20lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümler

  • 504
  • 0 Comments
20lik Diş Ağrısına Ne İyi Gelir Bitkisel Çözümler>

20 dişin zamanı çok sıkıntılı ve acı verici bir sürecin başlangıcıdır. Diş ağrısı genel olarak çok zahmetli olsa da, 20 dişin ağrısı çoğu insan için dayanılmaz hale gelebilir ve zaman zaman akut ağrı meydana gelebilir ve kaybolsa da, alevlenme dönemlerinde verdiği ağrı çok yüksek olabilir.

Sizi 20 diş ağrısı için neyin iyi olduğu, diş ağrısı için ilaç, bitkisel ilaçlar ve karanfil, sarımsak, soğan gibi geçici uyuşturma yöntemleri gibi konular hakkında sizi bilgilendirmek için derlediğimiz makalemizi okumaya davet ediyoruz.

20LİK DİŞ NEDİR ÇIKARKEN NEDEN AĞRIR?

Adından da anlaşılacağı gibi, 20 lik diş 20'li yaşların ortalarında ağzınızın arkasında görünen molar dişlerdir ve dışarı çıkma süreci oldukça acı vericidir.

20 lik diş çıkarken çok ağrıyorlar, bazen ağızda şişlik ve yemek problemlerine bile neden oluyorlar. 20 lik diş açılı ve yetişkin diş etlerinin kalın diş etlerini yırtmaya çalışan büyük dişler olduğundan, patlatma işlemi sırasında çok acı verir.

En yüksek ağrı eşiğine sahip insanlar için bile, 20 lik dişin çıkışı zahmetli ve acı vericidir. Çoğu insanın kabusu haline gelen 20 lik'nin üzerinde diş ağrısını almanın yollarını arayan herkes, ağrı kesicilerin bile yetersiz olduğu bu ağrıyı hafifletmek için bazı doğal yöntemlerle kullanılır.

20 DİŞ AĞRISI İÇİN İYİ 9 DOĞAL ÇÖZÜM

20 lik diş ağrısı bize nasıl geçti? Gibi sorular var. Bu öyle bir süreç ki, insanlar her türlü yiyecekten kurtulmaya çalışıyorlar, bu doğal yöntemlerden bazıları başarılı olmaya çalıştı, bazıları başarısız oldu.

20 lik'diş ağrısını hafifletmek için en etkili doğal yöntemleri listeledik.

1.SARIMSAK

Antioksidan etkiye sahip sarımsak, birçok cilt probleminde kullanılır ve 20 lik diş tedavisi sırasında, ağrıyı en çok rahatlatan gıdalar arasındadır. 20 diş ağrınız varsa, kötü kokuyu alarak sarımsak çiğneyebilirsiniz.

Sarımsağı çiğneyebilir veya 20'lik dişinizin ağrılı olduğu noktaya önceden ezerek bastırabilirsiniz. Yutmanıza gerek yoktur, ancak doğal bir antibiyotik görevi gören sarımsak, gönül rahatlığı ile yutulabilir, diş bölgesinde bir enfeksiyon varmış gibi, bunun için iyi olacaktır ve sarımsak genellikle yararlı bir besindir diş ağrısı dışındaki vücut ve sağlık için. Böylece evde 20 lik diş tedavisi yapabilirsiniz.

2.20Lik DİŞLERE TUZ BASIN ya da TUZLU SUYLA GARGARA YAPIN

Tuz, ağrı veya yaraları olan yerler için yanan bir madde olmasına rağmen, aynı zamanda iyileşicidir. Önce daha fazla ağrıya ve sonra iyileşen tuz, 20 lik diş ağrısı olanların tercih ettiği yöntemler arasındadır.

1 bardak ılık suya tuz ekledikten sonra, 20 lik'dişinize gargara yaparak kullanmalısınız. Yeterli fayda görmek istiyorsanız, ortalama olarak, yarım bardak suya dörtte bir oranında tuz eklemeli ve tuzu iyice karıştırmalısınız.

Ağızdaki bakterilerden kurtulmanızı sağlayarak iltihaplanma riskini de en aza indirecek tuz, diş etleriniz geçici olarak 20'li yaşların dişlerinin ağrısına iyi geleceğinden ve rahat olabileceğinden geçici bir uyuşma hissi yaratacaktır. gece uyumak.

3. NANE

Nane vücuda faydaları ile bilinir. Bazı insanlar ferahlatıcı hissi ve hoş kokusu nedeniyle nane sakızı için çiğniyorlar.

Nane yaprağını çiğnemek daha etkili olmasına rağmen, nane yağınız varsa, bir pamuk topuna uygulayarak ve geçici olarak uyuşturarak doğrudan dişin çıkış noktasına uygulayabilirsiniz.

4.LİMON

Limon asidik bir besindir, bu nedenle tuzlu su yönteminde olduğu gibi hem yanma hem de iyileştirici bir etkiye sahiptir, size zarar verir ve sonra ağrıya iyi gelir ve rahatlatır.

20 lik dişin üzerine  limonun  yarısı  uygulayabilir veya yarım limon sıktıktan sonra 20 lik dişine uyacak şekilde gargara yapabilirsiniz.

5.MAYDANOZ

Maydanoz, genellikle salatalara konan ve çok tüketilen ve çok faydalı bir besindir. Maydanoz, 20 lik diş ağrısı çekiyorsanız, diş ağrısı için en çok tavsiye edilen gıdalar arasındadır, bol miktarda maydanoz tüketebilirsiniz.

Aynı zamanda, C vitamini açısından zengin olması açısından, sağlığınız için birçok faydası olan maydanoz ile ağrıyı giderici krem ​​hazırlayabilir ve çiğneyerek dişlerinizle çiğneyebilir, kabartma tozu ekleyebilirsiniz. ve yirmili yaşlarınıza uygulayın.

6.ÜZÜM SİRKESİ ve ELMA SİRKESİ ile AĞZINIZI UYUŞTURABİLİRSİNİZ

Limon gibi asidik bir madde olan sirke, diş ağrısının tedavisinde de kullanılır.

20 diş dişinize 2 saatte bir uyacak şekilde bir yemek kaşığı sirke ile gargara yapabilirsiniz.

7.SALATALIK

Rejeneratif ve antioksidan özelliği olan salatalık, ağrıyan bölgeyi rahatlatmak ve kısa sürede ağrıyı hafifletmek için diş ağrısının tedavisinde de kullanılır.

8. karanfil yağı uygulayarak ağrınızı kaplayın

Karanfil yağı, biraz acı tadı olsa bile, ağrı kesici olarak işlev gören çok etkili bir bitkisel yağdır. Ağzınıza pamuklu karanfil yağı uygulayabilir veya bir bardak suya birkaç damla karanfil yağı ile diş etlerinizi gargara yapabilirsiniz.

9.Pul Biber ve Tuzun İyileştirici Etkisi

Biber ve tuzu karıştırın ve merhemin kıvamına biraz su ekleyin ve bilgelik dişinizin sakızı pamuklu çubukla zorladığı bölgeye uygulayın. Acınızın çok kısa sürede durduğunu göreceksiniz.

20Lik Diş Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Yirmili ağrı, yirmi yaşından önce veya sonra ilk semptomlarını göstermeye başlayabilir. Her ne kadar en ağrılı dönem süreç başladıktan sonra kişiden kişiye değişse de, 1 yıldan 3 yıla kadar sürebilir, ancak ağrı yerine yirmili, sürekli ağrı ve çene kemiğinde ağrı gibi bir ağrı değildir. Tedavi için ek önlemlere gerek kalmadan zaman zaman kendi kendine alevlenen ve kaybolan bir ağrı türüdür.

Ağızda ek sağlık sorunu yoksa, doğal ağrı kesiciler veya evde yapılabilecek basit haplarla geçer veya daha hafif ve daha hafif hale gelir.

20lik Diş Ağrısına İyi Gelen Ağrı Kesici Tavsiyeleri

Yukarıda verilen tavsiyeler, ağrıya neden olan veya dişin tamamen doğal olarak çekilmesi işlemini tamamlamadan 20 diş çekimi yapmadan, sadece rahatlama sağlayan ağrı kesici ve ilaçlar olarak geçici olarak çalışacaktır. Kalıcı bir çözüm için kalifiye bir diş hekimine danışmanız gerekebilir.

Ayrıca, 20 dişin neden olduğu apse veya enfeksiyon nedeniyle ağzınızda şiddetli ağrı varsa, dişleriniz için antibiyotik ilacı kullanmanız gerekebilir. Bu durumda, kesinlikle bir diş hekimine danışmalısınız.

Diş Ağrısı ile ilgili Ağrı Giderme ve Antibiyotikler makalemizden de yararlanabilirsiniz.

20’lik Diş Baş Ağrısı Yapar mı?

Yirmi diş, ağzımızdaki diğer dişlerden daha derindir. Bu nedenle, tüm çene kemiği ağrıyor ve 20'li dişlerin herhangi bir probleminden dolayı kafanızda bir zonklama ağrısı yaratabilir.

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP