Alışveriş Yaparken Koronavirüsü Nasıl Engellenir ?

Yaşam

Alışveriş Yaparken Koronavirüsü Nasıl Engellenir ?

Karantina kuralları, stoklamak yapmak için mağazaya gitmenizi gerektirir, ancak alışveriş yaparken koronavirüsün nasıl engelleneceğini öğrenmek önemlidir. Bu yazıda, sizinle yiyecek satın alırken akılda tutulması gereken bazı ipuçları hakkında konuşacağız.Sizlerde yazımızı detaylı inceleyerek koranavirüsten alış veri esnasında nasıl korunacağınıza bilgi edinebilirsiniz.


Coronavirus pandemisi hayatımızın her alanını bozmuştur. Şimdi alışveriş yaparken koronavirüsün nasıl engelleneceği hakkında konuşmalıyız. Yiyecek satın almanız gerekiyor ve pazara gitmekten kaçınamıyorsunuz.

COVID-19'un en önemli özelliklerinden biri çok bulaşıcı olmasıdır. Çok ölümcül olmasa da, büyük bir iletim gücüne sahiptir ve hızla yayılır.

Bu nedenle, alışveriş yaparken koronavirüsü bloke etmek bizim önceliğimiz olmalıdır. Aksi takdirde, mikropları başka bir yere yayarsanız, evde tecrit etmek anlamsız olacaktır.

Şu an itibariyle, dünya çapında 200.000'den fazla enfekte insan var ve ölümler 8.000'i aştı. Çin, 81.000 vaka ile en fazla davaya sahip. Buna ek olarak, İtalya Asya'dan en fazla etkilenen ülke ve yaklaşık 25.000 onaylanmış vakası var. Amerika Birleşik Devletleri'nde 8.000'den fazla vaka var ve bu sayının artması bekleniyor.

Aslında, sosyal izolasyonun amacı, sağlık sistemlerinin vakalara yetişmesini sağlamak için kirlenmeyi zamanla yaymaktır. Böylece sağlık sistemleri daha iyi tepki verebilir. Alışveriş yaparken koronavirüsü bloke etmek de bu önleme zincirinin halkalarından biridir.

Alışveriş Sırasında Sosyal Mesafe

Koronavirüsün yayılmasını önlemek için önerilen mesafe en az bir metredir. Süpermarketler istisna değildir. İçerideki veya dışarıdaki müşteriler için bu bir metre kuralına uymalısınız.

Ayrıca, pazarlar içinde çok fazla insan olmadığından emin olmalıdır. Bu bir metrelik kural çok kalabalık olmadığı sürece çalışabilir.

Farklı süpermarket zincirleri kalabalıklarla başa çıkmak için farklı protokollere sahiptir. Bu nedenle, her pazar bu kalabalıkları nasıl kontrol edeceklerini belirleyecektir. Gerçek şu ki, zorunlu bir karantina durumunda, bu sadece bir iş kararı değil, aynı zamanda halk sağlığını korumak için yasal bir gerekliliktir.

Koronavirüsü önlemek için alışveriş yaparken eldiven kullanmalımı?

Şu anda pazarlardaki yiyeceklere dokunmak için eldiven kullanılması önerilmez. Bunu yapmak koronavirüsün yayılmasını engellemez.

Meyveyi tutarken eldiven kullanmak hala iyi bir hijyen kuralıdır. Yani bunu her zaman yapmalısınız, ama özellikle küresel bir pandemi söz konusu olduğunda.

Süpermarketler için geçerli olan tedbirler ellerinizi sık sık yıkamak, el dezenfektanlarını ve havalandırma alanlarını kullanmaktır. Alışveriş yaparken koronavirüsün yayılmasını önlemek, tüm toplumun yararına olan iyi alışkanlıkların uygulanmasını gerekli kılar.

Ödeme Yaparken Koroner Virüsün Yayılmasını Önleme

Yiyeceklerinizi ödemek için iletişim gereklidir, bu nedenle almanız gereken bazı önlemler vardır. Sizinle diğer alışveriş yapanlarla kasiyer arasında yeterli mesafe bulunduğundan emin olun.

Nakit kullanmanızı önermiyoruz. Mümkünse, teması azaltmak için sanal bir cüzdan veya kredi kartı ile ödeme yapın. COVID-19 bazı yüzeylerde ve nesnelerde kalabilir, bu nedenle nasıl ödeme yapacağınızı seçerken bunu dikkate alın.

Kasalardaki boşluklar süpermarketin sorumluluğundadır. Bu yüzeyler sık ​​sık dezenfekte edilmelidir ve müşterilerin sağlığına dikkat etmek için kendi kendine ödeme yapan istasyonlarda el dezenfektanı bulunmalıdır. Ayrıca, belirttiğimiz gibi, ödeme yaparken eldiven kullanmanıza gerek yoktur.

Alışveriş Yaparken Coronavirüsün Yayılmasını Önlemek Mümkün Mü?

Bu sadece mümkün değil, aynı zamanda önemlidir. Alışveriş sırasında koronavirüsün yayılmasını önlemek, COVID-19'un yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olan başka bir adımdır.

Ayrıca, bu aynı zamanda sosyal sorumluluğun bir parçasıdır. Ateş ve öksürük gibi semptomları olan kişiler bu semptomları yaşarken pazara gitmemelidir. Bu yüzden başkaları bu insanlar için alışveriş yapmalı.

Hayatta kalmak için yiyecek almak gerekir, ancak aynı zamanda insanların temas ettiği bir alandır, bu da mikropların yayılmasını kolaylaştırır. Ancak piyasalar hala açık olduğu ve yiyecek sıkıntısı olmadığı için paniğe gerek yok. Basitçe, hem kendimiz hem de diğer vatandaşlar için sorumlu davranmalıyız.

Yorumlar

İlk yorumu siz yazın!

Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

Yorum Yap