En Popüler Saç Renkleri 2020

  • 5365
  • 0 Yorum
En Popüler Saç Renkleri 2020>

Biz saçları biliyoruz; kadınlar, erkekler, genç, yaşlı hepimizin yüz ifadesini ve yüzünü belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Saça verilen şekil, saç rengi kişinin özelliklerini vurgulamak açısından önemlidir.

Bazen patlamalarla masum bir hava, asi bir gençliğin asimetrik kesimleriyle başka bir gün, jet-siyah saçlı bir kadın görünümü, koyu kırmızı saçlı vahşi bir cazibe,… İşte ödememiz gereken bu küçük ama çok etkili saç detayları hayata dikkat. Bu bağlamda, saç stilleri ve küçük ipuçları hakkında size verdiğim bilgilere ek olarak, saç renkleri hakkında da açıklamalarım var. Televizyonda, internette veya caddede gördüğümüz saç rengini sevmiş olabiliriz. Bununla birlikte, her saç rengi cildimize sığamaz. Önemli olan bu konuda matematiksel olarak güzel, şık ve bakımlı görünmek, mantıklı düşünmek yararlıdır. Bunun için saç uzmanlarının ve bu konuda bilgili deneyimli insanların fikirlerini dinlememiz gerekiyor. Belki saçlarımızı doğal halde tutmak veya boyama yerine birkaç parıltı eklemek yeterlidir.

Saçları boyamalı mı?

 

Hangi saç renklerinin kime uygun olduğu ve hangi renklerin seçilmesi gerektiği gibi bilgilere geçmeden beyazlar oluşmamışsa saçları boyamaya karşıyım. Saç rengi bir aksesuar olarak düşünülür, ancak hiçbir aksesuar çıkarılmadığında çok fazla zarar vermez. “Ayşe Tolga İyi Yaşam Orumu” başlığı altında, sağlıksız öneri ve bilgi içermediğim için saçı sık ve zıt renklerde boyamanın zararlı olduğunu vurgularım. Bugün, saç boyalarının içeriğinin büyük bir kısmı doğal olarak bilinen saçlarda çok boyamak isteyen veya estetik görünüm açısından boyamak isteyen doğal boyaları öneriyorum. Vücudumuzda hiçbir oluşum, hatta tek bir hücre bile geri döndürülemez. Bu nedenle, onları deformasyon ve aşınmaya karşı korumaya çalışmanızı öneririm.

Saç boyası neye göre seçilmelidir?

 

Saç boyama hakkında en doğru bilgi, saçın doğal rengine veya o renge en yakın renge boyanmasıdır. Kişinin cildine, kaşına ve göz rengine en uygun saç rengi, yüz şekli ve yüz kesinlikle doğal saç rengidir. Ama saçlarını değiştirmek ve farklı tonları denemek ve ambiyansı değiştirmek isteyenler için birkaç ipucum var. Örneğin, sarı ve soluk ten rengi olan insanlar, mümkünse sarı ve bakır ve pastel tonlarda saç boyalarını tercih etmemelidir. Aksi takdirde cilt soluk ve donuk görünecektir. Açık tenli insanlar saçlarını sarıya boyadıklarında makyajsız bu saçları kullanmakta zorlanırlar. Bunun yerine, açık ciltler kırmızı, kahverengi, siyah veya daha canlı, parlak saç renklerini tercih etmelidir.

Buğday derisi olan insanlar hem sarı tonlarını hem de kahve tonlarını kolayca kullanabilirler. Ayrıca, kaşlarının saçlarının rengine göre hafif renk değişiklikleri yaparlarsa, çok daha harika görünecekler. Koyu ten rengi, siyah ve kırmızı olanlar için kırmızı tonlar çok daha zarif ve canlı seçenekler olacaktır. Bu şekilde, hem saç rengi cilt rengini örtmez hem de cildin canlılığı daha belirgindir. Tüm bu genel bilgilerden sonra, son dönemlerin trend saç renklerine gelelim.

Açık kumral saç rengi

Açık kahverengi saç boyaları genellikle beyaz tenli ve kahverengi tenli kişiler için önerilir. Koyu kahverengi insanlarda zaman zaman görebildiğimiz koyu kahverengi saçlar, bu insanlarda daha yapay, daha az güzel görünüyor. Bununla birlikte, koyu kumral veya koyu ten renginiz varsa ve mutlaka açık bir kumral saç rengi istemiyorsanız, saç diplerini yapabilir ve ombre bitirebilir ve renk tonu arasındaki geçişi yumuşatabilirsiniz. Kaşlarınızın rengini hafifçe açarak yüzünüze daha yumuşak bir hava eklemek de mümkündür.

Küllü kumral saç rengi

Açık ten rengine sahip insanlara uyan kül-kahverengi saç rengi, açık kahverengi saçlardan daha riskli bir tıklamadır. Koyu kahverengi saç rengi koyu ışık parıltılarına serildiğinden ve bazen doz iyi ayarlanamayabilir. Bu gibi durumlarda, kül kahverengi saç rengi makyajsız kullanıldığında soluk bir cilt gösterebilir. Bu saç tonunu kullananlar, biraz da olsa göz makyajı yapmayı unutmamalıdır.

Koyu kumral saç rengi

Koyu kumral saç rengi, açık tenli ve buğday tenli insanlar için çok doğal ve etkileyici bir görünüm yaratır. Buğday tenli insanların çoğunun doğal saç rengi koyu kahverengidir. Hem ülkemizde hem de dünyada kadınlar en çok saç boyasını ve en koyu kahverengiye sahip olmak istedikleri rengi kullanırlar. Saçtaki koyu kahverengi renk doğal olarak doğal göründüğü için, makyajsız, makyajsız, yaz, kış aynı etkiyi bırakır, saç dipleri daha uzun süre kamufle edilebildiğinde.

Kumral saç rengi

Esmer ve sarışın olmak iki uç noktadır, ancak esmer olmak daha yumuşak, daha açıktır, böyledir. Bu nedenle kahverengi saç rengi, koyu ten dışındaki tüm cilt ve göz renkleri ile uyumludur. Bu saç rengi daha az risklidir, çünkü diğer açık ve koyu saç renklerine kıyasla daha iddiasızdır. En açık kahverengi ton olan en kahverengi saç rengi, özellikle kuaförden ziyade evde saç boyayanlar için evde birçok saç boyasıyla elde edilebilir.

Kızıl saç rengi

Tüm bu sıfatlar kızıl saç rengi, saç iddiası, çarpıcı, etkileyici görünüm ve anılarda kalıcı izlenim için kullanılabilir. Bununla birlikte, sadece kırmızı rengin uyduğu cilt ve göz rengine sahip insanlar için etkili olabilir. Saç boyasında kırmızı saçı tercih edenlerin beyaz tenli ve mümkünse renkli gözlere sahip olması tercih edilir. Burada kırmızı tonu da çok önemlidir. Koyu kırmızıdan turuncuya kadar tüm koyu kırmızı renk tonları için temel koşul açık renkli deridir. Çünkü koyu tenli veya kızıl saçlı insanlar istedikleri etkiyi elde etmezler. Özellikle şunu belirteyim; kırmızı saç rengi ne yazık ki çok hızlı ve aşırı akan bir saç rengidir. Diğer saç renkleri bir ay hatta bir buçuk ay sürebilirken, kırmızı saç renkleri çok daha kısadır.

Kestane saç rengi

Kestane saç rengi, özellikle ülkemizde hem kadınların doğal saç rengi hem de rengini en sık kullanılan renktir. Ayrıca renk elde etmek kolaydır ve saçlarını evde boyayanlar için idealdir. Kahverengi ve koyu tenli kadınlar çok şık görünüyor.

Bakır Saç Rengi

Bakır saç rengi, diğer açık renkler gibi kolayca elde edilemeyen renklerden biridir. Kırmızı ve kahverenginin bir karışımı olduğu için, bakır tonları açık ten rengi ve özellikle renkli göz rengine sahip kadınlar için çok uygundur. Bununla birlikte, doğru tonu almak kolay olmayacak, kuafördeki profesyoneller tarafından uygulamak faydalı olacaktır.

Siyah saç rengi

Hayatının bir noktasında neredeyse herkes saçlarını boyadı veya siyah boyamayı düşündü. Siyahın saç renkleri arasında klasik bir değeri vardır ve çok dikkat çekicidir. Siyah saç renginin evde uygulanması kolaydır, saçı kapatmak için herhangi bir renk kullanılabilir ve kişiye çarpıcı bir hava verir. Bununla birlikte, beyaz veya kahverengi ciltlerin buğday veya kumral cildi değil, bu rengi kullanması daha uygun olacaktır. Beyaz tenli ciltler siyah saç kullandıklarında daha vampir ve çekici olurken, koyu tenli ciltler daha yumuşak ve daha doğaldır.

Patlıcan mor saç rengi

Burada en çarpıcı saç renklerinden birine geliyoruz. Patlıcan moru, mor ışıltılıların siyah saçlara dahil edildiği en dikkat çekici saç renklerinden biridir. Jet black hair gibi, patlıcan moru da açık veya kahverengi ten rengi olan insanlar için önemlidir. Çok koyu ten rengi olanlara patlıcan morundan uzak durmalarını öneririm.

Kırmızı-mor saç rengi

Bu saç rengi patlıcan morunun birkaç tonudur. Bununla birlikte, kırmızı-mor hemen hemen tüm cilt renkleriyle kullanılabilir, ancak yine açık ten renklerinde daha çarpıcı bir izlenim bırakır.

Karamelli Kahve Saç Rengi

Karamel kahvesi, koyu ciltler dışında herkesin kullanabileceği bir saç rengidir. Özellikle saç rengi koyu olduğunda, çok şık ve parlak bir görünüm üzerinde karamel kahverengi tonları oluşur. Bununla birlikte, karamel kahvesi daha koyu bir saç rengidir, çünkü ne tam koyu ne de açık renktir.

Sarı saç rengi

Ülkemizde doğal sarıyı göremesek de kadınların büyük bir kısmı hayatlarının bir döneminde saçlarını tam sarı veya sarı tonlarında boyarlar. Bununla birlikte, erkekler de sarı saçlı kadınlar için anlaşılması zor bir hayranlık duygusuna sahiptir. Bu, sokaktaki kadınların saça yakışır etkisi sarı boyama şeklinde görülür. Ancak, bir kişinin doğaya yakın olması ve bir kadının ten renginin sarı rengine çekici olması için beyaz veya açık kahverengi olması gerekir. Normal kumral ciltlerde bile istenen etkiyi yaratmayan sarı saçların kullanılması kötü sonuçlara yol açabilir. Bununla birlikte, koyu tenli için, esmer kadınlar da çok çekici, çekici saç renkleri.

Akaju Kahve Saç Rengi

Akaju kahvesi çok bilinmiyor, ancak son zamanlarda kullanılmaya başlanan bir saç rengidir. Kahverengi, siyah ve kırmızı kombine, ışıltılı duruma aslında akaju kahve denir. Evde kendi saçınızın rengini elde edemeyebilirsiniz, ancak bu rengi kuaförde boyadıktan sonra, saç rengi markalarının rengini alabilir ve boyayabilirsiniz. Yine, beyaz veya kumral değil, koyu tenli kadınların akaju kahvesini tercih etmesi gerektiğini belirtmek gerekir.

Tarçın bakır saç rengi

Açık ten rengi ve özellikle renkli gözleri olan insanlarda efsanevi bir etki yaratan bir saç rengidir. Karanlık insanlar tarafından kaçınılması gereken bir saç rengi olan tarçın bakır, maalesef herkesde aynı etkiye sahip değildir.

Gri saç rengi

Son yıllarda özellikle ergenlerde ve gençlerde çok moda olan gri saç rengi çok çekici ve farklı bir güzellik veriyor. Gri saç renginin en olumlu yönlerinden biri, her rengin cilde uymasıdır. Sarı, kahverengi, hatta siyah saç rengi saç şeklinde bile saç rengine konabilir. Her yaşta, her ciltte, her yüzde gri saç rengini denemelisiniz.

Bal köpüğü saç rengi

Kahverengi ve açık kumral saç renginin bir karışımı olan bal köpüğü rengi, ışıltılı ve canlı bir saç rengidir. Bal köpüğü saç rengi; kahverengi, açık tenli, buğday tenli insanlar için çok uygun, koyu tenli çok hoş bir renk değildir. Bununla birlikte, evde saç boyama ile elde edilemese de, profesyonel kişiler tarafından istenen saç köpüğü tonları kuaförlerde elde edilebilir.

Çikolata Kahve Saç Rengi

Koyu kahverengi ve koyu kahverengi saçlar için en uygun saç rengi çikolata kahverengi saçları sıklıkla tercih edilir. Çikolata kahverengi saç rengi, parlak ve canlı görünümü ve uzun süreli özelliği, yetişkin kadınlarda daha zarif duruşu ile de önemlidir.

Marsala Saç Rengi

Bu saç rengi koyu koyu tonlardır. Kırmızı ve koyu kırmızı saç renkleri gibi marsala saç rengi de açık tenli insanlar için daha uygundur. Son birkaç yıldır popüler olan marsala saç rengi film yıldızları ve şarkıcılar tarafından tercih ediliyor.

Bademli Kahve Saç Rengi

Badem kahverengi saç rengi, açık tenli ve renkli gözler insanlar için çok uygundur. Ancak, kalıcı olmadığında renk saçtan akar. Bu nedenle, sık sık yenilenmesi gerekir.

Dore saç rengi

Beyaz ve açık kumral ciltte çok güzel görünen dore saç rengi çok parlak, canlı ve ışıltılı görünüyor. Bununla birlikte, herkes için ideal olmayabilir, çünkü sık sık yenilenmesi gereken bir saç rengidir.

Fındık kabuğu saç rengi

Fındık kabuğu saç rengi açık kahverengi ve açık kahvenin bir karışımı olan bir renktir. Açık veya koyu tenli tüm insanlara uygundur. Parlatıcılar eklendiğinde açık tonlarla süslendiğinde özellikle güzeldir. Yetişkinlikte ve yaşlılarda sıklıkla tercih edilir.

Gizemli karadut saç rengi

Gizemli karadut saç rengi marsala renginin birkaç tonudur. Bu mor renk hemen hemen tüm cilt renklerinde zarif bir şekilde kullanılabilir. Özellikle, parlak tonlar cilde ışıltılı bir görünüm kazandırır.

Buzlu Kestane Saç Rengi

Kestane tonlarındaki tüm saç renkleri açık ve koyu tenli kadınlar için uygundur. Ancak cilt koyulaştıkça kestane tonunu biraz daha açık hale getirmek daha iyidir. Bu, cildin karanlık görünmesini önler. Buzlu kestane saç rengi kırmızı parlak koyu kahverenginin rengidir. Kuaför salonunda hem ev uygulaması hem de boyama için uygun olan renk, birçok saç boyasına kıyasla çok kalıcıdır.

Koyu şeftali saç rengi

Koyu şeftali saç rengi, kırmızı ve pembe karışımı ile iddialı bir renktir. Açık kahverengi veya beyaz tenli kadınlar bu renk saçlarında iyi görünürler. Bununla birlikte, çok kısa sürede aktığı ve solgunlaştığı için sık aralıklarla boyanmalıdır.

Açık şeftali (açık pembe) saç rengi

Beyaz tenli insanlara uygun açık pembe saç rengi oldukça sıra dışı ve dikkat çekicidir. Özellikle Avrupa'da pop ve sinema yıldızları son yıllarda açık pembe saç rengini tercih ediyor. Bununla birlikte, açık ten rengi olan kişilerin bu saç rengini kullanırken göz rengi ve dudak makyajı kullanması gerektiğini vurgulamalıyım. aksi takdirde cansız ve solgun görünecekler.

Buzlu Kahve Saç Rengi

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP