Hibe İle Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2020

  • 156
  • 0 Yorum
Hibe İle Verilen Traktör Marka ve Modelleri 2020>

Traktör alımları için ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza devlet tarafından hibe verilmektedir. Ayrıca devlet sadece traktörleri değil tarım makinelerini de destekliyor. TKDK geçmiş yıllarda traktör desteği sağladı ama bu yıl değil. İçeriğimizden traktör markaları ve modelleri ile devlet teşvikleri ile satın alınabilecek kredi hesaplamaları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Devletin Destekleme Verdiği Traktör Markaları

Diğer şartları sağlamak kaydıyla süt üreten çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, mandıracılar, işletmeler, çiftlikler, arıcılar, tıbbi ve aromatik bitkiler, açık ve kapalı süs bitkileri üreticileri, Hibe Kredili Traktör Markaları ve Modelleri. İçin başvurabilirsiniz.

Kırsal kalkınma programı IPARD kapsamında, hibe kredileri ile traktör satın alınması için devlet desteği sağlanacak. Süt hayvancılığı işletmelerinin çeşitlendirilmesi, et üreten tarım işletmeleri ve çiftlik yatırımları için traktör alımına% 50 ila% 65 hibe desteği verilecek. Başvuru sahiplerinin TKDK'dan hazırladıkları projeler ile IPARD programı kapsamında maksimum 82 KW ve yaklaşık 110 hp gücündeki traktörler için hibe desteği alınabilmektedir.

Agrifarm, Agripower, AGT, Antonio Carraro, Artrak Superline, Virgo, Capital, Belarus, BMC, Bolinder-Munktell, Bozok, Branson, Carraro, Case IHChery, Claas, David Brown, Deutz, Dexta, Etracicher, Erkunt, Çiftlik traktörlerimizde ülke. Ağırlıklı olarak Fiat, Ford, Hattat, IMT, International, Isbora, John Deere, Kubota, Landini, Leyland, LS Tractor, Massey Ferguson, New Holland, Same, Steyr, Super Major, Super Star, Tümosan, Türk Traktör ve Universal marka bulunmaktadır. traktörler daha mevcuttur.

Hibe Desteği ile Traktör Alımına Başvuru

Başvuru sahipleri traktörden hibe ile yararlanmak istiyorlarsa, www.tkdk.gov adresinde yayınlanan teknik proje hazırlama kılavuzunda yer alan traktör için yatırım ölçeği değerlendirme tablosunda belirtilen yatırıma uygun traktör gücünü belirlemelidir. .tr ve izin verilen maksimum gücü aşmayacak şekilde bir traktör satın alma talebinde bulunun. Yatırım konularında traktör alımı proje kapsamında alınacağından o yatırım için belirlenen hibe oranında desteklenecektir.

Devlet zaman zaman hibe veya teşvikte bulunduğunda, traktör firmalarıyla ihale usulü veya başka bir yöntemle müzakere ederek traktör markalarını belirlerse devlet destekli traktör markalarının durumu ortaya çıkacaktır.

Sıfır veya 2.El Traktörler İçin Kredi

Sabit faizli traktör kredileri kapsamında; proforma fatura veya satış teklif mektubunun maksimum% 75'ine kadar her 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile; Her 3, 6 ve 12 ayda bir, proforma fatura veya satış teklif mektubunun maksimum% 75'ine kadar geri ödeme alternatifli yatırımlar, vade sonuna kadar sabit faiz garantili, yeni ve kullanılmamış traktörler, Ziraat Bankası ile sözleşme yapıldı. amaçlı traktör kredisi verilmektedir.

  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • İnşaat kredileri
  • QNB Finansbank
  • Akbank

Türk Ekonomi bankası gibi bankalar, tarımsal mekanizasyon, alet ve makine alımına izin veriyor. En az mazot yakan ve yakıt tasarrufu sağlayan traktörler satın alın!

Bu krediler ile satın alacağınız traktörlerin ekeceğiniz toprağın yapısına, teknik özelliklerine, marka, dişli ve lastik özelliklerine uygun olmasına ve yedek parçalara kolay ulaşım sağlanmasına özen gösterilmelidir.

İkinci El Traktörler için Devlet Destekli Kredi

5 yaşına kadar olan traktörler için 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile kasko sigortasının% 75'ine kadar sabit veya değişken faizli yatırım kredisi verilmektedir. Tarımsal mekanizasyon faaliyetleri kapsamında, devlet destekli traktör kredisi ile traktörünüzü yenileyebilir veya yeni bir traktör satın alabilirsiniz.

Şu anda ülkemizde herhangi bir kurum veya kuruluş traktör alımı için HİBE KREDİSİ vermemektedir. TKDK yayınlandığında sitemizde ayrıca yayınlanacaktır. Yeni bir traktör veya ikinci el bir traktör satın alma hedefiniz varsa, aşağıdaki iki Devlet bankası size en uygun krediyi sağlayacaktır. Traktörünüzü farklı bankalardan ihtiyaç kredisi alarak da satın alabilirsiniz. Ayrıca Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğ ile düşük faizli kredilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından verileceği açıklandı. Bu krediler işletmelerin yatırım dönemlerine aittir.

Traktör alımlarında üst limiti 500 bin TL olan kredi veriliyor. Yatırım dönemi için uygulanacak faiz oranı% 25 olacaktır. Yerli makine alım ihtiyacını karşılayanlar için faiz oranı% 50 olacak. İkinci el traktör satın alırken traktörlerin 8 yaşında veya 8 yaşın altında olması gerekmektedir. Traktör kredisi kullanacak işletmelerin hayvancılık (koyun, sığır, kümes hayvanları üretimi), bitkisel üretim faaliyetlerinden birini yapması gerekmektedir.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP