2020 yılının Rengi Klasik Mavi Seçildi

  • 131
  • 0 Yorum
2020 yılının Rengi Klasik Mavi Seçildi>

Pantone renk şirketi her sene olduğu gibi 2020 için de bir renk seçimi yaptı. 2020 yılının rengi Klasik Mavi seçildi. 

Pantone Renk Enstitüsü, 2000 senesinden itibaren her sene ‘Pantone Yılın Rengi’ni belirliyorlar.  2020 yılının rengi Klasik Mavi seçildi. Bu renk seçimi de bizlere kıyafet modası, makyaj, ev dekorasyonu gibi yaşantılarımızın her anını güzelleştirmek için fırsat sunuyor. 2020 senesi içinde bir çok kez bu renkle karşılaştık ve daha çok karşılacağa benziyoruz.

 

 

Bu zorlu pandemi sürecinde de dinginliğe ve konforlu bir alana yer açmak istiyorsanız hayatınıza mavi rengini daha fazla koymanızı tavsiye ediyoruz.

Klasik mavi aynı zamanda denizin ve gökyüzünün de rengi olduğu için bizleri farklı anılara ve atmosferlere sürükleyebiliyor. Evlerinizde doğal gün ışığı alan odalarda kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda makyajlarınızda daha cesur tercihler yapıp mavi renk paletini kullanmanızı da tavsiye ediyoruz. Renkli gözlerde özellikle daha çok yakışan mavi farlar, farklı özel günlerinizde ve davetlerinizde tüm gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayacaktır. 

 

Geçtiğimiz senelerde daha farklı tercihler yapan Pantone Renk Enstitüsü, 2019 senesi için de "Living Coral" yani canlı mercan rengi ile çok daha enerjik bir sene geçirmemizi sağlamıştı. 

 

Modada hem sokak stillerinde hem de podyumda kendini bir çok kez göstermişti mercan rengi. Kombinlerimizde de ilham kaynağı olmuştu. 

 

Teknolojide bu trendleri görmek mümkün. Apple firmasının çıkardığı Iphone cep telefonlarında en çok tercih edilen renklerden biri de yine mercan rengi olmuştu. 

image
Bilgisayfaniz Editör Ekibi

Sizlere en doğru ve en güvenilir bilgileri ulaştırmaya amaçlayan insanlar topluluğu...

Yorumlar

  • İlk yorumu siz yazın!

    Bu konu için hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazarak destek verin!

YORUM YAP