Devlet Desteği İle Alınabilecek Tarım Aletleri (Tarımsal Mekanizasyona Hibe)

  • 122
  • 0 Yorum
Devlet Desteği İle Alınabilecek Tarım Aletleri (Tarımsal Mekanizasyona Hibe)>

Devletin tarım makinelerinin satın alınması için sağladığı çeşitli destekler var. Ayrıca bağışlanacak tarım makineleri belirlendi. Traktöre ek olarak, mini yeke vb. Alımlar için de kredi verilmektedir. Hibe kredisi için başvuru koşullarını sağlayanların başvuru belgeleri ile ilgili kurumlara başvurmaları gerekmektedir. Bu konuya Tarım Bakanlığı tarafından açıklanan hibe programlarında da değinilmektedir. Verilen destek ve destek miktarlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Traktör ve Tarımsal Mekanizasyon Destekleri

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın makine ve teçhizat hibe destek programına ilişkin tebliğ yayımlandı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında, destek kapsamında yer alan makine ve teçhizat alım koşulları ile makine ve teçhizat açıklandı. Açıklamaya göre makine ve teçhizata% 50 hibe desteği uygulandı. Tarım sektörüne 9,7 milyar lira gayrinakdi hibe desteği verilecek.

Tüm çiftçilerin merakla beklediği alet, makine ve teçhizata% 50 hibe desteği bildirimi resmi gazetede yayınlandı. İlgili tebliğ ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticilerin kullanımını artırmak, pazar taleplerine daha kaliteli ve uygun üretim sağlamak amacıyla makine ve araç alımlarına destek olmak, işlerimizi kolaylaştırmak için% 50 hibe zor şartlarda çalışan ve üretim maliyetlerine katkı sağlayarak uluslararası düzeyde rekabet gücü sağlayan üreticiler. destek hedefleniyor.

%50 Hibe İle Desteklenecek Alet ve Ekipmanlar

Devlet destekli% 50 araç, makine ve ekipman desteği hibe bildirimi ile toplam 41 araç ve makine desteklenecek. Bu araçlar;

Direkt anız ekici, Balıkçı gemilerinde soğuk hava deposu, Arıcılık makine ve ekipmanları, Balya makinesi, Biçerdöver, Pülverizatör, Hasatta kullanılan verim ölçer kiti, Güneş toplayıcı, Kimyasal gübre serpme makinesi, motorlu tırpan, Malç parçalayıcı, Pamuk toplama makinesi, Pancar Hasat Makinası, Canlı balık taşıma tankı, Çiftlik gübresi serpme makinesi, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikme makinesi, Dal parçalayıcı, Diskli tırmık, El traktörü, Fındık, mısır, Patates hasat makinesi, Ekme makinesi, Mini yükleyici, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutucu, Daldırma kazan, Fındık toplayıcı , Bahçe traktörü, Ağ sisteminin kurulması, Sağım ünitesi ve soğutma tankı, Saman toplama makinesi, Silaj makinesi, Sıra çapalama makinesi, Deniz ürünleri için buzlanma makinesi, Deniz ürünleri için kuluçka makinesi, Tambur Filtre, Süt analizörü, Taş toplayıcı, Toprak freze makinesi, Yem hazırlama makinesi, Zeytin herman makinesi.

Makine-teçhizat bilgi formu, şirket veya şahıslar için FRS belgesi ve tarım kooperatifleri yönetim kurulu karar defteri ve benzeri talep edilir, üyelerin isim ve arsa miktarlarını belirten yönetim kurulu kararı, teknik şartname , piyasa fiyat araştırma beyanı veya proforma fatura, tüzel kişinin yatırım başvurusu ve başvuru sahibinin başvuru için yetki kararı ve imza sirküleri.

Başvuruda İstenecek Belgeler

  • Traktör satın almak isterseniz; Ziraat bankası traktör kredisi hakkında bilgi edinin.
  • Devlet tarafından desteklenen tüm alanlar için Desteklenen sektörler kategorimizi ziyaret edin.

Projelerinizi tamamlayarak TKDK tarafından tarım ekipmanları alımı için hazırlanan hibe kredilerine başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri

Ziraat Bankası, tarımsal işletmelerin verimlilik düzeyini artırmak amacıyla, tarımsal mekanizasyon kredilerinin deney ve denetimlerine ilişkin tebliğ sonucunda Tarım Kredisi Belgesi ile yeni veya kullanılmamış küçük teçhizat alımı için kredi imkânı sunmaktadır. Gerçek veya tüzel kişiler bu kredilerden yararlanabilir. Kredinin üst limiti 500 bin TL olarak belirlendi. Bu miktara değer biçerdöver, traktör, biçerdöver vb. Birleştirin. alınabilir. Ayrıca satın alınacak bu ekipmanların satış fiyatları üzerinden taksitlendirme yapılabilmektedir. Kredi vade seçenekleri vb. Detaylar hasat durumu dikkate alınarak belirlenir. Bakanlığın gerektirdiği şartlar yerine getirildiği takdirde düşük faizli kredilerden de yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için en yakın Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edin.

Şekerbank Tarım Ekipmanları Kredisi

Şekerbank, tarımsal üretimi modernize etmek için kredi desteği sağlıyor. Hasat makinesi, tarım ekipmanları, demirbaşlar vb. Satın alımlarında esnek ödeme seçenekleri ile kredi verilmektedir. Vadeler 60 ay olarak belirlenmiştir. Katma Değer Vergisi ile satış fiyatı üzerinden satın alınacak ekipmanın yüzde 75'i alacaklandırılacak. Ayrıca traktör yeniyse ve hiç kullanılmamışsa bir önceki yıla ait olsun olmasın kredi verilir.

  • tarımsal modernizasyon kredileri
  • Tarımsal ekipman kredileri

Şekerbank'tan alınacak krediler ile sulama, çeltik kurutma, gübre, balya, mısır biçme makineleri, ekim makineleri, merdaneler, pulluklar, römorklar, patates biçme makineleri, ot biçme makineleri, saman parçalama makineleri, biçerdöver gibi tarım ekipmanları satın alınabiliyor. Kredi başvurusu yapmak için en yakın Şekerbank şubelerini ziyaret edin.

En az mazot yakan traktör markalarını ve modellerini inceleyerek bu markaları satın alabilir ve yakıttan kazanç sağlayabilirsiniz.

TEB Traktör Kredisi

Türk Ekonomi Bankası, traktör kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka, 60 aya kadar bir vade ve uygun geri ödeme koşulları sunmaktadır. Bir aydan 12 aya kadar değişen ödeme seçenekleri ile kredilerinizi geri ödeyebilirsiniz. Kredi başvurusu için gerekli belgeler arasında T.C. Kimlik belgeleri, faturalar, tapu fotokopileri ve ikamet belgeleri bulunmaktadır. Kredi ile ilgili detaylı bilgi almak için Türk Ekonomi Bankası'nın size en yakın şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Diğer birçok bankanın traktör ve tarım ekipmanı alımları için kredi kampanyaları vardır. Bu bankalardan ödünç alarak da yeni ekipman satın alabilirsiniz. Bankalar 2020 yılında traktör ve tarım ekipmanı alımı için kredi vermeye devam edecek. TKDK'nın 2020 yılı traktör alımları için herhangi bir hibesi bulunmamaktadır.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP