Ev Hanımlarına İşkur'dan Günlük 80 TL Ödeme Yapılıyor!

  • 180
  • 0 Yorum
Ev Hanımlarına İşkur'dan Günlük 80 TL Ödeme Yapılıyor!>

Mart ayından itibaren ülkemizde Corona virüsü süreçleri başlamıştır. Bu anlardan beri devlet ve İŞKUR vatandaşlara farklı şekillerde yardım sağlıyor. Bu yardımlardan biri İŞKUR tarafından kadınlara verilen 80 TL değerinde. Peki kim ve hangi koşullarda bundan yararlanma fırsatı var? Konu hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar ...

Başvuru şartları nelerdir?

İŞKUR, geçmişten günümüze pek çok anneye fırsatlar sunmaya devam ediyor. Son uygulama ile çalışmayan anneler için günlük 80 TL maaş imkanı bulunmaktadır. Anneleri mutlu eden faydalardan yararlanmak için belli şartların yerine getirilmesi gerekiyor.

İşsiz ev hanımlarının kayıtlarını İŞKUR üzerinden almaları gerekmektedir. Sigortalı son üç ay içinde emeklilik primi ödememiş veya işte bulunmayacaktır. Vatandaşlar bu şartlara uymadıkları zaman başvursa bile geçersiz sayılacaktır.

Gerekli koşulları tam olarak yerine getiren annelere günlük 80 TL ödenecek. Yani ay boyunca toplam 2400 TL yardım verilecek. Annelere toplam üç ay verilecek bu yardımın sonunda annelere 7200 TL alacak. İŞKUR annelere bu tür fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu anlarda annelerin işsiz veya işsiz olması gerekir. Program şu anda ülke genelinde 81 ilde uygulanmaktadır. Ana ünite aracılığıyla hizmetlere birlikte devam etme zorunluluğu vardır.

Annelere verilen harçlık projesi son hızıyla devam ediyor…

İŞKUR, özellikle corona virüs salgın süreçlerinde milyonlarca vatandaşa yardım etmeye odaklanıyor. Bu anlarda farklı projelerde yer alması vatandaşların biraz gülümsemesine yardımcı oluyor. Son dönemde annelere yönelik bir proje ile günlük 80 TL fırsat sunulması, kadınların gelir kaynağı olmasını sağlamıştır. Elbette kadınların son üç aydır sigortalı bir işte çalışmamış olmaları ve bu anlarda sigorta primlerinin ödenmemiş olması koşulunu dikkate almaları gerekir. İşsiz veya işsiz annelere verilen yardımdır.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP