve nemlendirici kremler uygulanmalıdır.

Yüzde Uyumaya Bırakma

Birçok insan dikkat etmez, ancak yüzünde uyumak kırışıklıkların nedenlerinden biridir. Bu pozisyon yüzde ve özellikle de düşük kesim alanında belirgin kırışıklıklara neden olur. Bu pozisyonu geceleri korumak zor olsa da, en azından uykuya dalmamaya dikkat edin. Yüzüstü yatma alışkanlığı olmayan kişilerin daha az kırışıklığı vardır. Bu nedenle, sırtınızda uyumaya alışmak yararlıdır.

Doğru Sabunu Seçin

Cilt bakımı bebeklik döneminden yapılmalıdır. Yüzünüzü cilt tipiniz için doğal olan sabunla yıkamalısınız. İyi dinlenmiş, fazla klorlu su da toniktir. Nemlendirici olarak hiçbir şey yoksa, acı bir badem sütü, badem yağı kullanabilirsiniz. Makyajınızı badem sütü ile de temizleyebilirsiniz.

Cildinizi Yeni Yöntemlerle Gençleştirin

 Cilt yaşlandıkça kurur, pullar, kalınlaşır, çiller, siyah lekeler, kırmızı lekeler ortaya çıkar. Ayrıca yaşlılık lekeleri de kendini göstermeye başlıyor. Mimik çizgiler (alın, kaş, yanaklarda) belirginleşir. Yüzdeki tüm kırışıklıklar da kendini göstermeye başlıyor. Bununla birlikte, son yıllarda gelişen teknoloji ve tedavi seçenekleri (odaklanmış ultrason, gençlik aşısı, altın iğne gibi) sayesinde cilt gençleşmeye başlayabilir.

 

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP