Huawei Watch GT 2 Kullanıcı Deneyimi

  • 174
  • 0 Comments
Huawei Watch GT 2 Kullanıcı Deneyimi>

Huawei'nin Watch GT 2 akıllı saatini bir haftadan fazla kullandım ve işte benim deneyimim!

Öncelikle, zaten bir Samsung Gear S3 kullanıcısı olduğumu söyleyeyim. Watch GT 2 deneyimimle karşılaştırmak için Gear S3 deneyimim hakkında konuşmam gerekiyor. Akıllı saatlerdeki en önemli sorunla başlayayım, şarj oluyor. Her akşam şarj etmek için Gear S3'ü takıyorum. Yanımda şarj cihazı yoksa, örneğin iki günlüğüne yurt dışına çıkarsam, yatmadan önce saati kapatırım. Bunu yaparsam saati iki gün kullanabilirim. Bazen üçüncü günün akşamı kalır, bazen de olmaz. Günlük kullanım oranına bağlı olarak tam olarak.

Gear S3'ü en aktif kullandığım spor salonu spor salonu. Setler arasında 60 saniye alıyorum ve bu zamanı saatin içindeki kronometre ile tutuyorum. Saatin kuşkusuz en fazla enerji tükettiği süreç kronometredir. Öyle ki Gear S3, spor yaptığım günün akşamına düşük pil uyarısı verebilir. Bu uyarı% 15 civarındadır. Watch GT 2 ile en büyük fark burada başlıyor. Huawei'nin akıllı saati de en fazla enerjiyi kronik özelliğini kullanarak harcadı, ancak Gear S3 ile dağlar kadar fark var. İzle GT 2 spor% 82 başlamadan önce spor sonunda% 72 oranında kalır. Başka bir deyişle, aktif bir kronometrenin bir saat boyunca kullanılması pili yalnızca saatin% 10 ila 11'i kadar tüketir. Yine, Gear 3'te kronometre işlemini başlatırken, bazen her saatte bir sıkışma olduğunu görebilirsiniz. Watch GT 2'de böyle bir durum yok.

Uyku Takibi

Uzanırken kolumdaki bir saatle rahat edemem. Watch GT 2 tam 7 günlük sürekli kullanım sunsa da, bu akşam saati kaldırmayacağım anlamına gelmez. Saati çıkardığımda kapatmam gerekmiyordu. Ayrıca uyku modunda inanılmaz düşük bir güç tüketimi gözlemledim. Gear S3'te aynı durumun mümkün olmadığını belirtmek gerekir.

Burada saatin başka bir özelliğinden bahsetmeye değer: uyku takibi. Kaç saat uyuduğunuzu ve bu uykunun kalitesini ölçmek mümkündür. Öte yandan, bu iş için zaten Uyku Döngüsü adlı uygulamayı kullandığım için, Watch GT 2'nin bu özelliğinden yararlanmadım.

Bildirimler

Gear S3 ile en büyük fark nedir? Herkesin kabul edeceği bildirimler. Dürüst olmak gerekirse, Gear S3'teki bildirimlere saat boyunca yanıt vermiyorum. Bu bağlamda, Watch GT 2'de bu özelliğin eksikliğini hissetmedim. Ancak, bu hissetmeyeceğiniz anlamına gelmez. Saatlerini daha aktif olarak kullananlar bildirimlerle etkileşim kurmak isteyeceklerdir. Bu özelliği kullanmama rağmen, elbette güncellemeyle birlikte gelebilir. Bu saatin akıllı olmasının en büyük avantajı.

Huawei Telefon Zorunlu mu?

Hayır. Mate 20 Pro kullanmama rağmen, Watch GT 2 için bir Huawei cihazı kullanmanıza gerek yok. Yine de, saatin yönetiminin Huawei Sağlık uygulaması altında biraz garip olduğunu eklemek isterim. Samsung, bu iş için Galaxy Wearable uygulamasına sahip. Açıkçası, Huawei'nin böyle bir uygulamaya sahip olmasını beklerdim.

Sonuç

Sonuç olarak, saat GT 2 şimdiye kadar kullandığım akıllı saatlerin en uzundu. Öte yandan, Huawei bunu başarmak için bazı özelliklerden feragat etti. Pil ömrü ile bildirimleri saat içinde yanıtlamak arasında seçim yapmanız gerekir. Bu tercihe göre karar vermek size bağlıdır.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP