En Yeni Duvar Kağıtları Modelleri

  • 82
  • 0 Yorum
En Yeni Duvar Kağıtları Modelleri>

Duvar kağıdı genellikle ev dekorasyonu için kurtarıcı duvar kaplama malzemesi olmuştur. Yapıları nedeniyle uygulandıkları duvara hem renk hem de kabartma örnekleri ile doku eklerler. Genellikle rulo halinde satışa sunulurlar. Bu bağlamda, dünya standartlarında bir rulo genellikle 53 x 1000 cm (+% 3) boyutlarında üretilir. Bununla birlikte, kullanım amacına ve yerine bağlı olarak özel bir tasarım olarak farklı boyutlarda üretilebilirler.

Duvar kağıdı

Farklı üretim teknolojileri geliştirmenin yanı sıra, artık birçok ve farklı pazarda da mevcuttur. Örneğin; tek katlı duvar kağıtları, ilk kağıt hamuru kağıda renk ve desen baskısından sonra yüzeyde hafif bir kabartma yöntemi ile üretilir. Bu ürünler tek katlı olduğundan, dış faktörlere karşı dayanıklılıkları diğer modellere göre daha düşüktür.

Buna göre, duvar kağıdı fiyatları arasında en uygun olan modelleri bulabilirsiniz. Fiyatlar üretim yöntemlerine göre değişir. Örneğin; Renkli ve desen baskısı ile ilk kağıt hamuru üst kağıdına kabartma efekti verilir. Bu tür duvar kağıtları tek kattan daha yüksektir. Bunun bir örneği taş duvar kağıdı.

Taş desenli duvar kağıdı ve manzara duvar kağıdı genellikle bu yöntemle oluşturulur, böylece kağıt üzerindeki iki boyutlu taşlar üç boyutlu etkisi altında algılanır. Burada önemli olan nokta; kabartma desen baskısı ile çakışır, kabartma kağıdı giyilmemeli ve kabartma derinliğine büyük dikkat gösterilmelidir. Çiçek duvar kağıdı aynı yöntemle oluşturulur ve çiçek desenleri kabartma / kabartma etkisi altında daha canlı ve gerçekçi görünür.

Duvar kağıtları, bebek ve çocuk odalarının dekorasyonunda duvarlarda dinamik ve eğlenceli görüntüler oluşturmak için en çok tercih edilen duvar kaplamalarıdır. Eğlenceli ve renkli olmasının yanı sıra, bebek odası duvar kağıdı da bebeklerin sağlığı için çok önemlidir.

Duvar kağıtlarının en çok tercih edildiği diğer yerler mutfaklar ve banyolardır. Özellikle bu alanlarda sıklıkla kullanılan vinil duvar kağıtları vardır. Vinil tabanlı duvar kağıtları dünyanın en geniş kullanım alanına sahiptir.

Kağıt astar üzerine PVC laminasyonlu özel kağıtlardır. Üst yüzey PVC ile kaplandığından, renk ve desen uygulandıktan sonra özel makinelere ısı uygulanır ve özel silindirler ile desen ve kabartma efektleri verilir. Ayrıca, bu tür duvar kağıtları PVC esaslı olduğundan leke ve kir tutmazlar ve kolayca temizlenebilirler.

Bu nedenlerden dolayı, bu duvar kağıdı türleri banyo duvar kağıdı ve mutfak duvar kağıdı için tercih edilir ve uzun süreli kullanım sağlanır. Banyo, mutfak gibi sürekli neme, buhara ve kire maruz kalan alanlar için silinebilir duvar kağıdı çok önemlidir. Sık sık pişirilen bir mutfak bile, hem kiri kaplamak hem de mutfak dekorasyonunun yeniliği için boyanabilir duvar kağıdı seçmek için çok yararlı olacaktır.

Süslü ve gösterişli salonlar için özel olarak üretilen bir oturma odası duvar kağıdı da vardır. Salon gibi alanlarda kolayca uygulanabilmesi önemlidir. Çünkü dekorasyon değişikliği sık olduğunda, duvarlar bu yönde yenilenir. Bu durumda, kendinden yapışkanlı duvar kağıdı genellikle en çok tercih edilen duvar kağıtları arasındadır. Ülkemizde üretilen duvar kağıtlarının çoğu dünya standartlarında ve ileri teknoloji ile üretildiğinden, ithal duvar kağıtları satın almak yararlı olacaktır.

Duvar kağıtlarınızı evinizin genel dekorasyonu ile dengelemek size uyumlu bir ortam yaratmada avantaj sağlar. Örneğin; Provence tarzı bir ev dekorasyonunuz varsa, çiçek desenleri ve hatta mor-pembe renkler bir oturma odası duvar kağıdı olarak size yardımcı olacaktır. Ancak, retro tarzı bir dekorasyonda, ahşap ve animasyonlu mobilyaları seçebilir ve duvarlarınızda düz ve düz duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Böyle bir dekorasyonda, duvarlarda sadece TV'nin arka planında desen ve renk kullanarak bir denge oluşturabilirsiniz.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP