Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır ?

  • 1733
  • 0 Comments
Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır ?>

Silinen veya kapatılan instagtam hesabınızı nasıl geri alabilirsiniz merak ediyorsanız cevabı yazımızda...

İnstagram hesabınızı yanlışlıkla veya isteyerek sildikten sonra hesabınızı yeniden aktif etmek isteyebilirsiniz. İnstagram kullanıcıların bu şekilde bir isteğinin olabileceğini düşünen Instagram ekibi ise bizlere silinen instagram hesabınızı geri getirmek için bir çözüm yolu sunmuştur.

Instagram silinen hesabı geri getirme işlemini tamamladıktan sonra kullanıcılar eski kullanıcı adı ve hesabınına ulaşabilirler. İnstagramın yayınlamış olduğu Instagram silinen hesabı geri alma işlemi sayesinde hesabını daha önceden silen kullanıcıların içini rahatlatan Instagram ekibi bu sayede kullanıcı deneyimini ve memnuniyetini arttırmayı hedeflemektedirler.

 

Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır ?

İnstagram hesabını geri alma işlemine başlamadan önce Instagram hesabınızın kesin olarak silinmiş olduğundan emin olmalıyız. Eğer hesabımız silinmiş ise ve kullanıcı adını girdiğimizde hiç bir hesap çıkmıyor ise hesabınızı silmiş olabilirsiniz. Bu işlem Instagram hesabını dondurup geri alma işlemiyle karıştırılmamalıdır. İnstagtam silinen hesabı geri alma işlemi için Instagram hesabı geri alma formu vardır. Bu formda yer alanları adım adım uyguladıktan sonra silinen hesabınızı geri alabilirsiniz. Şimdi sizlere yapmanız gereken işlemleri sırasıyla anlatalım.Öncelikle yapmamız gereken şey aşağıda vermiş olduğum linke tıklayın.

 

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

 

Yukarıdaki vermiş olduğumuz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada yapmamız gereken işlemler ise ;

İlk başta ki sorunun cevabını "Hayır" olarak seçin.

Nüfus cüzdanınızda ki "adınızı" ve "soyadınız" yazın.

Instagram "kullanıcı adınızı" yazın.

Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu "e-posta" adresinizi girin.

Ve bulunmuş olduğunuz "ülkeyi" yazın.

Burada ki alanları doldurduktan sonrasında "Gönder" butonuna basın.

Gönder butonuna bastıktan sonra ise bilgileri doğru girdiyseniz yapmanız gereken işlem biraz beklemek olacaktır. Eğer bilgileriniz doğru girilmiş bir şekilde ise mail adresinize giriş yaptığınızda mail kutunuzda "The Instagram Team" dan bir mail alacaksınızdır. Maili açtığınızda size sayılardan oluşmuş bir kod verecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecektir. Çektiğiniz fotoğrafta dikkat etmeniz nokta elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. The Instagram Team dan gelen maili çektiğiniz fotoğrafınız ile cevaplayabilirsiniz.

Instagram silinen hesabı geri getirme işleminin başarı olması için tek yapmanız gereken şey beklemek olacaktır. Instagram hesabınızın geri getirilebilmesi tamamen Instagram ekibine bağlı bir iştir.

Eğer hesabınız politika ihlalleri nedeni ile kapatıldığı şeklinde bir mesaj alırsanız yapmanız gereken iş aynı formu yeniden yanıtlamak ve cevap olarak Instagrama : "Hesabım çalındı. Ben Instagramı çok seviyorum. Lütfen hesabımı almaya yardım edin." diye bir mail atarsanız, hesabınızı yeniden aktif etmek için instagram ekibinin insiyatif oranı artacaktır.

Umarım İnstagram hesabınıza kavuşursunuz :)

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP