Kahve ve Kakao İle Evde Kaş Boyası Yapımı

  • 1077
  • 0 Yorum
Kahve ve Kakao İle Evde Kaş Boyası Yapımı>

Kaşlarınızı evde doğal ve güvenli bir şekilde nasıl renklendireceğinizi biliyor musunuz? Kaş boyası için kolay bir tarifimiz var.

Kaşları Nasıl Boyamalı?

Şimdi, önce kaşları nasıl boyayabileceğinizi görelim. Birçok kişi bunu yapmak için güzellik merkezine gitse de, kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

İlk olarak, kaşlarınızın iç tarafından burundan başlamalısınız çünkü kaşlar bu kısımda daha yoğun. Küçük bir tahta çubuk veya fırça kullanarak, önce boyayı almalı ve daha sonra kaşların ortasından ileri geri ve aşağıya yaymalısınız. Boyanın çalışması yaklaşık on beş ila yirmi dakika sürer. Doğal bir ürün kullanacağımızdan, etkisi daha uzun sürer.

Boya gittiğinde, ıslak bir pamukla alabiliriz. Bazen boyayı çıkarmak için biraz baskı uygulamanız gerekebilir. Boyayı çıkarmazsanız kaşlarınızı boyamaya devam edeceğinizi ve çok koyu bir renk olabileceğini lütfen unutmayın. Boyayı çıkardıktan sonra yüzünüzü yıkamak da bu soruna katkıda bulunacaktır.

Bu işlemi her üç ila dört haftada bir yapmak, kaşlarınızın güzel şekilli görünmesine yardımcı olacaktır.

Evde Kaş Boyası Yapma

İlk olarak, kaşlarımız için doğru rengi seçmeliyiz. İlk önce daha koyu renkler seçmek isteyebilirsiniz, ancak mevcut saç renginizin yalnızca bir veya iki tonunu seçin.

Tona karar verdikten sonra, kahve telvesi ve kakao tozunu bir kasede karıştırın. Böylece kahve telvesi israf etmek yerine yardımcı olacaktır. Kakao tozu kullanmamızın nedeni tonu çevirmektir. Daha koyu bir ton istiyorsanız kakao azaltabilir, artırmak isterseniz daha hafif.

Şimdi hindistancevizi yağı, bal ve aloe vera jeli ekliyoruz. Hindistan cevizi yağının antibakteriyel etkileri vardır, ancak asıl görevi diğer malzemeleri bir arada tutmaktır. Bal hem muhafazakar hem de cilt sağlığı için iyidir. Boyayı kaşlarınızda tutmak özellikle önemlidir.

Aloe vera jeli kaşların altındaki ciltler için iyidir ve ciltte rahatsızlığı önler. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra 5 dakika bekledikten sonra önceki makaledeki uygulama önerilerini yerine getiriyoruz.

Uygularken kaş şeklinizi takip etmeyi unutmamalısınız. Bu yüzden önce kalın alanlarla başlamak her zaman daha mantıklıdır.

İstediğiniz renge ulaşıncaya kadar birkaç test yapmanız gerektiğini unutmayın.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP