Instagramdan Nasıl Video ve Fotoğraf İndirebilirim?

  • 58
  • 0 Yorum
Instagramdan Nasıl Video ve Fotoğraf İndirebilirim?>

Instagram’dan fotoğraf veya video nasıl indirilir? Bu soru oldukça merak edilen soruların başında geliyor. Instagram’dan video veya fotoğraf indirmek şuan için 3.parti uygulamaları ile gerçekleştirilebilen bir özellik. Fakat burada dikkat etmemiz gereken şey 3.parti uygulamalarına hiç bir şekilde kullanıcı adı ve şifre gibi hesap bilgilerimizi vermememiz gerektiğidir. 

Çünkü fotoğraf veya video indirme işlemi yaptığını iddia eden bazı programlar sadece sizin profilinizi çalmaya yönelik hareket ediyor. Biz bu yazıda güvenilir programları size aktaracağız. Böyle bir uygulama seçerken ilk kriterimiz uygulamanın bizden asla profil bilgisi istememesi yönünde olacaktır.

Peki Instagram’dan video indirmeye yarayan programlar listesi nelerdir?

1- DreDown

2- Download Instagram Videos

3- Gramblast

4- DownloadGram

Bu 3. parti uygulamaları masaüstünde hızlıca kullanabilirsiniz. İndirmek istediğiniz videonun linkini bulun ve direkt uygulamanın web sitesine ekleyin, o da size videoyu hızlıca indirsin.

Peki bir videonun ya da fotoğrafın URL’si/linki nasıl bulunur? www.instagram.com/kullaniciadi diye bilgisayardan aratın ve indirmek istediğiniz videonun üstüne tıklayın. Tarayıcınızda gördüğünüz linki kopyalayın ve uygulamadaki uygun yere yapıştırın. Bu şekilde kolayca videoyu indirmiş olursunuz.

Mobil Cihazdan İndirme İşlemi Nasıl Oluyor?

Mobil cihazlarda da durum oldukça basit. Yine ilk kuralımız telefonumuza indireceğimiz uygulamanın bizim hesap bilgilerimizi istememesi olacak. Ve tabiki İOS ve Android sistemlerinde işlem biraz farklı işliyor. iOS basitliği biraz zorlaştırıyor. iOS için de farklı uygulamalar mevcut. Bu uygulamalardan birisini indirin ve yine indirmek istediğiniz videonun URL’sini uygulamaya yazın. Sonrasında ise indirdiğiniz videoyu kaydetmek için Videoyu Film Rulosuna Kaydet butonuna tıklayın. Ve işleminiz gerçekleşmiş olacak. Android işletim sistemi olan telefonlarda ise birçok 3. parti uygulamaya Google Play’den erişmek mümkün. Bu uygulamalardan kişisel bilgilerinizi veya verilerinizi istemeyenleri kullanabilirsiniz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP