e-Devlet ile Hemen Sorgulayın 1000 TL Pandemi Ücreti Yatmış Olabilir!

 • 112
 • 0 Yorum
e-Devlet ile Hemen Sorgulayın 1000 TL Pandemi Ücreti Yatmış Olabilir!>

Mart ayından bu yana ülkemizi etkilemeyi başaran koronavirüs salgını nedeniyle birçok işletme panjurlarını kapatmış ve ekonomik zorluklar yaşamıştır. Böylelikle devlet, yardıma muhtaç insanlara defalarca gıda yardımı ve maddi destek sağlamıştır. Bağışlardan biri Pandemi ücretiydi. Hala 3. Aşama kapsamında e-devlet üzerinden tahsil edilmekte olan pandemi ücretini almadınız mı?

1000 TL Pandemi Ücreti Yatmış Olabilir!

Hemen hemen her hane için 1000 TL Pandemi desteği için süreç devam ediyor. Faz 3'teki başvurular e-devlet üzerinden alındı. Hesapların ne zaman yatırılacağı henüz bilinmemekle birlikte merakla bekleniyor. Vatandaşlar, 1000 TL olarak belirlenen pandemik sosyal destek parasından yararlanıp yararlanamayacaklarını sorguluyor. Öte yandan para için yeni başvuranlar da ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte detaylar…

Şu Kişiler Değerlendirilmeyecektir!

 • Pandemi Sosyal Destek Programı kapsamında 1000 TL destek almış olanlar,
 • Kamu İşçileri,
 • Memurlar,
 • Emekli aylığı alanlar,
 • İşsizlik ödeneğinden faydalananlar,
 • Kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar, pandemi sosyal destek başvurusundan yararlanamayacaklardır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Pandemik sosyal destek parasının 3. Aşama ödemeleri başladı. 1000 TL sosyal yardım başvurusu 4 adımdan oluşmaktadır. Öncelikle TC Kimlik Numarası, adı ve soyadı, ikametgah adresi, doğum tarihi, medeni durumu, çocuk sayısı, telefon numarası, e-posta adresi, çalışma durumu, çalışıyorsa aylık toplam maaş, sosyal yardım alınıp alınmadığı, Kiranın dolu olup olmadığı ve aylık kira gideri, aylık fatura tutarları, hanede yaşayan toplam kişi sayısı, hanenin toplam aylık geliri, banka hesabı olup olmadığı sorulacaktır. Bu işlemlerden sonra devam butonuna tıklayabilirsiniz.

Başvuru Sonuçları

Pandemik Sosyal destek uygulamalarının 3. Fazının sonuçları e-devlet üzerinden başvuran adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Onaylanan vatandaşların sosyal destek ödemeleri 1000 TL olarak hesaplara yatırılacaktır. Hesabı olmayan kişiler PTT aracılığıyla kademeli olarak paralarını çekebilirler. Sosyal destek ödemelerinin devam edeceğini belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde 2 milyar TL daha fazla kaynak ayırdıklarını açıkladı.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

 • İlk yorumu siz yazın!

  Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP