Bal ile yapılan 3 maske tarifi 10 yaş gençleştiriyor

  • 199
  • 0 Yorum
Bal ile yapılan 3 maske tarifi 10 yaş gençleştiriyor>

Bal en çok doğal yüz maskelerinde tercih edilir. Balla yapılan maskelerin 10 yıl gençleştiğini biliyor muydunuz?

Bal cildin faydalarını bilmez. Sütlü ve ballı maskeler her zaman cilde fayda sağlamıştır. Cildi temizleyerek pürüzsüzleştirir Balın en önemli özellikleri doğal bir antibiyotik olması ve birçok yararlı vitamin ve mineral içermesidir. Cilt yenileme özelliği içerir. Cilt maskesi olarak kullanılan balın da cildi gençleştirdiği bilinmektedir.

Cilde Çok Yararlı Bal Maskeleri

Civan perçemi ve bal maskesi

Civa çatal ilk önce 10 dakika suda kaynatılır. Soğuduktan sonra bir çay bardağına konur. Biraz limon suyu, 1 kahve kaşığı zeytinyağı ekleyin. Başka bir kapta 1 kaşık bal ve yumurta sarısını karıştırın. Bu karışım cıva varil sunumuna eklenir. Yulaf unu eklenir ve karıştırılırsa maske haline gelir. Uygulanan maske 30 dakika boyunca yüzünde kalmalıdır. Sonra su ile temizlenir.

Limon Suyu ve Bal Maskesi

1 yarım çay bardağı limon suyu ve 2 çay kaşığı bal karıştırırsanız, yumuşak ve güzel elleriniz olur. Karışım 10 dakika boyunca elinizde kalmalı ve sonra elinizi yıkamalıdır.

Yüzünüzü badem ve bal ile temizleyebilirsiniz.

1 yemek kaşığı bal ve 1 avuç badem karıştırılır. Yarım çay kaşığı limon eklenir. Bu karışımı yüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve ardından yüzü bol suyla yıkayın.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP