Cilt yenileme uygulamaları ve tedavileri

  • 223
  • 0 Yorum
Cilt yenileme uygulamaları ve tedavileri>

Cilt problemleri, kadın ve erkek arasındaki fark ne olursa olsun, bireyin görünümünü etkilediğinden psikolojik sorunlara bile neden olabilir. Çeşitli cilt problemleri olan kişiler, dermatolog tarafından önerilen tıbbi tedaviye ek olarak tıbbi estetik yöntemlere başvurabilirler. Gelişen tıp ve teknolojinin sağladığı olanaklarla günümüzde akne, leke ve kırışıklık gibi birçok cilt problemine yönelik tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Cilt gençleştirme ve mevcut dermatolojik problemlerin çözümü için uygulanan bazı bakım ve tedavi teknikleri.

Leke Tedavisi

Cilt üzerindeki konjenital veya sonraki lekeleri gidermek için leke tedavisi uygulanabilir. Leke tedavisi temel olarak cilt yüzeyini yavaş yavaş soyarak, başka bir deyişle cildi yenilemek için yeni ve lekesiz bir cilt tabakası oluşturmayı amaçlamaktadır. PRP (Trombosit Zengin Plazma), cilde kimyasal soyma gibi ölü cilt tabakasının soyulmasını sağlayan bir dizi soyma yönteminden sonra uygulanır. PRP tedavisinde, kişinin kendi kanından elde edilen rejeneratif kan hücreleri, basit süreçlerden geçerek sorunlu bölgelere uygulanır. PRP tek başına veya farklı tedavi yöntemleri ile birlikte cilt yenileme alanında sıklıkla tercih edilir. Soyulma ve cilt lekeleri için krem ​​olarak hazırlanan PRP uygulamaları sonucunda, cilt üzerindeki lekeler çoğunlukla ortadan kaldırılır. İşlem sonrası düzenli olarak yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanılır ve PRP uygulaması aralıklı olarak tekrarlanır. Leke tedavisinde kullanılan teknikler cilt beyazlatma için de uygulanabilir. Daha açık bir ten rengine sahip olmak istiyorsanız, kimyasal peeling, PRP ve diğer cilt yenileme yöntemleri sayesinde istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Akne tedavisi

En yaygın cilt hastalıklarından biri olan akne, her yaşta görülebilen ve görsel sorunlara neden olan dermatolojik bir hastalıktır. Akne tedavisi, çeşitli cilt bakım ürünleri ve cilt uzmanı tarafından önerilen antibiyotik içeren krem ​​gibi tedavi ürünleri ile desteklenebilir. Tıbbi tedaviye ek olarak, cilt bakımı için uygun özen gösterilmeli ve cilt günlük olarak temizlenmelidir. Mevcut sivilce tedavi edildikten sonra, sivilce izleri için leke tedavisi de tercih edilebilir.

Cilt bakımı

Sorunlu cildin tedavisini desteklemek ve sorunsuz cilde dermatolojik sorunların ortaya çıkmasını önlemek için düzenli olarak cilt bakımı yapılmalıdır. Cilt bakım uygulamalarında, cildin ihtiyaç duyduğu nem, çeşitli temizleyiciler, yüz maskeleri ve kabukları, nemlendiriciler ve tonikler kullanılarak derinlemesine temizlik yoluyla geri yüklenir. Erkek cilt bakım uygulamaları için aynı teknikler kullanılabilir. Profesyonel cilt bakımında siyah nokta olarak da bilinen komedonlar tamamen buharla temizlenir ve cilde taze bir görünüm kazandırır. Tahriş ve alerjik reaksiyon oluşumunu önlemek için, cilt tipini doğru bir şekilde belirlemek ve uygun ürünlere dikkat etmek çok önemlidir.

Mezoterapi ile cilt yenileme ve sıkılaştırma

Son yıllarda geliştirilen cilt yenileme uygulamalarından biri mezoterapi uygulamasıdır. Bu uygulamada, cildin orta tabakasına vitaminler, mineraller, ilaçlar, enzimler ve amino asitler gibi besin bileşenleri enjekte edilir. Böylece cilt sıkılaştırma, cilt yenileme ve yüz germe gibi sonuçlar elde etmek mümkündür. Cilt problemlerinde ağızdan alınan ilaçlarda bölgesel sonuçların olmaması ve tüm vücut yüzden etkilenmesi nedeniyle bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Mezoterapide, gerekli kimyasallar sadece sorunlu bölgeye uygulandığından yan etkiler en aza indirilir.

Yüz germe uygulamaları

Yaşlanan yüz bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar görünümünüzü olumsuz yönde etkileyebilir. Son yıllarda geliştirilen yüz germe teknikleri, kırışıklıkları ve sarkmaları toplar ve cilde daha genç ve daha güzel bir görünüm kazandırır. Uzman plastik cerrahlar tarafından uygulanan cerrahi yüz germe yöntemlerine ek olarak, bu problemler lazer kaldırma, radyofrekans, ultraskin, dolgu ve mesolift gibi cerrahi olmayan tekniklerle önlenebilir. Uygulanan cilt germe yöntemlerinin çoğu, yüz bölgesi dışında kırışıklık ve sarkmaların sık görüldüğü boyun ve göğüs bölgelerinde tercih edilir.

Yukarıda belirtilen cilt sorunlarından herhangi biriyle karşı karşıyaysanız, uzman bir dermatoloğa başvurarak kontrollerinizi yapabilir ve hangi tedavi planının ve destekleyici uygulamaların sizin için uygun olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP