Araştırmalara Göre Kadınların %51’i Çatlaklarının Giderilmediğini Düşünüyor, Oysaki…

Güzellik & Moda

Araştırmalara Göre Kadınların %51’i Çatlaklarının Giderilmediğini Düşünüyor, Oysaki…

İster zayıf ister aşırı kilolu olsun, çatlak her yaştan kadına gelebilecek cilt sorunlarından biridir. Çatlakların geçmediğine inananlardan biriyseniz, kesinlikle aşağıdaki makaleyi okumalısınız. Pek çok kadının yıkılmadıkları düşünülen kabusları olan çatlaklar, cildin herhangi bir nedenle gerilmesi veya genişlemesinden kaynaklanır.


Kilo alma, gelişim çağında olma, hormon değişiklikleri, gebelik, vücut geliştirme gibi birçok farklı faktörle ortaya çıkan çatlaklar hamilelik sırasında daha yaygındır. Ergenlik döneminde çocukların uzaması veya kilo alımı da çatlaklara neden olabilir veya vücut geliştirme sporlarına katılanlarda kaslar büyüdükçe ortaya çıkabilir.

Çatlak nasıl oluşur? Cildin derin katmanlarını yırtarak ortaya çıkar

Kollajen ve elastin, cildin yapı taşları olarak işlev gören ve cildin elastikiyetinden ve elastikiyetinden sorumlu proteinlerdir. Vücut deriden daha hızlı büyürse, kolajen ve elastin ayağa kalkmayabilir. Başka bir deyişle, cilt bu hızlı değişikliklere uyum sağlayacak kadar elastik olmayabilir. Cildiniz aşırı gerildiğinde, bağlayıcı lifler elastik kapasitelerinin ötesine geçebilir ve basınç altına girebilir. Cilt kendini onarmaya ve orijinal şeklini geri kazanmaya çalışırken, cildin orta katmanlarında çatlaklar oluşur.

Cilt gerilecek kadar esnek olmadığı bir noktaya ulaştığında, daha derin katmanları yırtar. Bu katmanlar cildin yüzeyinde kırmızımsı çatlaklar olarak görünür. İlk ortaya çıktıklarında, ten renginize bağlı olarak kırmızı, mor, pembe, kırmızımsı kahverengi veya koyu kahverengi tonlarda görünebilirler; Bununla birlikte, zamanla, soluklaşır ve beyaz veya gümüş rengi elde ederler. Çatlaklara dokunduğunuzda cildinizde hafif bir kabarcıklanma veya girinti hissedebilirsiniz. Cildinizin her tarafında çatlaklar görülebilir, ancak en yaygın bölgeler karın, bacaklar ve kalçalardır.

Cildinizi nemli tutmak için bol miktarda sıvı tüketmelisiniz.

Çatlak oluşumunu önlemeye ek olarak, oluşan çatlakların görünümünü en aza indirgemek ve renklerini daha çabuk soldurmak için testlerle onaylanmış ürünler vardır. Ürünlere ek olarak, iyi beslenerek ve düzenli egzersiz yaparak kilonuzu sağlıklı bir aralıkta tutmak, ani kilo alımı veya kaybından kaynaklanan çatlakları önlemeye yardımcı olabilir.

Kuru cildiniz varsa, cildinizi düzenli olarak nemlendirici yağlar ve kremlerle nemlendirmelisiniz. Dışarıdan uyguladığınız ürünlere ek olarak, bol miktarda sıvı içmeli ve günde en az 8 bardak su içmeye dikkat etmelisiniz; çünkü iyi nemlendirilmiş bir cildin daha fazla esnekliği ve elastikiyeti vardır.

Özellikle hamilelik ve hızlı kilo kaybı ve hızlı boy büyüme dönemlerinde dikkat!

Popüler inanışın aksine, bir çatlak görünümünü geçmek imkansız değildir. Sadece 8 hafta içinde çatlakların görünümünde belirgin bir azalma elde etmek bile mümkündür.

Dermagrafik ve Klinik Olarak Test Edilen Bio-Oil düzenli olarak kullanıldığında, PurCellin Yağı cildinizde çatlak, leke, akne ve yaşlanmayı önleyen biberiye, papatya, nergis, lavanta yağı, A ve E vitaminleri içerir.

Ünlüler ayrıca çatlak problemlerine karşı Bio-Oil'i tercih ediyorlar.

Kanıtlanmış faydalarına ek olarak, dünya çapında 137 ülkede satılan Bio-Oil'in vücut bakımı ve streç kategorilerinde farklı ülkelerden 190'dan fazla ödülü var. Dünyanın bir numaralı çatlak bakım ürünü Bio-Oil, TV yıldızı Kim Kardashian ve eski Sussex Düşesi, Meghan Markle gibi birçok ünlü tarafından hamilelik sırasında vücutlarındaki çatlaklarla savaşmak için tercih edildi.

Yorumlar

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap