iPhone telefonlara yazılım nasıl atılır?

 • 169
 • 0 Yorum
iPhone telefonlara yazılım nasıl atılır?>

İPhone telefonlara yazılım yüklemek mümkündür. Bununla birlikte, yazılım yükleme işlemi son derece dikkatli yapılmalıdır. Aksi takdirde yazılım kurulumundan sonra oluşabilecek sorunlar telefonunuzun garanti dışı kalmasına neden olabilir.

İOS işletim sistemi tarafından düzenli olarak yayınlanan yazılım güncellemelerini yapmak istemeyenler veya telefonlarını olduklarından farklı kılmak isteyenler, yazılım yükleyerek istediklerini elde edebilirler.

Yazılım Atarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Bu teknolojik cihaz üzerine yeni bir yazılım kurmak cazip gelse de, bu süreçte dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Bu konular;

 1. Yazılım Kurulumundan Önce Verilerinizi Yedekleyin.
 2. Cihazınızın Şarj Durumunu% 80'in Üzerinde Tutun.
 3. Yazılım Kurulum Adımlarını Tamamlayın.

Yazılım kurulumundan önce verileri yedeklemek çok önemlidir. Yazılım kurulumu sırasında oluşabilecek sorunlar, telefonun biçimlendirilmesini gerektirebilir. Bu durumda yedeklenmeyen veriler kaybolacaktır. Bunu önlemek için kesinlikle yedekleme işlemi yapılmalıdır.

Yazılım Nasıl Atılır?

İPhone telefonlara yazılım kurulumu bilgisayar yardımı ile yapılmalıdır. Kurulacak yazılım öncelikle bilgisayara yüklenmelidir. Ardından şarj kablonuz ile bilgisayar ve telefon arasında bir bağlantı kurulmalıdır. Ardından, aşağıdaki adımları izleyerek yazılımı kurabilirsiniz.

 • İPhone'umu Bul özelliğini kapatın.
 • Telefonunuzu Bilgisayara Bağlayın.
 • İPhone 6S ve Önceki Modeller için; Telefonunuzu Kapatın ve Giriş Tuşu Sesi Açma Tuşlarına Basın, Ekran Açıkken Elinizi Ses Tuşlarından Çıkarın ve Giriş Tuşuna Basmaya Devam Edin. Telefonu DFU moduna getirin.
 • İPhone 7 ve Daha Üst Modeller için; Telefonunuzu Kapatın ve Güç Kapatma Tuşunu Basılı Tutun ve Sesi Kısma Tuşunu basılı tutun. Bilgisayarınızda 'BİR IPHONE BULUNDU' ifadesini görene kadar devam edin. Ardından DFU moduna geçirin.
 • Bilgisayarınızdan Geri Yükle Düğmesine tıklayın.
 • Yüklemek İstediğiniz Yazılımı Seçin ve Kur Düğmesine Basın.
 • Kurulum Sırasında Telefonunuzu Bilgisayarla Bağlantısını Kesmeyin.
 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın.

Bu adımlardan sonra yazılım kurulum işleminiz başarıyla tamamlanacaktır, son adım olarak yazılım kurulum işlemine başlamadan önce kapattığınız "iPhone Bul" seçeneğini aktif hale getirin.

İzleyin: iPhone yazılımı nasıl kurulur? Detaylı açıklama

 

Yazılım Yüklenemeyen iPhone Modelleri Nelerdir?

Apple, iPhone 6'dan sonraki cihazlar için yazılım kurulumuna izin verse de ne yazık ki iPhone 6'dan önceki cihazlar için yazılım kurulumuna izin vermiyor.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

 • İlk yorumu siz yazın!

  Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP