Çocuklarınızın İlgisini Çekecek 24 Sınıf Panosu Fikri

  • 91
  • 0 Yorum
Çocuklarınızın İlgisini Çekecek 24 Sınıf Panosu Fikri>

Sınıf panoları, öğretim tarzınızı göstermenin harika bir yolu olabilir. Öğrencilerinizi gerçekten etkilemek istiyorsanız, çocukları yukarı kaldırıp öğrenme deneyimine taşıyan klasik tahtalar yerine bu etkileşimli sınıf panolarından bazılarını deneyin. Her konu ve sınıf için örnekler var. İlham almak ve işe koyulmak size kalmış.

1.Kendinle gurur duy

Öğrencilerin herkesin görmesi için en iyi çalışmalarına ekleyebilecekleri basit, renkli bir pano oluşturun. Dilerseniz isimlerini ekleyin veya boş bırakın; ancak her öğrenciyi düzenli olarak bir şeyler sergilemeye teşvik edin.

2. Şiir mi yoksa müzik mi?

Çocukların şiire ilgi duyması biraz zor. Onlardan güzel bir sözün ünlü bir şaire mi yoksa ünlü bir pop grubuna mı ait olduğunu tahmin etmelerini isteyerek onlara meydan okuyun. Cevaplar onları şaşırtacak!

3. Stres atma köşesi

Etkileşimli panoların çok fazla zaman veya çaba harcaması gerekmez. Duvara dev bir resim posteri asın ve yanına boya kalemleri, keçeli kalemler ve boya kalemleri bırakın. Boyama, iyi bilinen bir stres giderme aktivitesidir; Ayrıca zihnin eldeki göreve odaklanmasına yardımcı olur.

4. Cevaplanmayı bekleyen önemli sorular

Bu tür etkileşimli tahtalar, çocukların işlediğiniz konular hakkında sorular sormasına olanak tanır. İncelemeniz gerekenleri görmek veya gelecekteki derslerde cevaplamak üzere soruları kaydetmek için her gün panoyu kontrol edin. Cevapladığınız soruların not defterlerini panodan çıkarın.

5. Sudoku ile meydan okuyun

Çocukların derslerini biraz erken bitirdiği durumlar için bir şeye ihtiyacınız var mı? Etkileşimli Sudoku tahtaları, aradığınız yanıt olabilir.

6. Karşılaştırın!

Venn diyagramı mı dedin, şu anda buradayım! Öğrencilerin karşılaştırmasını istediğiniz iki temayı duvara asın. Bu iki resmin ortak ve zıt yönleri nelerdir? Öğrencilerinizden cevaplarını diyagramı doldurmaları için posterlere yazmalarını isteyin.

7. Fikir savaşı!

Öğrencilerin görüşlerini yazma pratiği yapmalarını sağlamak için fikirlerini gösterebilecekleri bir 'fikirler savaşı' panosu hazırlayın. Bunların hazırlanması kolaydır ve farklı sorularla tekrar tekrar kullanılabilir.

8. Merak uyandırmak için QR kodlarını kullanın

QR kodlu interaktif tahtaları dijital çağa taşıyın. Bu örnekte, "Ben kimim?" Soru sorulur ve ünlü kadınlardan alıntılar ilan tahtasında gösterilir. Öğrenciler QR kodunu telefonlarıyla tarayabilir ve her biri hakkında daha fazla bilgi edinebilir. Bu fikir birçok farklı konuya uyarlanabilir!

9. Renklere göre ayırma panosu

Küçük çocuklar etkileşimli tahtaları sever. Boş tuvalet kağıdı rulolarını parlak renklere boyayın ve kutulara ve ponponlara uygun şekilde yerleştirin. Çocuklar, doğru ponponları doğru ruloya koyarak el-göz koordinasyonunu uygularlar.

10. Kitap türlerini tanıyın

Flip kartlar birçok tahtaya uygulanabilir. Bu pano, çocukların edebi türleri örnekler ve açıklamalarla açıklamalarına yardımcı olur.

11. Kelime arama oyunu

Kelimeleri aramak, yazım ve kelime bilgisi alıştırması yapmanın çekici bir yoludur. Bu panoyu yıl boyunca yeni konulara uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

12. Şükran panosu

Her öğrenciye, her kartın arkasına en çok minnettar olduklarını yazmalarını isteyin. Her gün bir tane çevirin ve paylaşın.

13. İhtiyacınız olanı alın!

Tüm Pinterest'te bunun gibi etkileşimli pano örnekleri bulabilirsiniz. Yaklaşım basit: Tahtaya, öğrencilerin kendilerini iyi hissetmeleri gerektiğinde alabilecekleri cesaret verici ve güzel sözlerle notlar yazın. Başkaları için kendi güzel sözlerini yazabilecekleri bir kağıt verin.

14. Sesli okuma tahtası

Kitaptaki karakterleri, sorunu, ortamı ve çözümü ortaya çıkarmak için bir kitabı yüksek sesle okumayı deneyin. Kitabı bitirdiğinizde, çocuklardan not defterlerine yazarak kitabın en çok hangi bölümünü sevdiklerini başkalarıyla paylaşmalarını isteyin.

15. "Bul ve eşleştir" panosu

Sevimli ve eğlenceli, etkileşimli bir maç tahtası ile küçük çocukların harfleri, sayıları, hecelemeyi ve daha fazlasını öğrenmelerine yardımcı olun.

16. Okurken gezmek!

Öğrencilere kitapların dünyaya nasıl açıldığını gösterin. Tahtaya bir ülke veya dünya haritası asın ve okudukları kitapta bahsedilen her yeri işaretlemelerini isteyin.

17. Kelime oyunlarıyla günü daha iyi hale getirin

Mektup kartlarıyla bir pano tasarlayın ve öğrencilerin en yüksek puan için rekabet etmesini sağlayın. Sözlükteki kelimelere ekstra puan verebilirsiniz.

18. Ne okuyorsunuz?

Bu panoyu tasarlayan öğretmen şöyle diyor: “Öğrenciler okudukları kitabın adını, yazarını ve türünü yazmak için posterler kullanıyor. Her gün silinebilir kalemler kullanarak kitabın sayfasını güncelliyorlar ve kitaba 5 puan veriyorlar. Bu bana çocukların ne kadar okuduğunu görme fırsatı ve öğrencilerin yeni kitap önerilerini görebilecekleri bir yer sağlıyor.

19. Seni ne neşelendirir?

Bu çok basit bir alıştırma: neşe kelimesini büyük harflerle yazın ve öğrencilerin harfleri kelimelerle doldurmasını sağlayın. Bu uygulamayı mevsime veya konuya göre kolayca değiştirebilirsiniz.

20. Kâğıttan bir bilardo masasının açılarını ölçün.

Öğrencilerden masaya kağıt bilardo topları koymalarını ve ardından bir açı ölçer ve ip ile topu deliğe sokmaları için ihtiyaç duydukları açıyı hesaplamalarını isteyin.

21. Twitter panosu

Sosyal medya bugünlerde sınıf dahil her yerde. Öğrencilere "Günün Sorusu" adlı bir soru sorun. Öğrencilerin sorunun cevabını "tweetleyebilecekleri" bir Twitter duvarı tasarlayın.

22. Bu kitabı tavsiye eder misiniz?

Etkileşimli "okuyucunun seçimi" panosunda hangi kitapların en iyi olduğunu ve hangilerinin olmadığını öğrenin. Çocuklar, belirli bir kitap hakkında nasıl hissettiklerini göstermek için fotoğraflarını tahtada gezdirebilirler.

23. Kendi şiirinizi yazın!

İşte şiir gibi bir tahta! Kelimeleri kesin ve öğrencilere bir kutu raptiye verin. Öğrenciler gerisini halleder.

24. İyilik yapmayı teşvik edin

Tahtaya "iyilik fikirleri" yazan zarfları yapıştırın. Öğrenciler bir kart çeker ve kartın üzerinde yazılı olan iyiliği hayata geçirirler. İsterlerse fotoğraflarını tahtaya asın.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP