Dar Gelirli Vatandaşlara 20 BİN TL ile 40 BİN TL Devlet Tarafından Para Yardımı! Başvuru ve Şartlar…

  • 76
  • 0 Yorum
Dar Gelirli Vatandaşlara 20 BİN TL ile 40 BİN TL Devlet Tarafından Para Yardımı! Başvuru ve Şartlar…>

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dar gelirli vatandaşlara barınma yardımı olarak 20 bin veya 40 bin TL sağlanacağını açıkladı. Devletin konut yardımları için ödenen tutar 2020 yılı için yeniden belirlendi. Prefabrik ev alımları, betonarme ev yapımı, ev onarım yardımı ve ev eşyası yardımı miktarları artırıldı. Yeni rakamları açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, devletin Korana virüsü döneminde sosyal destek yardımları için farklı programları harekete geçireceğini ve dar gelirli vatandaşları destekleyeceğini söyledi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık olarak yaptıkları konut yardımı kapsamında yapılan yeni düzenlemeleri açıkladı. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, “Normalleşmenin ardından yardım bu oranlarda devam edecek. Bir hane halkının betonarme konut yapımında alabileceği maksimum desteği 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında hane başına 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık. Prefabrik ev yapımı yardımını 20 bin liradan 30 bin liraya yükselttik ”dedi. Peki yardım için nasıl başvurulur, koşullar nelerdir?

FAKİRLERE EV YARDIMI KAPSAMINDA BETONARME EV YAPIM YARDIMI 40 BİN LİRA OLDU!

Konut desteği başvurusunda bulunmak isteyenlere sunulan bir diğer yardım da betonarme ev yapım yardımı olarak öne çıkıyor.

Bakan Selçuk'tan yapılan açıklama ile bu amaçla ödenen yardım miktarı 30 bin liradan 40 bin liraya çıkarıldı. Prefabrik ev yardımı için betonarme ev yardımı başvuruları da aranmaktadır. Yani kişinin yaşanamayan eski ve bakımsız bir evi varsa ve hane geliri 701,32 lirayı geçmiyorsa betonarme ev yardımı almasına izin verilir.

BİR MÜJDEDE KENDİ EVİMİ YAPMAK İSTİYORUM DİYENLERE GELDİ!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bakanlık olarak yaptıkları konut yardımları kapsamında yapılan yeni düzenlemeleri açıkladı.

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada, “Normalleşmenin ardından yardım bu oranlarda devam edecek.

Bir hane halkının betonarme konut yapımında alabileceği maksimum desteği 25 bin liradan 40 bin liraya, ev onarımında hane başına 15 bin liradan 20 bin liraya çıkardık. Prefabrik ev yapımı yardımını da 20 bin liradan 30 bin liraya çıkardık. Afet sonrası yaptığımız 3 bin lira olan ev yardımlarımızı 5 bin liraya revize ettik ”ve devletin destek ödemeleri kapsamında yardım parası yapmaya devam ettiğini vurguladık.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu kaynaklarından yapılan yardım ödemesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin daha iyi koşullarda yaşaması hedefleniyor.

Bu yardım başvuruları vakıflar aracılığıyla ve bakanlığın il / ilçelerdeki şubeleri aracılığıyla kabul edilmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? UYGULAMA NEREDE OLACAK?

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ev inşaatı ve ev onarım desteği almak isteyen vatandaşların düşük bir gelire sahip olması gerekiyor. Düşük gelirli vatandaşlar, SYDV'lere veya İl Çalışma Müdürlüklerine başvurarak ev onarımı veya inşaat için destek ödemelerinden yararlanabilir.

KİRALAMA YARDIMI DA MEVCUTTUR!

Devlet ayrıca düşük gelirli vatandaşlara kira yardımı sağlıyor. Kira ödeneği ücreti illere göre değişmekle birlikte en düşük 595 TL'dir.

KİRA YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan pencerede "Uygulamaya Git" sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Ardından, "Oturum açmak istediğiniz uygulama bazı kişisel bilgilerinize erişim gerektiriyor. Lütfen aşağıdaki listeyi kontrol edin ve paylaşmak istemediğiniz bilgileriniz varsa devam etmeyin. "uyarı açılır.

En düşük kira yardımı tutarı 595 TL

Kilis, Artvin, Karabük, Bilecik, Yalova, Bingöl, Iğdır, Bolu, Ardahan, Çankırı, Bartın, Erzincan, Kırıkkale, Gümüşhane, Karaman, Hakkari, Bayburt, Nevşehir, Tunceli illerine verilmektedir. Bu illerde ikamet eden kiracılar bir defaya mahsus 1.190 TL ödüyor. sınırlı ayni hak sahipleri 2.975 TL'dir. alabilirler.

675 TL Kira Yardımı alan illerimiz;

Amasya, Düzce, Rize, Bitlis, Osmaniye, Edirne, Kırıkkale, Şırnak, Giresun, Aksaray, Isparta, Yozgat, Kars, Uşak, Muş, Siirt, Kastamonu ve Niğde illerinde bir defaya mahsus 350 TL. ev sahibi vatandaşa ise 3.375 TL verirken. ödenebilir.

755 TL Kira Yardımı Sağlanan İller;

Çanakkale, Sivas, Adıyaman, Afyon, Batman, Ağrı, Zonguldak, Çorum, Elazığ, Tokat, Kütahya, Ordu illerinde ikamet eden kiracılar için bir defaya mahsus 510 TL, ev sahiplerine 3.775 TL. para ödenecek.

660 TL Kira Yardımı Yapılan İller;

Aydın, Urfa, Balıkesir, Van, Deniz, Trabzon, Erzurum, Tekirdağ, Diyarbakır, Samsun, Denizli, Sakarya, Eskişehir, Muğla, Antep, Kocaeli, Maraş, Hatay, Manisa, Kayseri, Malatya'ya 830 TL. olmuş. Bir kez kiracılar için 660 TL, uygun vatandaşlar için 4.150 TL. ödeme yapılacaktır.

Konya, Bursa, Antalya ve Adana illerimizde bir defaya mahsus 810 TL ödenmektedir. hak sahiplerine 4.525 TL ödüyor. verilmiş olacak.

Ankara, İstanbul ve İzmir illerimizde ödemeler 860 TL'den 960 TL'ye çıkarıldı. Bu illerdeki kiracılar bir defaya mahsus 920 TL. alacaklar. Yararlanıcılar için 4.800 TL. ödenir.

 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP