İstanbul’da denize girebileceğiniz en güzel 8 plaj

  • 147
  • 0 Yorum
İstanbul’da denize girebileceğiniz en güzel 8 plaj>

Corona günlerinde İstanbul'da sakin bir yerde yüzmek için temiz bir plajmı arıyorsunuz? Bu durumun bugünlerde sadece rüyalarda olacağını düşünmeyin. Bütün gün kumda uyumak ve güneşlenmek isteyenlerden biriyseniz İstanbul'daki temiz plajları sizler için derledik.

İşte İstanbul'da denize girebileceğiniz en güzel 8 plaj;

1 – Şile Kızılca Köy Sahili / Şile

İstanbul'dan sadece 1,5 saat uzaklıkta olan Kızılcaköy plajının bir tarafı göl, diğer tarafı deniz. Burada kumlu plaj alanı yaklaşık 2 km uzunluğundadır. Kızılcaköy sahilinde hizmet veren bir işletme var. İşletmelerde restoranlar, piknik alanları ve kamelyalar bulunmaktadır.Plaja giriş sadece bu işletmenin olduğu yerden yapılıyor. Bu plajda sosyal mesafe çok fazla.

Plaj Alanında Sunulan Hizmetler Neler? Ücretler Nasıl?

Sahil; 2 şezlong, şemsiye ve sehpa 80 TL. Şezlong kiralamak istemiyorsanız, kendi sandalyelerinizi getirerek sahilde vakit geçirebilirsiniz. Deniz ilk girişte hemen derinleşmediği için çocuklar için güvenlidir. Buna ek olarak, plaj sürekli can kurtaranlar bekliyor. Burası bir aile plajı olarak hizmet vermektedir. Plaj alanında piknik ve çadırlara izin verilmemektedir. Piknik alanında yalnızca piknik yapmak için barbekü ve mangal yapabilirsiniz. Bunun dışında plaj alanındaki açık büfeden atıştırmalıklar, sıcak ve soğuk içecekler alabilirsiniz. Sahilde duş, giyinme kabini ve tuvalet bulunmaktadır. Bu alanların kullanımı şezlong ve şemsiye kiralayanlar için ücretsizdir. Bununla birlikte, şezlong ve şemsiye kiralamayanlar için duş - tuvalet ve giyinme dolapları ücretsizdir. Araç park ücreti: 20 TL. Çay: 5 TL Su: 2.5 TL 2 Kahvaltı: 120 TL Fiyatlar 2020 için geçerlidir. Yer adı: Vadi Şile

2 – Uzunya Plajı / Kilyos

Uzunya Plajı, Kilyos Demirciköy'ünün en güzel plajlarından biridir. Arkasında aynı adı taşıyan bir balık restoranı da hizmet vermektedir. Hem kumlu plaj alanı hem de çimenli alan vardır. Özel araçlarıyla gelen misafirler için bir otopark alanı mevcuttur. Buraya Beach Road Avenue yönünü takip ederek ulaşabilirsiniz. Plajın sol tarafında Milyos Plajı, sağ tarafında Sebastian Plajı bulunur. İstanbul'un Anadolu yakasında Kadıköy'den 50 dakika uzaklıktadır. Çim alanda şemsiye ve şezlonglar da mevcuttur.

3 – Sofular Plajı / Şile

Şile ilçesinde bulunan Sofular Plajı, giriş ücreti olmayan bir plajdır. Şile'nin canlı merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunan plaj alanı 2 bin 300 metre uzunluğunda ve oldukça genişbir plajdır. Bu şekilde sosyal mesafenize dikkat ederek denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Plaj alanında bir cankurtaran var. Çadır kampları için de uygun bir alan var. Otopark ücreti ödenir ve araç başına 30 TL ücret uygulanır. Plajda duş, giyinme kabini ve tuvalet gibi yerler bulunmaktadır. Evcil hayvanınızla ziyaret edebileceğiniz ve yanınızda kendi yiyecek ve içeceklerinizi getirebileceğiniz bir piknik de yapabilirsiniz.

4 – Sahilköy Köyü / Şile

Sahilköy köyü, Şile'nin Koca İskele Domali mevkiindedir. Aslında, burası barındırdığı kamp yeri ile ünlüdür. Özel aracınızla birlikte gelecekseniz, Yandex navigasyon uygulamasını kullanmayın, çünkü kapalı yola yol açtığını unutmayın. İstanbul'dan otobüsle gelmek istiyorsanız ulaşım var, ancak uçuş sayısı çok düşük. Otobüs kamptan geçiyor. 139S: İETT Üsküdar Kalkış - Sofular Köyü. Otobüse bindikten sonra 'Sahilköy Yolu' durağında inebilirsiniz. Çünkü kamp alanına en yakın durak. İstanbul'dan gelirken: 139S Üsküdar Kalkış: 09:30 - 14:15 - 19:40. İstanbul'a dönmek için: 139S Sofular Kalkış: 06:45 - 12:00 - 17:00. Yine de gitmeden önce kontrol edin, otobüs saatleri değişebilir.

Sahil Kamp Hizmetleri Neler? Fiyatlar Ne Kadar?

Hem kendi çadırınızı alıp buraya gelebiliriz hem de taş evlerden, villalardan, bungalovlardan birinde veya hobbit evlerinden birinde kalabilirsin. Bu konaklama türünün fiyatları için tesisle iletişime geçerseniz, daha doğru bilgi alabilirsiniz. Bir gün boyunca gelmek istiyorsanız, uzun kumsaldan yararlanabilirsiniz. Ayrıca tesiste duşlar, WC, soyunma kabini, büfe, restoran ve 40 karavan bulunmaktadır. Tesisin geniş ve uzun plajında güvenle yüzebilir ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Kişi başı günlük giriş sayısı: 25 TL. Kamp alanının içinde bir de havuz bulunmaktadır. Bu havuza giriş ekstradır. Bir etkinlik olarak, hayatta kalan ve çokgen alanında eğlenebilirsiniz. Plaj alanındaki havlu ve sandalyelerinizi kullanabilir, yiyecek ve içeceklerinizi tüketebilir veya piknik alanında barbekü yapabilirsiniz.

5 – Saklı Koy Plajı – Kabakoz / Şile

Saklı Köy, Şile'nin köylerinden biri olan Kabakoz Köyü'nde yer almaktadır. Kabaköz, büyük plajı ve onlarca küçük koyuyla ünlüdür. İstanbul'a yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Bu plaja 1,5 saatlik bir sürüşle İstanbul Şile karayolundan ulaşabilirsiniz. Köyde yeni Şile evleri ve neredeyse 100 yıllık ahşap evleri yan yana görmek mümkün. Çınar ağacının altında bulunan mahalle kafe, kahve ve çay molası için idealdir. Şile'ye vardığınızda Kabakoz tabelasına girip köye ve plaj alanına ulaşıyorsunuz. Plaj alanında hem halka açık plajlar hem de yalnızca çiftler halinde erişilebilen ücretli koylar bulunmaktadır.

Saklı Koy Plajı’na Nasıl Gidilir?

Bu plaj özel mülkiyettir ve bir işletme sahibi tarafından işletilmektedir. Ancak buraya giderken dikkatli olmak faydalıdır. Çünkü yol biraz zorlayıcı. Saklı Köy'e navigasyonla gidemezsiniz çünkü haritada böyle bir yer yok. Ama size şu şekilde anlatabiliriz: Şile Orman Okulu'na gelin ve okuldan sola dönün, yolu takip edin. Yol sizi doğrudan o muhteşem körfeze götürecektir. Yollar kir ve engebeli. Temmuz 2020 için Saklı Koyu'na giriş kişi başı 100 TL olarak belirlendi. Ortak olmadan giriş yok. Aileler için uygundur, ancak 7 yaşın altındaki çocuklar için biraz zahmetli olabilir. Çünkü bazen deniz çok dalgalı olabilir. Tesise restoran hizmeti verdiği ve yiyecek de iyi olduğu için yiyecek ve içecekle içeri girmek yasaktır. Plajın yanında askeri bölge olarak bilinen büyük bir plaj daha var. Kum eşsizdir. Çeşme'nin Ilıca Plajı kadar açık olduğunu söyleyebiliriz.

6 – Akçakese Sahili – Akkaya Plajı / Şile

Akkaya Plajı Akçakese Sahili’nde, İstanbul’un Şile ilçesinde yer alıyor İstanbul'a 60 km, Şile'ye 17 km uzaklıktadır. Akçakese Akkaya Plajı'nı navigasyona yazdığınızda, konumu doğrudan göreceksiniz. Aynı zamanda Şile'nin ortasındaki levhaların yönü ile Akçakese kavşağına giriyorsunuz, Bungalow Koyu yolunu takip ediyorsunuz ve yol sizi doğrudan plaja götürüyor. Arabanızı hedefe park etmek için yeterli alan var. Alternatif bir yol var. Bu alternatif yol için, Bungalow Koyu'nun işaretine geliyorsunuz. Kavşaktan sola dönüyorsunuz ve yolun başında arabanızı oraya park ediyorsunuz. Sonra kendinizi yolda 5-6 dakikalık bir yürüyüşle muhteşem bir kumsalda bulacaksınız. Bu arada, arabayı park ettiğiniz manzara da muhteşem.

Akçakese Sahili Kalabalık Oluyor Mu?

Burada sahil iki bölümden oluşmaktadır. Girişin sağ tarafı tipik halk plajıdır. Denizin derinliği belli bir noktaya, yani sizi derinlere inen tipe sabitlenmiştir. Plajda sola döndüğünüzde, 'Ani derinlik nedeniyle açılması yasaktır!' Sizi karşılar. Bunun nedeni, su çok güzel kum gibi, deniz aniden boyunuzu aşan bir derinliğe ulaştığınızı söylediğinde Aaa. Sizi hemen uyaralım, ancak nasıl yüzeceğimizi biliyoruz, bu riski almadığımızı düşünüyoruz. Bu yüzden güvenli tarafı sağ tarafı seçin. Oraya giderken mutlaka bir güneş şemsiyeniz olmalı. Gölge sadece öğleden sonra olduğu için kayaların gölgesi düşünülür. Hafta içi inanılmaz sakin, bir ya da iki çadır dışında kimse yok. Hafta sonunu geçtiğinizde biraz daha kalabalık oluyor. Bununla birlikte, plaj ne kadar kalabalık olursa olsun, ona gelen herkes mesafe kurallarına dikkat ediyor.

7 – İmrenli Köyü Sahili / Şile

Burası Şile'deki birçok plajdan biraz daha kalabalık olabilir. Haritaya veya Yandex navigasyonuna "İmrenli Plajı" yazdığınızda hemen görünür. Kadıköy'den önce Şile'ye geliyorsunuz. Sonra İmrenli'deki tabelayı takip edersiniz ve 1,5 saatlik bir araba yolculuğundan sonra buraya gelirsiniz. Bu sahilde deniz temiz, yosun yok, kumsal var. Plajdaki bazı işletmeler giriş ücreti alabilir. Bu ücret 30 TL ile 35 TL arasındadır. Ulaşmak diğer koylardan daha kolaydır. İmrenli'deki işletme sayısı da yüksektir. Restoranlar ve marketler mevcuttur, böylece sadece yaz aylarında değil kışın da gidebilirsiniz. Kışın gitmek yazdan daha keyifli olabilir. Şanslıysanız, plajdaki iş bir odun sobası üzerinde patates veya kestane pişirerek size hizmet edebilir.

8 – Tırmata Beach / Kilyos

Kilyos Halk Plajı, Tirmata Plajı'na çok yakındır. Burası öncelikle aileler için hizmet vermektedir. Bu nedenle, plaja iki katı olmayanları almıyorlar ve bu konuda çok hassaslar. Özel araçlarıyla gelenler için ücretsiz park yeri mevcuttur. Giriş ücreti, kişi başı haftalık 50 TL, hafta sonu 75 TL olup, bir adet alkolsüz içecek dahildir. Hafta sonu fiyatları tatil günlerinde ve resmi tatillerde uygulanır. Küçük çocuklar için özel indirimler yapılabilir. Tırmata Plajı 6 dönümlük bir çim alanın yanı sıra yaklaşık 1200 m²'lik bir teras alanına sahiptir. Bu alanda sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek 2 bin 500 kişi tarafından kullanılabilen şezlonglar var. Restoran ve kafe de tüm gün konuklara hizmet vermektedir. Burada bir Uçurtma Sörf Okulu da var. Tırmata Plajı haftanın her günü sabah 09:00 ile 19:00 arasında açıktır.

Tırmata Beach’e Nasıl Gidilir?

Özel aracınızla birlikte geldiğinde, Tirmata Plajı'nı Yandex navigasyon uygulamasına yazdığınızda doğrudan getiriyor. Ayrıca Hacıosman Metro İstasyonu'ndan her gün saat 10: 00'da ve plaj saat 18: 15'te servis sağlanmaktadır. Bu özel hizmetler ile mekana transfer hizmeti verilmektedir. Servis transfer ücreti; tek yön 15 TL, gidiş dönüş 20 TL. Daha ayrıntılı bilgi için Tırmata Plajı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP