Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?

  • 7660
  • 0 Comments
Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır?>

Kadınlar için saç bakımı oldukça önemlidir. Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır? bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Kadınlar arasında saçlar her zaman dış görünüm açısından dikkat çeken bir durumdur. Çünkü saç ana tamamlayıcı olarak kabul edilir. Bu nedenle renkler çok önemlidir. Kadınlar arasında doğal yöntemler oldukça fazla tercih edilir çünkü saçın rengini değiştirmek keratinin dengesini önemli ölçüde bozar. Resim yıpranmasından ziyade, bu yöntemler her zaman daha zekidir.

Yaz aylarında açık saçlar genellikle tercih edilir. Hava ısınırken ışıltı eklemek ve koyu saçlarınıza ışıltı vermek isteyebilirsiniz. Saçınızı hafifletmek veya parlatmak için pahalı kozmetik ürünler kullanmak yerine, saçınızı doğal ve kolay yöntemlerle hafifletebilirsiniz.

 

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri;

Papatya Suyu ile Saç Rengi Açma

Bilinen en eski ve en etkili yöntemlerden biri papatya suyu. Antik çağlardan beri doğal saç açacağı olarak kullanılan papatya suyu saçı besler ve doğal bir parlaklık verir. Saça altın parlaklığı veren papatya suyu da saçı baştan ayağa besler.

 

 

 

1 su bardağına 1 avuç kuru papatya ekleyin ve 10 dakika kaynatın. Papatya suyunun kaynama sırasında turuncuya dönmediğinden emin olun. Kaynattıktan sonra bir süzgeç kullanarak ısınmaya ve süzmeye izin verin. Papatya suyunu saçınıza 3 farklı yöntemle uygulayabilirsiniz. Doğrudan saçınıza eşit miktarda papatya suyu dökün ya da at kuyruğunu saçınızın uçlarına dökerek omurgalı bir etki yaratabilirsiniz. Ayrıca papatya suyunu boş ve temiz bir sprey kutusuna dökerek saçınıza uygulayabilirsiniz.

 

Papatya suyunu saçınıza istediğiniz gibi uyguladıktan sonra, balkona ya da bol güneşli bir yere gidin ve saçınızı güneşte kurumaya bırakın. Saçlarınızı periyodik olarak taramanızı öneririz. Böylece papatya suyu saçınıza daha iyi yayılır, çünkü tüm saçlarınız eşit şekilde kurur ve renk parlar.

Papatya suyunun saça zarar vermez. Aksine, saç ve saç köklerini besler ve aceleye getirir. Saçınıza her iki günde bir papatya suyu uygulayarak saçınızı kurutabilirsiniz, bu saçlarınıza doğal bir parlaklık ve parlaklık verir. İstediğiniz sarılığı elde edene kadar bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Elma sirkesinin faydaları neredeyse herkes tarafından bilinir. Başka bir doğal saç açıcı olan elma sirkesi saç bakımında çok önemli bir yere sahiptir. Saç renginin aydınlatılmasını sağlar, kepek problemini ortadan kaldırır ve saçları yumuşatır. Bu nedenle, duşta durulama suyuna elma sirkesi ekleyebilir, böylece kepek, kaşıntı ve kuruluk gibi çeşitli saç sorunlarını giderebilirsiniz.

Her duşta durulama suyuna sirke ekleyerek saçınıza doğal sirke ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, sirke kokusundan rahatsızsanız, sirke karışımına birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Bu prosedürü düzenli olarak uygularsanız, saçınızın daha yumuşak, parlak, kepek, canlı ve güçlü olduğunu görürsünüz. En önemlisi, saçınız şimdi istediğiniz renge sahip olacak.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma

Doğal saç açacağı konusunda akla gelen diğer bir yöntem bal ve zeytinyağı karışımıdır. Yarım bardak zeytinyağına yarım bardak bal ekleyen bu karışım sadece saçınızı aydınlatmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak bal karıştırıldıktan sonra nemli saçınıza eşit olarak uygulayın. Ayrıca, karışımı saçınızın son bölgelerine uygulayarak bir ommbre efekti de oluşturabilirsiniz. Ancak saçınızdaki bal ve zeytinyağı iyice işlenir. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu işlemi birkaç gün aralıklarla tekrarlayabilirsiniz.

Limon ile Saç Rengi Açma

Limonun saçtaki renk açıcı etkisi hemen hemen herkes tarafından bilinir. Yüzyıllar boyunca kadınlar tarafından doğal bir saç açacağı olarak kullanılmıştır. Bir bardak limon suyunu bir litre suyla karıştırın. Sprey yardımı ile doğrudan saçınıza uygulayabilirsiniz. Limon suyu karışımını saçınıza uyguladıktan sonra 20-30 dakika güneşte bekleyin. Tıpkı limon suyu yöntemiyle papatya suyu gibi, saçları güneşte beklemelidir. Bu sebeple bunu balkonda veya bol güneş altında tatile kolayca yapabilirsiniz.

2.yöntem;

Bir saç spreyi şişesinin dörtte birini taze sıkılmış limon suyuyla doldurun ve şişenin geri kalanına su ekleyin. Saçınıza çok fazla ıslanmaması için bu karışımı saçınıza uygulayın. Yarım saat güneşin altında kalma şansınız varsa, karışımı saçlarınızda 2 saat bekletin.

Limon suyunun kafa derinize temas etmesi durumunda, kabarmayı önlemek için güneşte çok uzun süre kalmamaya çalışın. İsteğe bağlı olarak, karışımı uygulamadan önce ve sonra saçınıza krem uygulayabilirsiniz.

Karbonat ile Saç Rengi Açma

Bunun etkisi en az papatya kadardır. Antik çağda, kadınlar saçlarını boyayla harcamak yerine bu yöntemleri tercih ediyorlardı. Bunu yapmak oldukça basittir. Duş alırken her gün bir hafta boyunca tekrarlayın. Duş sırasında saçınızı ıslattıktan sonra, ortalama bir yemek kaşığı almak için saçınızın her tarafına serpin. On dakika bekledikten sonra durulayın. Bir hafta içinde istediğiniz renge ulaşacaktır.

2.yöntem;

Karbonat ve suyu bir kasede karıştırın ve saçınıza uygulayın. Saçınız için güçlü bir açma işlemi için bu yöntemi haftada bir veya 10 günde bir uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda, karbonat yapısı saçınızı zararlı kimyasallardan arındırmaya yardımcı olur.

Tarçın ile saç rengi açma

Bir şifa kaynağı olarak tanımlanan tarçın, sadece saç renginizi açmakla kalmaz aynı zamanda doğal bir parlaklık verir. Saç rengini tarçınla açma işlemi diğerlerinden farklıdır. Doğrudan saça tarçın uygulamak yerine, saç kremine bir miktar ekleyin ve iyice karıştırın. Tarçınlı saç kremini saçınıza uyguladıktan sonra kemiğe koyun ve yaklaşık 10 saat bekleyin. Bunu gece yatmadan önce de yapabilirsiniz. 10 saat bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu yöntemle saçlarınız daha parlak, parlak ve bakımlı görünecektir.

C vitamini tabletleri ile saç rengi açma

Vücut sağlığına önemli katkılarda bulunan C Vitamini saç sağlığına da yarar sağlar. C vitamini saç kırılmasını önler ve doğal bir parlaklık verir. Saçınızı güçlendirmeye ek olarak, istenen sarımsı rengi elde etmek için C vitamini tabletlerini kullanabilirsiniz. 5-10 C vitamini tabletleri toz haline getirin ve günlük şampuanınıza ekleyin. Düzenli olarak C vitamini eklediğiniz bir şampuan kullanıyorsanız, saç renginizin sağlıklı bir şekilde açıldığını göreceksiniz. Bu yöntem boyalı saça kolayca uygulanabilir.

Siyah çay ile saç rengi açma

Siyah çay ile saç rengini açmak mümkün. İlk okuduğunuzda şaşırmış olabilirsiniz, ancak bu doğal yöntemle saçınızı renklendirebilirsiniz. Bol miktarda tanik asit içeren siyah çay, saç renginin hafiflemesine yardımcı olur. 2-3 çay kaşığı çay kaşığı siyah çaydan sonra demleyin ve saçınıza yaklaşık yarım saat uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın ve düzenli olarak uygulayın.

Bira ile saç rengi açma

Seyreltmeden saçınıza bira uygulayabilirsiniz. Bunun için püskürtme yöntemini seçebilirsiniz. Birayı hafifletmek istediğiniz bölgelere döktükten sonra, 1 saat boyunca güneşin altında bırakın. Bekledikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP