Kazada Aracınız Pert Olunca Ne Kadar Ödeme Alırsınız?

 • 140
 • 0 Yorum
Kazada Aracınız Pert Olunca Ne Kadar Ödeme Alırsınız?>

Aracın kaza sonucu% 70 veya daha fazlasının hasar görmesi ve aracın onarım masraflarının sigorta değerine yakın olması, aracın "pert araç" olduğunu gösterir. Kullanılamayan araç doğrudan tamamen hasarlı konumuna düşer.

Bu tür bir hasarla karşılaşıldığında yapılacak birkaç şey var. Öncelikle sigortalı 5 iş günü içerisinde sigorta şirketine bildirmelidir. Ayrıca aracın uzman tarafından muayene edilmesini de istemelidir. 5 iş günü geçirmeniz durumunda sigorta sorumluluk kabul etmez.

 Sigorta Şirketine Başvururken Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Sigorta poliçesi
 • Trafik kazası raporu
 • Sürücünün alkol raporu
 • Ehliyet ve ehliyet fotokopisi
 • Aracın hasar gördüğünü belgeleyen fotoğraflar
 • Prim ödeme makbuzları

 Kasko sigortasında aracın kaybolması veya çalınması durumunda kasko poliçesinde yazan sigorta ücreti ödenir mi?

Aracınızda kasko sigortası yaptıracakların en çok merak ettikleri sorulardan biri "Kasko sigortası olması durumunda, aracın ağır hasar veya çalınması durumunda ödenen kasko poliçesinde yazılı sigorta bedelidir. ? " Soruyu cevaplayabilecek bilgiler şu şekildedir;

1.4.2013 tarihinde yürürlüğe giren Kasko Sigortası Genel Koşullarında, Sigorta Bedeli kısmına belirli bir tutar dahil edilmeyecek ve "Sigorta şirketi, aracı tarih itibariyle gerçeğe uygun değerine kadar teminat altına almıştır. hasar." İfade dahildir.

Öte yandan, gerçeğe uygun değer hesaplama yöntemi olarak atıfta bulunulacak veya poliçede yer alacak gerçeğe uygun değer esası, bu hususların belirlenmemesi veya somut olarak belirlenmemesi Türkiye Sigorta Birliği tarafından yayınlanacak listeye esas alınacaktır. .Bu düzenleme ile poliçe üzerine, hasar durumunda eksik / fazla sigorta uygulanmayacağına dair bir not yazma iradesi kullanılmış, eksik sigorta ve fazla sigorta ile ilgili hükümler genel durum metninden çıkarılmıştır.

Araç Sigortası Hesaplama sayfasını ziyaret ederek aracınızın modelini, markasını ve üretim yılını seçebilir, sigorta değerini görebilirsiniz.Aracınız sigortalı değilse, kaza sonrası aracınızda oluşabilecek hasarları teminat altına almak için kasko sigortası yaptırmanızda fayda vardır.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

 • İlk yorumu siz yazın!

  Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP