Ev Yapımı Dudak Peelingi

  • 222
  • 0 Comments
Ev Yapımı Dudak Peelingi>

Dudak peelingi dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırarak, yeni hücrelerin oluşmasını hızlandırmak için beslenmesini sağlayan bir bakım işlemidir. Sağlıklı ve pürüzsüz dudaklara sahip olmak için belirli zaman aralıklarında dudaklarınıza peeling yapmak etkili bir adımdır. 

Hava şartlarından veya çeşitli olumsuz etkilerden çatlayan dudaklara, evde yapabileceğiniz doğal dudak bakımları ile kolayca bakım yapabilir ve pürüzsüz dudaklara kavuşabilirsiniz. Evde bulabileceğiniz çok basit malzemeler ile birçok dudak peelingi yapmanız mümkün. 

Dudak peelingi, dudakları ölü deriden arındırarak daha sağlıklı, yumuşak ve pürüzsüz bir görüntüye kavuşturur. 

Dudak peelinginin en önemli malzemesi çok ufak tanecikli ürünler.. Bu şeker veya kahve telvesi olabilir tercihi tamamen size bırakıyoruz. İçerisine ekleyeceğiniz zeytinyağı ve bal ile dudakları ölü deriden arındırırken aynı zamanda bakım da yapmış oluyoruz. 

1 çorba kaşığı toz şeker
1 çay kaşığından biraz az zeytinyağı
Yarım çay kaşığı bal

Karışımın kıvamının macun gibi olmamasına dikkat edilmeli. Kıvamı nemli kum gibi olmalı ve toz şeker içerisinde tane tane kalmalı.

Hazırlağınız karışımı parmağınız yardımı ile çok fazla baskı uygulamadan, dudakları tahriş etmeden masaj yapar gibi dudaklarınıza uygulayın. 

Peeling sonrasında severek kullandığınız bir dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı nemlendirerek bakımınızı tamamlayın. 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP