Asgari Ücret ile Çalışanlara 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi!

  • 125
  • 0 Yorum
Asgari Ücret ile Çalışanlara 686 TL Ek Ödeme Müjdesi Geldi!>

Asgari ücretle çalışanlara ekonomik açıdan mutlu haber geldi, her gün adından sıkça söz ettiren 686 TL ek ödemenin tamamı yine yerini aldı. Özellikle son zamanlarda koronavirüs nedeniyle birçok ekonomik sıkıntıdan sonra devlet zor durumdaki insanlara destek vermeye devam ediyor.

Son dönemde pek çok araştırmada yer alan devlet, kısa çalışma ödeneği nedeniyle ücretsiz izne gitmek zorunda kalan vatandaşlara, rahat nefes almaları için yardım sağlıyor. Bu anların en zor kısımlarından biri asgari ücretle çalışan vatandaşlardı.

2020 yılında asgari ücretle iş hayatına devam eden vatandaşlar için günlük 98,1 TL ücret belirlendi. Yıllardır gündemde olan ayın 31 ayı için de açıklamalar yapıldı. Ücret üzerinden yapılan ekstra gün ödemeleri sayesinde çalışanlara 31 aylık iş karşılığı olarak ödeme yapılacaktır.

Bayram öncesi verilen ikramiye ödemelerinin asgari ücretle çalışan vatandaşlara verilip verilmeyeceği tartışıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, konu hakkında daha net bilgi sahibi olabilmek için yeni bir müjde olduğunu açıklamasının ardından herkesi umutlandırmayı başardı.

Gelir İdaresi Başkanlığı, asgari ücretliler için yeni bir açıklama yaptı.

Gelir İdaresi Başkanlığı ek asgari geçim indirimi olarak vatandaşlar adına yeni bir açıklama yaptı. 31 yıllık aylarda vatandaşların çabalarının boşa gitmemesi için asgari ücret indirimine herhangi bir etkisi olmayacağı belirtildi. Maalesef şu anda indirim olmayacak.

Asgari ücretliler için ek ödemeler ne kadar belirlenecek?

Vatandaşların rahatı için yapılacak ödemeler günlük 98,1 TL olarak belirlendikten sonra yapılacak kesintiler neticesinde 77,45 TL olarak net karar verildi. Son 31 aylık maaşlarına ek bir ödeme yapılması gerekiyor. Duyuru neticesinde ödemeler yılın 7 ayı 31 gün sürdükten sonra 7 gün süreyle yapılacaktır.

7 günlük yıllık ücret 686,7 TL olurken, ek ödeme sırasında çalışanların maaşlarına göre belirlenecek. Çalışanların hakları zamanında verilmezse mahkemede dava açılarak haklarını arama davaları vardır.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP